Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri ve Mezunları...

Yanıt
Old 17-04-2008, 21:18   #181
gökhan tozoğlu

Herkese merhabalar;
Uzun süredir forumun üyesi olmama karşın, foruma girme olanağım olmuyordu bugün girdim ve böyle bir başlığın açılmış olmasından çok mumenun oldum.

Ben de Selçuk Hukuk 3. sınıf öğrencisiyim.

Önceki yazılan mesajlardan bağımsız olarak ilk açılış mesajındaki konuya sadık kalarak şunu belirtmek istiyorum Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi bence olduköa güzel ve rahat bir fakülte.

Bu fakültede olduğumdan dolayı gerçekten çok mutluyum.

Umarım bu başlık altında daha fazla arkadaşımız biraraya gelir ve güzel paylaşım alanları meydana gelir.
Old 18-04-2008, 14:33   #182
AV.FİLİZ AY

Varsayılan cevap

selçuk hukuk mezunuyum.yaklaşık 8 yıldan bu yana avukatlık yapıyorum.siz öğrenciler yine şanslısınız.bizi zamanımızda idare hukuku dersine murat sezginer giriyordu.hiç unutmam ilk aldığım yıl sınav sonuçaları açıklandığında 600 tane 0 vardı.ve maalesef ben 5.senenin bütünlemesinde verebildim.Murat hocanın kulakları çınlasın.nerdeyse delirme noktasına gelmiştim.Ama sonra Bahtiyar hoca devralmıştı dersleri.o biraz yumuşatmıştı.Ama idare Hukukunda dökülmek ve o çekmek Murat Sezginer döneminde bir gelenekti.nerdeyse.
sonra 1 sınıfta roma hukuku dersine şahin hoca girmişti.hiç unumam şıklı sorular vardı soru kağıdında ve sen doğru ve yanlış şıkları bulacaktın.ben sınav iyi geçti iyi geçti diyorum.sınav sonuçları açıklanır.bir de ne göreyim "10"
hemde 100 üzerinden!!!!!
Old 24-04-2008, 13:02   #183
Av.Ahmet DELİKANLI

Varsayılan Desteğiniz Nerde Arkadaşlar!

Selçuk Üniversiteli bir arkadaşınız, meslektaşınız hukukevi.net'i kuruyor, ancak hiçbir selçuklu arkadaştan destek alamıyor.Bu beni gerçekten çok üzdü.Selçuk Hukuk Fakültesinin ismini duyurmak için elimden geleni yapıyorum.Ama yine destek hep dışardan geliyor.Sitemim tüm selçuk hukukçulara...Her ne olursa olsun yine de Türk hukuk sitsindeki üyelerin desteği azımsanacak kadar az değil.Desteğinizi bekliyorum arkadaşlar.Gelin siteyi hepberaber büyütelim.Özellikle yabancı ülkelerden sitemize çok ziyeratçi akını var.Kendine güvenen, ben ingilizceyi adım gibi biliyorum diyen arkadaşlar varsa, bana haber verebilir.Herkese iyi günler...
Old 01-05-2008, 14:35   #184
yargan

arkadaşlar sitede benim kadar o üniversiteyi geç bitiren yokyur sanırım ticaret hukuk dersini tek ders olarak 4 yıl aldım .7 yılın sonunda mezundum
:-)
Old 01-05-2008, 17:54   #185
merhy_89

Olumsuz 2.sınıflara yardım

finaller yaklaşıyor malum dersler hakkında ufacık tüyonuz işimize yarayacaktır emin olun...şimdiden çok sağolun
Old 07-05-2008, 23:23   #186
EMİNE

sınavlar nasıl olacak bilgisi olanlar var mı..bana sayacağım derslerle ilgili bilgi verirseniz sevinirim anayasa, türk hukuk tarihi,vergi hukuku,ticaret hukuku 1,ticaret hukuku 2....bilgi den kastım sınavlar test şeklinde mi yoksa kılasik mi olacak teşekkürler şimdiden ve bütün selçuk hukuk öğrencilerine başarılar...
Old 08-05-2008, 18:00   #187
K.Gunturk

Arkadaslar bende Selcuk mezunuyum,su an okuyan tum arkadaslara basarilar diliyor ve zamaninda mezuniyet diliyorum
Old 14-05-2008, 11:56   #188
Av.Ahmet DELİKANLI

Varsayılan Selamlar...

Ticaret2 ile ilgili 24-25 tane hazırladığım sınav ve hakimlikle ilgili sorular www.hukukevi.net/forum hukuk fakülteleri/konya hukuk kategorisinde yayınlanıyor.İhtiyacı olanlar oradan yararlanabilir.Ayrıca sitemizde bizimle beraber yazışmak, bize destek vermek isteyen selçukçular varsa, bana ahmet@hukukevi.net adresinden ulaşabilir.Bir de elimden geldiğince diğer derslerle ilgili paylaşımlar açtım; fakat dersleri takip eden arkadaşlar varsa oradan finaller hakkında bilgi vermesi tüm selçukçuların işine yaracaktır.Herkese iyi günler.Final sınavlarında başarılar diliyorum....
Old 07-07-2008, 01:38   #189
eyucel

Önemli

Arkadaşlar,eşya bütü yine testmi olcak? idari yargı bütü klasik olabilirmiş diye

duydum ama ne kadar doğru bilmiyorum.Bilgisi olanlar yardımcı olursa çok

sevinirim...
Old 07-07-2008, 10:09   #190
Çiğdem

sevgili eyücel,bence herkesin sana vereceği bilgi en fazla senin bildiğin kadardır.oyüzden kendini enzoruna göre hazırlamanı tavsiye ederim.çünkü sınav döneminde çıkan söylentilerin çoğu asılsız çıkıyor.başarılar sınavlarında...
Old 07-07-2008, 13:47   #191
eyucel

Sağol Çiğdem,tabi muhakkak öyle kimse kimseden fazla bişey bilmiyor ama

en azından fikirleri öğrenmek istedim.. Eşya finali iyiydi ama vizemin düşük

olmasından dolayı geçemedim ;yani 1 soru daha yapsam

geçiyodum.Talihsizlik!

ama idari yargı sınavında çok zorlandım,büte nasıl hazırlanıcam inan

bilmiyorum....
Old 07-07-2008, 23:47   #192
denge

Mutsuz

Sınavların nasıl olacağı belli olmuyor.Gerçekten de en zoruna göre hazırlanmak gerek..
Yalnız şu da bir gerçek ki bu sene 3.sınıflar döküldü..
Hocalar insafsız çıktı bu sene şansımıza.
Old 08-07-2008, 17:02   #193
Av.Elvan Akkaya

Alıntı:
Yazan Adelkan_55
Selçuk Üniversiteli bir arkadaşınız, meslektaşınız hukukevi.net'i kuruyor, ancak hiçbir selçuklu arkadaştan destek alamıyor.Bu beni gerçekten çok üzdü.Selçuk Hukuk Fakültesinin ismini duyurmak için elimden geleni yapıyorum.Ama yine destek hep dışardan geliyor.Sitemim tüm selçuk hukukçulara...Her ne olursa olsun yine de Türk hukuk sitsindeki üyelerin desteği azımsanacak kadar az değil.Desteğinizi bekliyorum arkadaşlar.Gelin siteyi hepberaber büyütelim.Özellikle yabancı ülkelerden sitemize çok ziyeratçi akını var.Kendine güvenen, ben ingilizceyi adım gibi biliyorum diyen arkadaşlar varsa, bana haber verebilir.Herkese iyi günler...

syn adelkan ;
selçuk hukuk 2003 mezunuyum.
sitenize şöyle bir göz attım.tebrik ederim sizi.
ancak ingilizceyi adım gibi biliyorum diyenler demişsiniz.
ben bilmiyorum, yine de üye olabilirim sanırım.
site şu an genişleme aşamasında olduğuna göre ))
başarılar...
Old 10-07-2008, 11:55   #194
dilek2007

bende Selçuk 2. sınıfa geçtim ama bir Anayasadan büte kaldım.Faruk hoca giriyor ve çok korkuyorum.Bütü nasıl sorar FAruk hoca bilginiz var mı ? yardımcı olabilir misiniz ?
Old 12-07-2008, 11:51   #195
stj.Ercan KILIÇ

Arkadaşlar hepinize selamlar saygılar bende selçuktan yeni mezun oldum şuan Konya da sıtaj yapıyorum...Herkese başarılar
Old 14-07-2008, 07:38   #196
K.Gunturk

Bende Selcuk Hukuk mezunuyum, siteyi yeni kesfettim ve bizim universiteden mezun bir kurucumuzun olmasi beni cok memnun etti.
Su an Amerika'dayim, onumuzdeki ay mastera basliyorum. Selcuk'tan mezun olup yurt disinda master yapan arkadaslarimiz varmi? Bu konuda pek bilgi bulamadim, yada bu konuda tek ornek ben miyim?
Eminim bu konuda hem benim hemde pek cok arkadasimizin bilgiye ihtiyaci var o yuzden yurt disinda hukuk egitimi hakkinda bilgisi olanlar tecrubelerini yazarlarsa cok faydali olacagini dusunuyorum. Sorulariniza ben de bilgim dahilinde cevap vermeye calisirim.

But. sinavlarinda da herkese basarilar diliyorum.
Old 20-07-2008, 02:56   #197
Av.Ahmet DELİKANLI

Varsayılan Teşekkür Ediyorum...

Sayın elvann ve K.Gunturk'e ayrıca değerli selçuklu meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum.Gerçekten son mesajımı okuyan selçuklu meslektaşlarımdan çok destek geldi.Bu arada ingilizce bilen derken, bazen özel olarak yabancı ülkelerden soru geliyor.Bu yüzden de foruma ingilizce hukuk bölümü açmayı düşündüm.Ancak, hiçbir arkadaştan ses çıkmayınca ben de ingilizce hukuk bölümünü forumda açmadım.Yine tekrarlamak istiyorum eğer gerçekten bu bölümün açılmasını ve gönülden destek vermek isteyen dostlarımız varsa lütfen sitemiz aracılığla bize ulaşsın.Tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum...
Old 02-08-2008, 23:51   #198
Godfather

selçuk hukuk bence istanbul ve ankara hukuk'tan sonra türkiye'deki 3. hukuk fakültesi... istanbul'un neden övgüye değer olduğunu bilmeyenimiz yoktur. ankara ise yıllardır kendine belli bir yer edinmiş haklı olarak. bunları ayrı tutmakta fayda var. geriye kalıyor 20 küsur tane hukuk fakültesi. işte bunların arasında bence selçuk hukuk 1 numaradır. hocalarında bi keramet olduğundan, öğrencileri çok zeki, çalışkan ve başarılı insanlar olduğundan değil... selçuk hukuk, hukuk fakültesi olmuştur. yavaş yavaş bu ruh oluşmuştur ayrı bir bina olduğu günden sonra... tabii ki eksiklikleri çoktur, tabii ki mükemmele yaklaşması için daha çok çalışılması gerekir ancak, bu okulda okuyanlar gururla şunu söyleyebilirler kanaatindeyim: ben türkiyenin en iyi okullarından birisinden mezun oldum...

saygılarımla.
Old 02-09-2008, 16:47   #199
Oğuzhan S.

Okula kaydolmaya gittim. Genel fikrim fiziksel olarak bina çok güzel. Eğitimi de güzelse tadından yenmez diye düşünüyorum Zamanla göreceğiz. Kayıt olmaya gidecek arkadaşlar için size gönderilen postada olmayan bir şeyi istiyorlar onu söylemek istiyorum. ÖSYM kazandı belgesi(osym.gov.tr den çıkartabilirsiniz.) elinizde olsun. Dosyanız için onu da istiyorlar. Orada işiniz çabuk bitsin.
Old 13-09-2008, 10:10   #200
üye25928

Varsayılan İlk izlenim

Ben de kendimi talihsizlikler sonucunda Alaaddin Keykubat kampüsünde buldum. Aslında pek fazla bir beklentim yoktu mecburiyetten okuyorum kanaatindeydim ama Kampüsü ve karşıdaki bosna mahallesini gördükten sonra naçizane kanaatim değişti. Anladım bizim fakülteyi neden 5 yılda bitiriyorlar. Gerçekten mükemmel bir kampüsü ve binası varmış. Daha ilk izlenimim bu umarım ilerde bu fikrim değişmez. Saygılarımla
Old 14-09-2008, 20:48   #201
K.Gunturk

Fakulteye yeni kayit yaptiran tum arkadaslara hayirli olsun diyorum oncelikle, emin olun pisman olmazsiniz. Derslerde devam zorunlulugu olmasa da benim tavsiyem elinizden geldigi kadar derslere devam etmeniz yonunde. Okurken insan bazen sıkılsa da bitirdikten sonra ozluyor o gunleri.
Hepinize basarilar.
Old 15-09-2008, 02:52   #202
merhy_89

Öncelikle fakülteye yeni gelen arkadaşlara şunu söylemem gerekir ki eğitim açısından da okul olarak ta gerçekten kaliteli S.Ü.H.F artık sizde bizdensiniz...Ve tüm arkadaşlarıma yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim saygılar.
Old 15-09-2008, 18:46   #203
üye25928

Üniversiteye gitmeden gideceğime pişman olduğum kendimi gitmek zorunda hissetiğim, sınıf arkadaşlarımla anlaşamayağım kanaatine vardığım yatay geçiş için yemeden içmeden çalışmama ve yalnız bir öğrencilik hayatı geçirmeme neden oalcağını sandığım fakülte..
Old 16-09-2008, 12:05   #204
Oğuzhan S.

Alıntı:
Yazan merhy_89
Öncelikle fakülteye yeni gelen arkadaşlara şunu söylemem gerekir ki eğitim açısından da okul olarak ta gerçekten kaliteli S.Ü.H.F artık sizde bizdensiniz...Ve tüm arkadaşlarıma yeni eğitim öğretim yılında başarılar dilerim saygılar.
Şunu duymak için nelerimi vermezdim Sonunda böyle düşünen birini buldum. Ama bunu tüm Türkiye'ye anlatacak, biri size hukukla ilgili birşey sorduğunda doyurucu cevap verince, hangi fakülteden mezunsunuz dediğinde Selçuk Hukuk dediğimizde o zaman anlayacak insanlar.
Old 16-09-2008, 12:14   #205
üye25928

Çok güzel universite ama her geçen gün öss den diğer fakültelere nazaran daha düşük puanlı öğrenciler kabul ediliyor. Bunun nedenini hep merak etmişimdir. Böyle bir fakültenin Kocaeli, Uludağ, Erciyes gibi daha yeni yeni açılın yerlerin altında kalması kalması sıralama olarak..
Old 18-09-2008, 17:29   #206
ahterr

evet bukonuda haklı olabiirsiniz ama kocaeli uludağ erciyes gibi üniversitelerin altında kalmasının sebebi kanaatimce çok az sayıda öğrenci alması,ve ikinci öğretimlerinin olmamasıdıri.selçuk bu sene 400 öğenci alırken toplamda yeni açılan fakülteler 30 40 kişi alıyo buda buanların düşmemesine sebep oluyor.
Old 19-09-2008, 12:16   #207
Çiğdem

arkadaşlar ben 4.sınıfa geçmiş bir öğrenci olarak fakültemizin gerek dekanı SAYIN MEHMET AYAN,gerek bilgili donanımlı hocalarıyla, gerek binasıyla gerekse öğrencileriyle gerçekten kaliteli,iyi eğitim veren,engüzel binası olan,gelişmiş ve gelişmeye devam eden bir fakülte olduğunu sizlere söylüyorum...gerisini siz zaten yaşadıkça göreceksiniz...
Old 20-09-2008, 12:49   #208
av.özlem42

öss'de puanının düşük olmasındaki etkenler konya'ya genellikle önyargıyla yaklaşılması ve ankara,izmir,istanbul gibi çok renkli bir hayat tarzının olmaması
Old 22-09-2008, 09:21   #209
ÖZL£M

Bence S.Ü.H.K gerçekten diğer hukuk fakültelerine bakılacak olursa gerçekten zor fakülteler arasında yer alıyor.Nedenlerine gelinecek olursa öncelikle ist.hukuk fakültesinde baraj sistemi yok bildğim kadarıyla marmara huk. fak.de ise baraj 50.Özel hukuk fakültelerinden ise kıbrısta son sene 3 ders sınavı 2 ders sınavı ve tek ders sınavı diye bir prog varmış.Hal böyle oluncada insan zorla mezun ediliyor bizlerse zorlanarak mezun olmak için uğraşıyoruz...
Old 22-09-2008, 23:10   #210
irem k.

Özlem arkadaşım, baraj sistemi diyerek ne kastettin?eğer geçmek için gerekli olan final notunu söylüyorsan,İ.Ü.H.F'de de geçmek için finalden 50 almak mecburidir..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi