Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Hukuk Fakültesi Öğrencileri! Hangi Üniversitedensiniz..?

Yanıt
Old 13-09-2006, 18:59   #31
terazi87

bende marmara hukuktan... 2 ye geçtim!ahmet sacit okulun son halini görmemişsin sanırım değişceğine pek inanmıyodum ama okul çok değişmiş gerçekten bakım kokuyor anlıcağın!kütüphanenin yetersiz olduğunu sölemende şaşırttı ben çok zengin olduğunu düşünüyodum tabee belkide sen çok aşırı araştırmacı birisindr bilmiyorum nese bye
Old 13-09-2006, 20:05   #32
e_özdemir

değerli arkadaşar merhaba!ben maltepe üniversitesi hukuk son sınıf öğrenciyim ve genelde okulumdan memnunum.devlet üniversitelerinden görevlendirme ile hoca gelmesi vakıf üniversitelerinin bir şansı olarak değerlendiriyorum.bunun yanı sıra her vakıf üniversitesinde olduğu gibi bazı sorunlar olabilir ancak önemli olan kadrodur zaten okula zorla gelen dersede girmiyor ki!
Old 13-09-2006, 21:32   #33
Gökhan Ergü

Varsayılan S.Ü.h.f.

Merhaba, ben Selçuk Üni. Hukuk Fak. 4. sınıf öğrencisiyim ( bu sene son! )..Göz açıp kapayıncaya kadar 1,2,3 ve 4 dedik ve geriye dönüp baktığımda fakültenin kapısından girdiğim günle şu andaki "ben" arasında büyük fark olduğunu görüyorum..Bilgi dağarcığımızın gelişmesinin yanında artık toplumsal olaylara ve hayata sıradan bir insan olarak değil "hukukçu" gözüyle bakabilmenin ve hayatı adalet terazisinde yorumlayabilmenin, hukuk fakültesinin bizlere kattığı en önemli değerler olduğunu düşünüyorum..
Selçuk Üni. Hukuk Fak. 23 yıl önce kurulmuş, emekleme dönemini tamamlamış ve artık yavaş yavaş koşmaya başlayan bir okul olmuştur..Bu durumda, fakültenin kurulma aşamasında araştırma görevlisi olarak kariyerlerine başlayan hocaların prof. ya da doç. seviyesine gelmiş olmalarının büyük katkısı olduğunu söylemeliyim..Ülkemizde bazı fakültelerde hala yard.doç. lerle çok önemli derslerin verilmekte olduğunu düşünürsek, fakültenin en olumlu tarafı olarak sahip olduğu kaliteli hoca sayısının fazlalığını gösterebiliriz..
Fakültenin bana göre en olumsuz tarafı öğrenci sayısının fazlalığı..250 kişiden oluşan anfide öğrenci-hoca arası iletişim ister istemez zayıf oluyor ve hocadan bir şeyler kapabilmek için ekstra güç harcamanız gerekiyor..15-20 kişi ile hoca arasında işlenen, geri kalanların uyukladığı derslerle karşılaşmanız şaşırtıcı olmaz..
Fakülte teknik imkanlar açısından ortalamanın üstünde diyebilirim..2000 yılından beri yeni yapılan binasında eğitim veriyor ve bu sene itibariyle fakülte binası genişletilmesi tamamlanacak büyük bir kütüphane,bilgisayar labaratuarı vb. pratik için gerekli kısımlar eklenecektir..
Kısaca S.Ü.H.F. nin ÖSYM tercih kılavuzunda bulunduğu konumdan daha iyi bir fakülte olduğunu söyleyebilirim..
Old 19-09-2006, 18:46   #34
herbstzeitlose

Mutlu

ben de çankaya hukuk fakültesinde okuyacağım 25inde okul açılıyor bakalım neler olacak
Old 19-09-2006, 20:40   #35
jur.simsiz

kırıkkale hukuktan yeni mezunum.taşra üniversitelerinin geleneksel eksiklerinden fakültemizde nasibini almıştı.kütüphane yetersizliği , özel üniversitelerde ders veren ekol hocaların olmayışı , duruşma salonlarımızın olmayışı gibi..ama kendini gerçekten iyi yetiştirmiş adını sonradan duyabileceğiniz bazı hocalarımız ve yukarda arkadaşların bahsettiği gibi küçük fakülte olmanın bir avantajı olarak hocalarımızla birebir yakın iletişim kurabilme onlardan zaman çalabilme imkanımız oldu.pratiğe yönelik bir eğitim politikası bizim fakültemizdede mevcuttur.takip edene pratik dersleri vardıren güzel yanı ankaranın dibinde olduğu için ankara hukuktan yararlanabilme olanağıdır(hocalar ve beta copy en kötü yanı bazı hocaları gerçekten yetersizdir ve sizin kendinizi klavuzsuz geliştirmeniz gerekir.
Old 21-09-2006, 13:49   #36
erkanakca84

ben marmara hukuk 4. sınıf.sınavlar çok zorlu geçiyor bi arkadaşımız değinmiş yar doç.larla eğitim kaliteli olurmu diye.açıkça söylemek gerekirse birçok prof.un dersinde sıkılıyorsunuz.tamam kalitelirine söyleyecek söz yok ama neyse bu konuda söylenecek çok şey var....ben 3yıl okulun o bakımsız halini çektim ve o kötü bahçenin bu hale gelebileceğini hiç düşünmemiştim okul yönetimi beni şaşırttı doğrusu.ayrıca işler çok yavaş ilerler birkeresinde tema için stant açmakistedik ve dilekçe verdik 67 gün sonra hayır olmaz dediler.halbuki onlar değilmiydi daha 1.sınıfta 60güniçinde idare dilekçeye cevap vermek zorunda diye.birde hala internet sistemine geçemedik.notları hala panodan öğreniyoruz.elbette herşey bukadar kötü değil.bana aza kanaat etmeyi öğretti;günlerce hatta haftalarca emek harcayıp çalıştığın bir sınavdan 30ve üstü aldığında sanki o dersi geçmiş gibi seviniyorsun...çok doluymuşum ama kusara bakmayın birde boğaz manzaralı olan bir okulda kantinimiz yerin dibinde ve wc ile bitişik...
Old 21-09-2006, 14:43   #37
canerilkan

ben gazi hukuk 3. sınıftayım.öncelikle ceza kanunu nu yazan komisyon üyesi doç dr. izzet özgenç gibi bir öğretim üyesine sahibiz.çok sevgili medeni hukuk asistanımız oğuz sadık aydos da bize çok yardımcı oluyor.onunla pratikler hiç bitmesin istiyoruz.ayrıca okulumuz ankara olduğu için oda tabi ayrı bir avantaj...bizde dersler dönemlik ve bütünleme yok.ben derslerin yıllık ve bütünleme sınavının olması taraftarıyım....yaz okulu var ama oda kaç ders açılıyoki
Old 21-09-2006, 16:15   #38
syn CEYLAN

Varsayılan neden soruyosun kı

ben de kırıkkale hukukta 1. sınıf ogrencısıyım okulumu sevmedıgım soylenemez hocalar ıyı gıbı ama bıze aıt bınamız yok muhendıslerle aynı bınada ders goruyoruz kırıkkalenın de guzel oldugu soylenemez ama hukuk olması yeter dıye dusunuyorum
Old 21-09-2006, 21:17   #39
evcara

koç üniversitesi 1. sınıf öğrencisiyim.. hocalarla iletişimimiz açısından olsun, bilgiye erişim konusunda olsun gayet iyi bir üniversite olduğunu düşünüyorum.. zaten tek isteğim hukuk okumaktı. bu isteğimi böyle bir üniversitede gerçeğe dönüştrmekten gayet mutluyum..
Old 23-09-2006, 19:46   #40
white liar

Ben Selçuk 4. sınıf öğrencisiyim!üniversitemiz iyi bi eğitim vermeyi hedef edinmiş ve sürekli iyileşiyor.yanlız ingilizce malesef YOK!!!
Old 24-09-2006, 00:51   #41
deniz çankaya

eskişehir anadolu üniv.ndenim.bu yıl son aslında ama uzayacak bu gidişle.eğitimimize kötü de diyemem iyi de.hocalarımızın çoğu ank.hukuktan geliyor,bu iyi ama pratik çalışmalarımız çook yetersiz.ayrıca derslerde hocalarda diyalog çok rahat.tartışma imkanın oluyor.sadece dinleyip not almak durumunda kalmıyorsun.bu da başka iyi bi tarafı...buarada bi arkadaş yazmış;katılıyorum.erdal onar mükemmel bi insan.ondan ders alabilmiş olmak ta büyük ayrıcalık...
Old 24-09-2006, 11:53   #42
üye8946

ben marmara son sınıf öğrencisiyim.elbette okuduğumuz okular önemli.ama bence okuldan önce biz varız ve kendimizi ve faliyetlerimizi söylemek daha doğru olacak.okulun eğitimi önemlidir ama daha önemli olan kişinin kendini eğitmesidir.
bu arada vakıf üniversiteleri ve devlet okulları arasında(hukuk fakülteleri için söylüyorum) herhangi bir fark var mı?
Old 24-09-2006, 12:37   #43
Just1ce

Çeşitli açılardan farkları var tabiki egitim acısından olsun, sosyal imkanlar, yurt, burs devlet universitelerinde ve vakıf universitelerinde farklılık gosteriyor ama bence en onemlisi dil egitimidir.
Old 24-09-2006, 15:37   #44
eren41

marmara üniversitesi hukuk fakultesıne baslamak uzereyım.marmara hukuk fakultesınde senelerını gecırmıs abı ve ablalarımım soyledıklerıne baktıgımda okul kotu kantın kotu okul soguk okul ögrenci islerı yavas gibi tepkıler okuyorum.Egitimi nasıl onu sorabılırmıyım?
Old 25-09-2006, 00:06   #45
özge_law

eren sen de aramıza hoşgeldin.üniversiteye yeni başlayan herkes ilk başta hayal kırıklığına uğrar,çünkü hayal ettiği ve karşılaştıkları farklıdır.bir marmaralı olarak şunu söyleyebilirim ki'okul kötü' demek çok genel bir tabir.evet okul senin de gördüğün gibi çok büyük ve tabiiki ısınması zor olacak kantin kötü değil sadece biraz ufak(o kadar öğrenci için)ama bahçe seni teselli edici olacaktr.öğrenci işleri maalesef biraz ağır işliyor o bir gerçek. ama marmaralı olmaktan gurur duyacaksın ve ii bir karar verdiğini düşüneceğini umuyorum.türkiyenin sayılı hukuk fakültelerinden birinde okuyunca eğitimin nasıl olduğunu da anlayacaksın şimdiden bol şans...
Old 25-09-2006, 22:54   #46
iticülü

istanbul ticaret üniversitesini burslu kazandım bende. inşallah 2 ekimde okulumuz açılıyor. bakalım daha okula ugrayamadık. bir gezip görelim daha sonra buraya yorumu yazarız :-)
Old 25-09-2006, 23:44   #47
brkmnks

bir hocamızın ünlü bir sözü vardır:"yok diğer üniversitelerden pek bi farkımız ama, biz ankara hukukluyuz."

A.Ü.H.F , devlet dairesini andıran acı kasvetiyle içine siner insanın...

3 sene önce uygulanmaya başlayan yeni yönetmelik bizleri çok zorluyor. Hocalarımız her ne kadar mezun olunca fark edeceksiniz bu zorluğun lezzetini deseler de, biz öğrencilerin hocaları anlaması; kısaca "imkansız"...

Fakültemi tanımlamam gerekirse:
4 yılda bitirme oranının %2'lerin altında olduğu, son bir buçuk yıldır kütüphanesi olmayan, ömür törpüsü...
Old 26-09-2006, 10:23   #48
Güldal

Merhaba ben dicle üniversitesinde okuyorum.bu yıl üçüncü sınıf oldum.hocalarımızın birçoğu iyi ama gerçekci olmak gerekirse diğer üniversitelerle kıyaslasma yapılırsa imkansızlıklar içinde bişeyler başarmaya çalışıyoruz
Old 26-09-2006, 16:01   #49
osman uld

Merhabalar Yakındoğu (kıbrıs) 4.sınıf okul yapı olarak güzel hocalar çok kaliteli ama yönetim bizi çok zorluyo her yıl aleyhimize yeni birşeyler çıkıyor sınıf geçme sistemi her geçengün biraz daha zorlaşıyor biran önce bitirip kurtulmak istiyorum
Old 28-09-2006, 12:16   #50
a.m.b

Merhaba,
Ben de bu sene Istanbul Ticaret Universitesi Hukuk Fakültesine yerleştim ama bu sene hazırlık okuyacagim. Tüm hukuk fakültesinde okuyan arkadaşlarıma başarılar diliyorum.
Old 29-09-2006, 11:01   #51
AV.DEMİR

nerede olursa olsun ne kadar güzel olursa olsun hukuk fakültelerinin ortak bir özelliği var arkadaşlar hukuk fakültesini bitirmek çok zor gerçekten......
Old 29-09-2006, 12:53   #52
üye9934

slm ya arkadaşlar ben kocaeliüniversitesi hukuk fakültesinde okuyorum istanbul üniversitesine geçiş için puanım tutuyodu ama ben geçiş başvurusu yapmadım . fakültenin eğitimi etkili olduğu için bu kararı aldım bu konuda ne düşünüyonuz ......... teşekkürler
Old 30-09-2006, 20:11   #53
__PINAR__

selam arkadaşlar ben de başkent üniversitesi hukuk fakültesi 4. sınıfa geçtim. okulumdan olmasa bile fakültemizin saygıdeğer hocalarından ders alabilme şansım olduğu için çok memnunum. özellikle de sayın Turgut Akıntürk hocamızdan.
Old 30-09-2006, 21:51   #54
Av. Galip DAĞTEKİN

slm arkadaşlar...ben kırıkkale üniversitesi hukuk fakültesi 2.sınıf öğrencisiyim...okulumuzda hukuk fakültesi daha çok yeni sayılır...1998 yıllında ilk öğrencilerini almaya başlamış...ve gelişen bir üniversite olduğunu belirtmek isterim....her okul gibi eksikleri ve artıları elbetteki var ama bu önemli değil...eksileri ve artıları görerek öğrencilerin daha bi gayretli çalışması...
Old 01-10-2006, 00:55   #55
özözge

İÜHF'den bu sene mezun oldum.Okulumu çok sevdim,iyi ki istanbul hukuku kazanmışım.Hiç pişman olmadım.Ama sınavda donma tehikesi de geçirdim(inanın abartmıyorum)dersleri montla,eldivenle hatta uşüyen kulaklarımızı kapatmak için bere ile dinlemek zorunda kaldık.Bazı zamanlar ısınmak için dışarı çıkmamız gerekti,kışın soğuğunda(tabi derse girmeye cesaret edebilmişsek ).Derste oturucağımız yeri seçerken önce bir yoklardık,sağlam mı yoksa kırılmaya meyilli mi diye(dersin ortasında yere yapışan arkadaşlarımız olmuştur ).Dersin ortasında biber gazı yuttuk,amfimizin kapısının karşısına polis yığdılar,okula girerken öyle bi arandık ki kendimizden şüphe ettik"acaba teröristmiyiz" diye.Kampüsün girişinde sabahları derse yetişmeye çalışırken,uzun bir"kampüse giriş kuyruğu"olduğunu gördüm(Bu nedenlerden ötürü galiba,okul bitene kadar,hepimiz biraz asi ve muhalefet olduk).Okul yönetimi hep öğrencisinden korktu .Geçen sene değişen rektörle ,galiba fakültemizin ısınma ve anfi sorunu çözülecek ya da umarım çözülür!Ama tüm bu olanlara rağmen istanbul Hukukun öyle bi havası vardır ki sevemeden duramazsınız ,hocaları kalitelidir ve (bir kaç istisna olsa da)insandır,eğitiminin kalitesinden asla şüphe etmezsiniz,Türkiyenin en büyük hukukçularının yetiştiği ve ders verdiği fakültede okumanın grurunu yaşarsınız .Aramıza yeni katılan tüm meslektaşlarıma başarılar.saygılar...
Old 01-10-2006, 01:12   #56
hakay

Varsayılan slm

slm arkadaslar ben koceli unv hukuk fakultesi 5.sinif ogrencisiyim,fakultemden biraz bahsetmek istiyorum,okulumuzda cok iyi egitim verilmekle beraber en buyuk sikintimiz hocalarimiz.kendileri cok iyi olmalarina ragmen bize sinavlarda sorduklari sorular coook zor.dileyen arkadaslara sinaw sorularini gonderirim bu sayede nasilbir seviyede mezun oldugumuzu karsilikli olarak olcebiliriz.simdiden tesekkurler
Old 01-10-2006, 01:29   #57
hakay

merhaba ben kocaeli universitesi hukuk fakultesinden insallah bu yil sonu mezun olcam,staj yapmak istedigim yer ise kayseri,bu konuda ban yardimci olurmusunuz.ozellikle ne kadar ucret veriliyo ve sadece ticari davalara bakan tanidiginiz bir avukat var mi yardimci olursaniz sevinirim.hakan ozer..
Old 01-10-2006, 12:34   #59
can hukukcu

sn hakay sınv sorularınızı bi şekilde bizlere ulaştırabilirsen sevinirim. şimdiden teşekürler.
Old 01-10-2006, 13:06   #60
duyguu

bende marmara hukuk 2. sınıf öğrencisiyim.okul hakkında yazılan çoğu şeye üzülerek katılıyorum keşke dışarıdan bakan insanlarda yarattığı etkiyi içinde bulunan bizde de yaratmış olsaydı diye.hocalarının yavaş yavaş özel üniversitelere kayması pek hoş bi durum değil,yabancı dil eğitiminin de üst düzey bir eğitim olmasını tercih ederdim fakat bu noktada kendi kendimi eğitmem gerekecek,ama herşeye rağmen marmaralı olmak güzel bi duygu..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi