Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri ve Mezunları...

Yanıt
Old 30-10-2007, 03:32   #151
stalin

Önemli oğuzhan dayar a

Bana stalin demenizde asla sakınca görmemekle beraber bunun da ideolojiyle bağdastırılmamasını ayrıca rica ediyorum..(Stalin ismi benim için sadece bir semboldür..) BU konuyu daha net anlatabilmem için buradaki satırlar yeterli gelmiyor..ayrıca ekşi sözlükteKİ o alıntıyı ben de okumuştum..kısmen katılıyorum ama yine de insanların idealist olmalarında ve zaman zaman da hayalperest olmalarında sakınca görmüyorum..( dengesini iyi ayarlamak da gerekli tabi).. Yapmış oldugum ankara-- selcuk mukayesesinin daha net anlaşılabilmesi için benim nasıl bi çocukluk yaşadığıma inmemiz gerekecek. Aslında olay Ankara nın şaheserliği değil onu ulaşılmaz olarak bellemiş ,onu tutku haline getirmiş ve tutkusunu başaramamış bir gencin orayı gözünde haddinden fazla büyütmesinden ibarettir.. bu normal hayatta da böyle değil midir? .. birşeyi elde edince onun degeri kısmen de olsa düşer..( selcuk üniversitesi) fakat elde edemediğiniz birşeyse siz onu kovaladıkça o gözünüzde büyür.. ( ankara hukuk) ( kaçan kovalanır mantığı ) Ben sadece bunu dile getirmek istemiştim..Yoksa üniversitemden memnunum yani... BU konuyu daha da uzatıp antipatik hale getirmek istemem..Zira benim düşüncelerimde ne demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum.. Düşüncelerimin de masumane olarak ve kasıttan uzak olarak yaptıgımı belirteyim ki beni yanlış anlayanlar varsa bir özür mahiyetinde olsun....
YA HİÇ DOĞMAMAK YA DA HİÇ UNUTULMAMAK İSTERDİM..
Old 04-11-2007, 22:49   #152
stalin

Varsayılan Önerİlerİnİz Nedİr Acaba??

arkadaslar ben bu sene 2. sınıfa basladım borçlar ( şahin akıncı) idare ( ramazan yıldırım) ceza ( berrin hoca ) bu kritik ve önemli dersler hakkında bana verebilecegınız nasihatler var mı acaba? hocaların özellikleri,, sınav sorularının tarzları,, nasıl calısmam gerektıgı,, ya da ne bıleyım bu dersler hakkında sizin yapmış oldugunuz hatalarınız ve doğrularınız nelerdi? bu konular hakkında beni bilgilendirmeniz gercekten beni cok mutlu edecek... görüşlerinizi sabırsızlıkla beklıyorum..teşekkürler
Old 04-11-2007, 23:46   #153
oguzhand0

Stalin bak şimdi;
ben saydığın 3 dersinde hiçbir dersine girmeyen(hafiften utanılacak bir meziyet) biri olarak uzaktan desteğimi vereyim sana. Bu arada borçlar genel ve idareden kaldım. Ona göre dikkate al dediklerimi. Ama şöyle oldu =) İdarenin Bütünlemesinden yada borçların bütünlemesinden sadece ama sadece 3 puancık daha alsam alttan dersin hiç kalmıyordu. Yani herhangi bir dersten notumu bir derece yükseltmem geçmek için yeterliydi... Ama neyse (: Sonuçları öğrendiğim andaki psikolojimi sağ olsun Çiğdem arkadaşımız iyi bilir

Hocalarımız seninle aynı. Cezadan kapağı açarsak; dersleri hafiften sıkıcı ama öğretici oluyor diye duydum. Sınavları halletmek istiyorsan Sayın Hakeri ve Sayın Berrin Hoca'nın çıkarttıkları pratik çalışma kitabını al. İçinde onlarca pratik çalışma vardır. Ceza Hukukunun mantığını kavramakla beraber sınavlarda da iyi bir not almana yetecektir o kitabı okuman. Maddi açıdan durumun iyiyse 10 Liraya falan geçen senenin notlarını alabilirsin. Dersler esnasında hem yazman hem de oradan takip etmen senin için artı puan olacaktır.

Bir diğeri borçlar. Bu derste kitap hakikaten çok önemli. Yani hocanın anlatacağı her şey bazı istisnalar haricinde kitapta mevcut. Ben Şahin Hoca’nın notlarından çalışıp sınavlara girmiştim ancak en büyük hatam önceki yılların sorularına fazla dikkat etmemiş olmam oldu. Ya soruları alıyorum cevapları unutuyorum. Oh cevapları da aldım diyorum; o zaman da sorular ortadan kayboluyor. Geçebileceğin bir ders yani. Telaşa mahal yok. Dediğim gibi kitap+derste yazdırılanlar ve kesinlikle önceki senenin sınav soruları. Vizede son 5 yılın test sorularını, finalde son 5 yılın olaylarını, maazallah bütünlemeye de kalırsan; son 5 yılın bütünleme sorularını+final sorularını ezberlemen yada öğrenmen sensi kurtaracaktır.

İdareye gelirsek… Bu hoca hakkında fazla bir bilgim yok. Sene başında çok kolay gibi gelmişti. Hatta vize puanım baya bir süperdi. 60 ya. Kolay mı yani Neyse finalde olaylara bakmadan girdim ve takıldım. Bütünlemede de olayları hatmettim ama hoca tamamen ters köşeye yatırdı ve Kamu İhalesi çıkardı karşımıza. Kitapta hiç bakmadığım bir bölümdü ve yine takıldım… 3 puanla, hatırlatırım tekrar

Diyeceklerim bu kadar. İdare ve borçlarda kitabı başından eksik etme. Onlar ve biraz da notlar sana yetecektir. Ama ceza da kesinlikle notlara özellikle de Berrin Hoca’nın notlarına ihtiyacın olacaktır. Pratik Çalışma kitabını da unutma. Onsuz geçemezsin.

Hem kendi dertlerimi anlattım hem de sana bir şeyler anlatmaya çalıştım. Umarım tavsiyelerim ufak da olsa işine yarar…

Kolay gele
Old 07-11-2007, 15:38   #154
stalin

Önemli Gayet Ehemmİyetlİ

oguzhan arkadasım ( arkadasım dememden rahatsız olmayacağını düşünüyorum. zira yaşımız birbirine yakın .. ayrıca ben senin stalin demene müsade etmiştim ) yazmış oldugunuz bu mesajı dikkatle inceledim ve lazım geleni yapmaya calısagım.. ceza hocamız berrin hoca ; izzet özgencin, hakan hakerinin ve dediğiniz o pratik kitabını almamızı istedi.. ben izzet hocanın kitabını ve o pratik kitabını aldım fakat hakan hocanınkini almakta kararsızım.. çünkü aldıgım bazı istihbaratlara göre hakan hoca ile berrin hocanın arasında bazı konularda muhtelif görüş ayrılıkları varmış (örn; birinin kasıt dedıgıne bırısı ihmal diyebiliyormus) bizim dersimize de berrin hoca giriyor... Şİmdi sınavda buna benzer bir olay çözümü çıkarsa hakan hocanın anlayışına göre yorumlarsam berrin hoca belki kabul etmeyecek... ÖZELLİKLE SESLENMEK İSTİYORUM BU SIKINTIM HAKKINDA GÖRÜŞÜ OLAN HERKESİN YARDIMINI BEKLİYORUM.. BİLHASSA 2.SINIF ÖĞRENCİLERİ İLE HAKAN VE BERRİN HOCAYI TANIYANLANLARDAN... şimdiden teşekkür ederim..
Old 09-11-2007, 16:19   #155
üye20620

ben de bu sene başladım mezunların tavsiyelerini zevkle okurum
Old 09-11-2007, 16:27   #156
ben_c

fakülte yıllarının kıymetini bilin sevgili hukukçu arkadaşlarım.okulun verdiği tadı iş hayatında bulamıyorsun.konya,fakültemiz,arkadaşlarım burnumda tütüyor.hepinize kolaylıklar diliyorum.
Old 10-11-2007, 09:19   #157
avknl

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle ulu önder Atatürk'ümüzün ölümünün 69.yıl dönümünü saygıyla anıyorum.
arkadaşlar mezunlara sesleniyorum.Kıymetli evrak hukuku hakkında bilgi edinebileceğim kitap adları verebilir misiniz?Kitabın sade ve anlaşılır dille olmasını çok istiyorum.Çünkü Poroy'un kitabı çok zor ve anlamıyorum..
Old 10-11-2007, 23:19   #158
ben_c

poroy ağır geldiyse fırat öztan dan faydalanabilirsiniz.bir de selçuk hukuktaysanuz ders notlarından.kolay gelsin.
Old 11-11-2007, 16:29   #159
SAvCHN

Hasan Pulaşlı Kıymetli Evrak Hukuku kitabını tavsiye edebilirim bende çok faydasını gördüm. Cumhur hoca için arayış içindeydim bende. Hem anlaşılır hemde geniş ele alınmış...
Old 13-11-2007, 09:40   #160
faruksa

Hasan pulaşlı ideal
ben oradan çalışmıştım.Tavsiye olunur.Şimdi hakmlik sınavına da ondan çalıştım.saygılar
Old 16-11-2007, 04:30   #161
stalin

Varsayılan Eyy Selcuk Mezunlarii!!

Sevgili büyüklerim öncelikle sitenin mevcut akışını değiştireceğim için özür diliyorum.. Yeni bir konu açmaktansa burada kendi evimizde bu konuyu acmayı daha mantıklı buldum..Yani selcuk üniversitesi kategorisinde.. 2. sınıfa geçtim hakim savcılık sınavı hakkında özellikle mülakat, ankara hukukculara töleransın olup olmadıgını tecrübeli abi ve ablalarımızdan dinlemek isteriz.. Yani mülakatta neye dikkat etmeliyiz? 2. SINIF ÖĞRENCİLERİ ŞİMDİDEN ISINMA TURLARI YAPMALI MI ?
Sizin tecrübelerinize gercekten ihtiyacımız var... Sınav ve mülakat ortamını yaşayan ya da bu konularda en ufak bir un tanesi kadar bilgisi, duyumu olanı paylaşmaya davet ediyorum.. GÜN PAYLAŞMA VE İHTAR GÜNÜDÜR! Zira sizin tecrübeleriniz biz minik hukukcu adaylarına ışık tutacaktır...TEŞEKKÜR EDERİM!
Old 17-11-2007, 18:06   #162
Çiğdem

Varsayılan sevgili stalin

ben 3.sınıf öğrencisi olarak size bilgiler vermek istiyorum zira ben tam 3 senedir hiçbir dersi kaçırmamış biriyim. öncelikle stalincim,sana tavsiyem derslerinin hepsine girmeye özen göster.ceza dersinden berrin hocanın notlarını tutarsan işine çok yarar.ayrıca pratik kitabıda başucu kitabın olmalı çünkü final ve bütte o kitaptakilere benzer soruyorlar.şahin hocanında yılsonunda çözdüğü pratiklere iyi çalışmalısın.bir de mutlaka her dersin sson dersine gir.hocalar bazen süpriz yapıp son ders çözdüğümüz sorulardan yada benzer soruolar.eğer borçlar geneli ii öğrenmek istiyorsan bence FİKRET ERENin kitabına çalışmalısın.Şahin Hocanın kitabı biraz yetersiz.ama mutlaka yıl sonuna kadar Şahin HOCANIN kitabını birçok kez bitirmen gerekli.İdare dersine gelince eğer imkanın varsa kitabı ezberle ancak geçersin.idare dersi çok karışık ve hepsi ezber gerektiriyor.kamulaştırma ve ihale konularını iyi öğrenmelisin.zaten soruları asistanı hazılıyor.buarada hukuk tarihi dersini de önemse bence çünkü mustafa hoca biraz zorluyor.diğer dersler zaten kolay sayılır.umarım verdiğim bilgilerin faydası olur.sana 2.sınıfta başarılar diliyorum.
Old 18-11-2007, 18:06   #163
stalin

Varsayılan sevgili çiğdem

sevgili çiğdem öncelikle yardımın ve nezaketin için teşekkür ederim..Dersi takip etme konusunda biraz sıkıntı oluyor o yüzden tüm dersleri muntazam takip ettiğim söylenemez..Ancak; sınıfta iyi not tutan arkadaşlardan notları temin edebilecegımı düşünüyorum..zaten borclar ve ceza da dersleri olabildiğince takip ediyorum.. İdare hukukunun muhtevası hoşuma gittiği için bana zorluk cıkaracagını sanmıyorum.. ancak sizinde isabetli bir biçimde işaret ettiğiniz gibi hukuk tarihi gercekten zorlu bır ders.. Bunu anlamış bulunmaktayım F.EREN borclar ve dedıgınız ceza pratıgı ben de mevcut.. Başkalarından aldığım istihbaratlar da sizi teyit ediyor.. O halde bana da dediklerinizi uygulamak kalıyor. ..tecrübelerinizi paylaşma nezaketınde bulundugunuz için tekrardan teşekkür ederim ( hakim ve savcılık mülakatıyla ilgili yukarı da sordugum soru hakkında fikir sahibiyseniz ya da en ufak bir duyumunuz varsa onu da paylaşmanızı ayrıca rica ederim.)

YA HİÇ DOĞMAMAK YA DA HİÇ UNUTULMAMAK İSTERDİM ...
Old 18-11-2007, 19:58   #164
mitrha

arkadaşlar ben de tebrübeli bir son sınıf öğrencisi olarak sizlere yardımcı olmaya çalışayım..gerci bu sene hocalarımızın büyük bir kısmında değişim oldu ama yine de aynı olan hocalarımız açısından sizlere bir kaç tüyo verebilirim..umarım faydalı olur..

birinci sınıf açısından,hepinizin malumu en önemli ders medeni hukuktur.bu sene sevgili hocam mehmet ayan medeni hukuk derslerine girmiyor malesef...medeni hukuk dersini bir kez ondan dinlemeniz gerekirdi,mükemmel ders anlatır ancak şüphesiz nurşen hocada çok iyi ders anlatacaktır.ilk sınav açısından iyiniyet,hakimin hukuk yaratması,hak çeşitleri gibi kavramlar soru olarak gelebilir.bildiğim kadarıyla şu anda hocanız olay çözmeye başlamış durumda ve tabiki olaylar iyiniyetle ilgili..
mehmet hoca dersimize gelirken,ben aydın zevkliler'in pratik kitabından çok faydalanmıştım.oradaki sorulara bakmanızı tavsiye ederim,ve mümkünse derslere devam edin kendi notunuzu tutun ve pratikleri kaçırmayın.cünkü birinci sınıf sadece ders geçmek için değil aynı zamanda hukuk öğrencisi olmaya alıştığınız bir dönem olacaktır.
birinci sınıftaki arkadaşları cok iyi anlayabiliyorum,ilk vizeler de büyük bir heyecan olacaktır ama alışıyorsunuz merak etmeyin
ikinci olarak roma hukuku dersinde dersi takip edin ancak günü gününe çalışmanız daha önemli.cok fazla konu var ve henüz hiçbir hukuk kavramını doğru düzgün bilmediğiniz için roma size daha karmaşık gelecektir.abdurrahman hocanın sorularını bulun,şahin akıncının roma hukuku sorularını ve pratik kitabını temin edin,ve vizelere oradaki soruları mutlaka çözmüş olarak girin.roma karışıktır ama zevklidir olaylar efendi-köle diye başlar gider
anayasa hukukuna yavuz atar geliyorsa:birden fazla kitaptan anlatır,mustafa erdogan ve kendi kitabından dersi anlatır.sadece not tutun ve o notlara çalışın,ve vize sorularını bulun cok rahatlıkla geçersiniz.bizim gibi çömezlik yapmayın,sorularınıbulmadan sakın sınavlarına hazırlanmayın,hocamız güzel ders anlatır ama hiçbir zaman farklı soru sormaaz malesef..her sene aynı sorular..çalışan da çalışmayan da aynı sınavdan daha yüksek puanlarla geçebilir.
hukuk başlangıcı dersi duydugum kadarıyla birinci sınıf öğrenciler için kabus olmuş durumda mustafa avcı hocamız geliyor,kendisi eski bir ceza hakimi olup dicle üniversitesinde ceza hukuku kürsüsünde öğretim görevlisiydi.yani kendisi ceza hukukunu cokca sever ve soruları da hep bu yönde geliyormuş dersini takip edin,derste anlattıklarında soruyormuş..hukuk başlangıcı dersinde aslında her hukuk bölümünden bilgi verilmeli ama siz de alışacaksınız,bir hoca hangi konuda uzmansa sınav ona göre gelir yapacak bir şey yok

ikinci sınıf derslerine gelince:bu sene ceza hukuku kürsüsünde çok fazla değişiklik oldu.
berrin hanım hem birinci öğretime hem ikinci öğretime geliyor.dersini takip edin desem bile coğu zaman karıştırma durumunuz söz konusu olabilir.
ben hakan hocadan ceza hukukunu aldım,ve fakülte hayatımda en iyi öğrendiğim ders..kendisi zaten ayrı bir doktrin gibidir kimsenin görüşlerini benimsemez
size tavsiyem ceza hukuku pratik kitabını almanız ve en az 2 kere çözmeniz.ceza hukukunu sürekli okuyun arkadaşlar,artık cümleleri ezberlemiş olsanız bile sürekli okuyun ki tam olarak yerleşsin..

borclar genele şahin hocamız geliyor her zamanki gibi kitabı yetersiz olabilir ancak mutlaka o kitabı 2-3 kere okumanız şart.fikret erene yönelik anlatıyor ama soracagı sorular az cok bellidir.sınav soruları piyasada mevcut,hepsini bulun ve mutlaka çözün.en az 5-6 soruyu her sene değiştirmeden sorar.ve arkadaşlar borclar geneli sakın sadece geçmek için calışmayın,bu dersi gercekten iyi öğrenin.her derste karşınızda borclar genel çıkıyor.kıymetli evrak dersinde bile hala borclar genel kitabımız elimizde,bu neydi şu nasıldı diye bakıyoruz.yani borclar genel aslında en önemli ders.iyi öğrenin..hocamınızın pratik kitabı mevcut,oradaki soruları mutlaka çözün.

idare hukuku derslerini kitaptan çalışsanız da olur,derse girmeniz gerekmez.nedenböyle dediğimi bir kez derse giren bir arkadaşım anlayacaktır ama ziya hocanın çözdüğü pratiklere mutlaka girin,mutlaka sınavda çıkacak sorularla ilgili tüyo verir,aynı sorular bile çıkabilir..

devlet genel,maliye derslerinin hocaları değiştiği için bir fikrim yok..

3.sınıf derslerine gelince:arkadaşlar üçüncü sınıf gerçekten önemli,birinci sınıfta amaaan bunlar önemsiz dediğimiz her yer başlı başlına bir konu olarak karşımızda
eşya hukukuna mehmet ayan giriyor,neler sorabileceğini az çok tahmin edebiliyorum.soracagı soruları ders anlatırken belli eder,şaka yoluyla bile olsa mutlaka soracagı soruları belli eder.sürekli üzerinde durduğu sorular vardır,ayni haklar gibi,bunlara dikkat edin,derslerini mutlaka takip edin..
ceza özele ibrahim dülger geliyor(?)..eğer bu sene hasta değilse,işi yoksa ve derse devam ediyorsa ne kadar komik ders anlattığını görürsünüz.derste anlattığı şeylerden sorar,hatta kitap almanıza bile gerek yok.ötenazi(tasarıdaki ötenazi maddesi),kasten yaralama,kasten öldürme,intihara yönlendirme(özellikle rus ruleti örneği )
her sınavda sordugu sorulardan.zaten sınav soruları mevcut,onları çözerseniz rahatlıkla gecebilirsiniz..
ticaret1 dersini sabih arıkanın kitabından çalışmanızı tavsiye ederim.gercekten cok kapsamlı güzel bir kitap.her ne kadar hocamız sami karahanın kitabını tavsiye etsede o kitap bazen yetersiz kalabiliyor.sınava iyi hazırlanın arkadaşlar,soruları cumhur hoca hazırlıyor ve geçen sene sınıfımızın ortalaması cok düşüktü,cok zorlanarak geçti cogu arkadaş..geçen seneki vizede,hocamız bir aya yakın marka hukuku anlattı,ve marka hukukundan sadece 1 soru geldi.ticari iş,nispi ticari dava-mutlak ticari dava konularını sadece bir ders anlattı ve neredeyse 20 soruluk sınavın 12 sorusu bu konudan geldi.sonradan öğrendinki soruları cumhur hocamız hazırlamış ,bütün sınıf dökülmüş durumdaydık o yüzden her konuya iyi calışın,tacir,ticari iş gibi temel kavramları iyi öğrenin ve hocamızın pratik kitabını temin edin..
medeni usul dersinde ikinci öğretimden arkadaşlar zorlanabilir,ibrahim ercan hocamız geliyor ama mükemmel ders anlatır.öğrenecek geçeceginize eminim.
birinci öğretim arkadaşlar ise fazla kasmayın şeker recep hocamız geliyor melek gibi bir insandır,sağolsun hepimizi geçirmek için elinden geleni yaptı ama fazla bir şey öğrenemedik malesef.o yüzden ben hala zamanım oldukca medeni usul okuyorum.önemli bir ders,unutmayın bir dava usulle kazanılır,usulle kaybedilir.o yüzden öğrenmek için çalışın..
şimdilik aklıma gelenler bunlar..tüm arkadaşlarıma şimdiden vizelerde başarılar dilerim..
Old 28-11-2007, 17:20   #165
muhammed sönmez

Karar kişiliğin oturduğu an

Alıntı:
Yazan yasemin arslan
selamlar...ben de selçuk 2.sınıfa yeni geçtim.ilk başladığım zamanla şimdiyi kıyaslıyorum da bir çok değişiklik kendini hemen ele veriyor.hukuk adına hiç bir şey bilmediğim,korkarak başladığım fakültemden yavaş yavaş bi şeyler kapmanın tadını yaşıyorum.tabii ki bunda değerli ve başarılı hocalarımızın rolü çok büyük.onlar sayesinde ilk yılımızı çok güzel bi şekilde geçirdik.bu konuda yazan arkadaşlar kadar tecrübeli değilim ama inş olacak zamanla.tercih yapacaklara öncelikle kolay gelsin diyorum ve onları faültemize bekliyorum.
üniversite hayatı kişilik kazanmamış şahıslar için kişilik kazanma, kişiliğini kazanmış şahıslar içinse kişiliğini sağlamlaştırma merkezidir. birşeyleri öğrenmek kişiye güven verir ve onun cesaretli olmasını sağlar.çünkü bilgi donanımdır. kişinin kullanması gereken tek silah bilgi olmalıdır.insan çok değişik konularda bilgi sahibi olabilir.ama hukuk bilgisine sahip olmak başkadır.çünkü hukuk insan hayatıdır.kişinin hayatı bütün detaylarıyla bilmesi onun hayattan ayrı bir tat almasını sağlar.bizde her gün geçtiğinde hayatı daha iyi tanıyor ve hayattan çok farklı zevkler alıyoruz.kişiliğimiz oluşuyor ve gelişiyor umarım son senemizde fakülteden donanımlı ve oturmuş bir kişiliğe sahip şahıslar olarak ayrılırız.saygılarımla muhammed sönmez sühf.
Old 29-12-2007, 17:54   #166
oguzhand0

Öğrenci arkadaşlar; vizeler yaklaştı bakıyorum hepiniz, hepimiz pek bir sus pus olduk.

Korkuyor muyuz ne (:
Old 31-12-2007, 00:38   #167
avknl

Soru Borçlar Özel notu

Oğuzhan arkadaşım,atlasdaki borçlar özel notu sana mı ait?belki saçma bir soru ama notu gerçekten derste mi tuttun?son sınıf öğrencisiyim.ve ogün çk önemli bir sınavım daha var.sence senin notun bana yeterli olur mu?şimdiden teşekkürler
Old 31-12-2007, 01:58   #168
oguzhand0

Alıntı:
Yazan avknl
Oğuzhan arkadaşım,atlasdaki borçlar özel notu sana mı ait?belki saçma bir soru ama notu gerçekten derste mi tuttun?son sınıf öğrencisiyim.ve ogün çk önemli bir sınavım daha var.sence senin notun bana yeterli olur mu?şimdiden teşekkürler
Yok hocam bana ait değil ya. Ben Konya'da kalmıyorum zaten. Gereken notları da Sayram'dan alıyorum Rampalı'da.
Old 01-01-2008, 20:35   #169
stj.Ercan KILIÇ

Arkadaşlar infaZ dersinin notunu nerde bulabilirim...Baksanıza siz şu seçimlik derse başa bela aldık...
Old 02-01-2008, 14:59   #170
oguzhand0

Alıntı:
Yazan stj.Ercan KILIÇ
Arkadaşlar infaZ dersinin notunu nerde bulabilirim...Baksanıza siz şu seçimlik derse başa bela aldık...
Hocam bulabileceğini sanmıyorum. Anca derste not tutmuş olanlardan istersin gibime geliyor. Çünkü sen de biliyorsun, ders ilk kez görülüyor.
Old 03-01-2008, 10:53   #171
av.tuğbabal

ya arkadaşlar sizin yazdıklarınızı okuyunca iki yıl önceye geri döndün...rampalı,atlas,alfa...inanın öğrencilik çok daha zevkli ve eğlenceli...Umarım hayattan beklediklerinizi bulursunuz...Hepinize sınavlarınızda başarılar.(2005 mezunuyum)
Old 30-01-2008, 18:20   #172
üye20620

evet rampalı, atlas , alfa
Old 31-01-2008, 16:12   #173
Çiğdem

oğuzhancım eşya notlarını nerden alıosun bakalım?
Old 25-02-2008, 13:28   #174
melis

ben 2006 mezunuyum. hakimlik/savcılık hayallerini fakülte sıralarında kurmaya başlayan arkadaşlar için şunu söylemek istiyorum: mülakatta kendinizi tanıtın dedikleri zaman ben büyük bir rahatlık ve gururla söyledim ; Selçuk Üniversitesi Mezunuyum diye. çünkü bizim fakültemiz çok iyi bir referans arkadaşlar.Umarım herkes emeğinin karşılığını alır...
Old 02-03-2008, 18:23   #175
üye20620

melis, gerçekten bize çok iyi moral oluyor bu tür sözler.Şunu söylemeliyim her ne kadar S.Ü hakkında düşünmesem de burada, fakültede geçirdiğim her an, bizim Hukuk Fakültemizin büyüklüğünü bir kez daha gösteriyor bizlere.
Teşekkürler.
Old 03-03-2008, 01:06   #176
av.taydin

Merhabalar, ben de 2004 mezunuyum. Mezuniyetten sonra bir daha Konya'ya gitme fırsatını bulamadım henüz. Bizim Konya'da bulunduğumuz dört yılda çok şey değişmişti. Şimdi kimbilir nasıl oldu. Başlarda insanları garip, havası soğuk (hayatı Çorlu ve İstanbul arasında geçmiş biri için epey soğuk) gelse de herşeyine alışmıştım, acısıyla tatlısıyla geçti gitti dört yıl. Yazılacak, anlatılacak çok şey var aslında. Nerden başlasam, nasıl anlatsam.... Etrafımdaki çok kişi Konya'ya önyargılı olarak istemeye istemeye gelmişti. Bense daha önce kuzenimi ziyarete geldiğim için alıcı gözüyle bakmamış olsam da görmüştüm Konya'yı. Marmara beklerken Selçuk gelmesi şaşırtmıştı ama iyi ki de öyle olmuş. Şimdi orada geçen günleri özlemle yad ediyorum. Şu anda orada olan arkadaşlar okulun, Konya'nın, en önemlisi yaşadığınız anın kıymetini bilin. Nasihat gibi gelebilir sizlere ama nasihat değil inanın en güzel günlerinizi yaşıyorsunuz şu anda. Okul bitiyor bir şekilde. Ben dört yılda bitirdim ama son dönemlerim çok sancılı geçti. Ben hiç de bana benzemiyordum Bittiiiiiiii diye haykırmayı hayal ediyordum hep. Sonunda bittiğini öğrendiğim an nutkum tutulmuştu. Ertesi gün A4 kağıda yazılı çıkış belgemi aldığımda da yaşadığım hayal kırıklığını anlatamam. Dört yılımın, özellilkle de bitsin de gideyim dediğim son iki üç ayımın bana verdiği bir A4 kağıttan ibaretti sanki Tabii ki değilmiş ama o an öyle hissediyor insan.
Hayatımın dört yılını Konya'da güzel insanlarla geçirdiğim için, dört yılın sonunda da bana kalan güzel anılar ve dostluklar oluğu için çok mutluyum. Umarım siz öğrenci kardeşlerim de aynı güzelliklerle ayrılırsınız oradan...
Old 03-03-2008, 01:19   #177
av.taydin

Şimdi kim giriyor Siyasi Tarihe bilmiyorum ama ben Gül Hocamdan 3 yıl boyunca aldım Siyasi Tarihi Kabusum olmuştu. 3. sınıf bütünlemede veremeseydim 1-4 e takılıp okul uzayacak, ticaret 1, siyasi tarih ve felsefe ile koca bir yılı başka ders alamadan geçirecektim Bir bavul siyasi tarih notum olmuştu. nedendir bilinmez ama dersi 3yıl almama rağmen kitap almamıştım. 3. yıl finalden de kalınca Yılmaz hocanın kapısına dayanıp hocam napıyım amuda kalkıp mı çalışsam, bende bi sorun mu var ama yok öle olsa diğer dersleri nasıl verecektim, yıl boyunca alttan aldığım/alacağım sadece siyasi tarih, iktisat, felsefe ve ticaret 1. napıcam ben demiştim . bütünleme sonrası bir gün rüyamda siyasiden aldığım notu gördüm. o sabah okula gittiğimde de açıklandığını öğrenip yılmaz hocanın yanına koşmuştum hemen. Koşa koşa gidip baktık notuma daha doğrusu benim durumumu bildiği için önce kendisi baktı, sanırım geçememiş olursam alıştıra alıştıra söyleyecekti aldığım notu söylediğinde ise şok olmuştum. tek tepkimm " hocam ben bu notu aldığımı bu gece rüyamda görmüştüm"..... hakikaten gördüğüm notu almış ve asgari ortalamanın üstünde bi notla vermiştimm...
Old 08-03-2008, 19:45   #178
Av.Ahmet DELİKANLI

Varsayılan Aynı rüya, ama tam tersi

Av.Taydin bey,masajınızı okurken çok saşırdım;çünkü aynı rüyanın tam tersi bende oldu.Geçen yıl Ticaret 2 dersimizden final sınavlarına girmiştik.O dönem içinde açıklanmayan sadece CMK ve Tic.2 kalmıştı.Heyecanla kalan sınav notlarımı bekliyordum.Sınav notumun açılanmasından bir gün evvel gece rüyamda ticaret sınavından 5 aldığımı gördüm.Sabah uyandığımda hayırdır inşallah deyip dua etmeye başladım.Sonra arkadaşlar aradı ‘’tic 2 açıklanmış’’ dediler.Ben de ‘’kaç almışım?’’ deyince ‘’bilmiyoruz kendin bak’’ dediler.Tabi anladım notumun kötü olduğunu moralim bozuk bir halde interneti açtım.Daha sonra selçuğun not öğrenme sayfanı açtığımda gördüklerim karşısında beynimden vurulmuşa döndüm.Ekranda 5 yazıyordu.Gerçekten rüyalar bazen kötü;bazen de iyi bir şeyin habercisi olabiliyor.Artık, rüya görürken korkmaya başladım sınav zamanlarında. İşte böyle kötü bir anım var arkadaşlar.Bu yıl 5. yılım umarım 6. yılı tekrarladığımı görmem yoksa intihar ederim. Umarım,her rüyam Av.Taydın’ın ki kadar güzel olurda,şu okulu bir an önce bitiririm…
Old 10-03-2008, 21:04   #179
av.taydin

Alıntı:
Av.Taydin bey

Maalesef Av. Taydin hanım
İnşallah bu sene gördüğünüz rüyanın tam tersini görürsünüz.
Old 12-03-2008, 04:51   #180
Av.Ahmet DELİKANLI

Varsayılan Özür Dilerim

Keşke üye kimliğinize bakmayı akıl edinseymişim bunun için özürlerimi sunuyorum Av.Taydın hanım.Bu arada inşallah tam tersine çıkarda rüyam bu çilelerden kurtulurumİyi geceler...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi