Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Selçuk Üniversitesi Öğrencileri ve Mezunları...

Yanıt
Old 10-09-2007, 20:42   #91
oguzhand0

3. sınıfa altta 2 dersle(idare+borçlar) geçiyorum.

İlk kez kaldığım için insan bir kötü oluyor hatta berbat oluyor ki notları öğrendiğim sırada konuştuğum bir arkadaşım anlamıştır. (:

Sanırım alışacağım..

Eee selçuklu büyüklerimiz söyleyin bakalım; 3. sınıfta alttan 2 ders kötü mü
Old 10-09-2007, 21:37   #92
Çiğdem

ewt arkadaşalr bende 3. sınıfa alttan 2 dersle geçiyorum.benimde yine herzamanki gibi anayasa ve hukuk tarihi kaldı.sanırım okulum uzicak bu anayasa yüzünden.bana kimse yardımcı olmicak mı anayasayı anlamam için önümüzde koca bir sene daha var herkese başarılar diliyorum.umarım alttanlarımızı temizleriz bende anayasayı anlarım. buarada ben_c ninde birtane bütü vardı geçti mi merak ediyorum umarım geçmiştir.
Old 11-09-2007, 09:00   #93
MUSTAFA AKAR

Nihayet İdareyi dd yaptım akadaşlar şanslıyım çünkü ikinci sınıfı da kayıpsız geçiyorum.Çiğdem ikinci öğretim olsaydın çok kolay geçerdin anayasayı Yavuz Atar herkesi geçirmeye oynayan bir hoca 3. sınıfta hepinize başarılar
Old 11-09-2007, 17:16   #94
nokta-i nazar

arkadaşlar sizi üzmek istemezdim ama alttan dersle yaşamak gerçekten zor ben yaşadım çünkü.ben 4 e geçtim üçüncü sınıfta ikiden kalan derslerle üçüncü sınıfın sınavları çakışıyordu tabi bu da biraz zor oluyordu.sınavı bırakın alttan dersin vermiş olduğu bir de stres var.ama yinede olmaz diye bir şey yok azmin elinden ne kurtulmuş ki...
Old 11-09-2007, 19:42   #95
Çiğdem

yavuz atarın öyle bir hoca olduğunu biliyorum mustafa.bizim hocamızda yani faruk bilir herkesi bırakmayı seven bir hoca.özellikle beni.sanırım anayasa dersi anayasa ve anayasa yargısı diye 2ye ayrılacakmış.anlicanız 3tane alttanım olacak.bilgisi olan varsa ve beni bu konuda aydınlatırsa çok sevinirim.
Old 11-09-2007, 20:40   #96
oguzhand0

Yapma be çiğdem... üzüldüm =(

ama senin anayasa yargısı dersinden sorumlu olacağını sanmam. çünkü hiç görmediğin bir dersten sorumlu olman saçma olurdu. evet bence sorumlu olmaycaksın çünkü geçen sene idari hukuku gören öğrencilerden idare hukukundan kalan kısım idari yargı dersinden sorumlu değillerdi..
Old 11-09-2007, 22:47   #97
metus_82

Sevgili Oğuzhan 2. sınıftan 3.sınfa geçerken 2 tane alttan dersinin olduğunu söylemişsin.Bu okadarda abartılcak kötü bi durum deği.Malum hukuk fakültesinde okuduk bütsüz alttansız geçmek istisnai bir durumBen 1. sınıftan 2.sınıfa geçtiğimde 5 tane alttan dersim vardı. Tabi Konya'ya alışamamamının verdiği sorununun neticesiydi bunlar.Fakat azmettim 2.sınıfın bütünlelemelerine 2 ders bıraktım onları da bütünlemelrde verip 3.sınıfa temiz geçtim.Ancak yineliyorum 3.sınıfta 2 ders çok ağır bir yük değil ancak ne yap ne et 4.sınıfa alttansız geçmeye bak!!! Çünkü insan 4.sınıfın dersleriyle bir hayli cebelleşmek zorunda kalıyor
Old 18-09-2007, 18:33   #98
muğlak

arkadaşlar alttan ders bırakmak o kadar da korkulacak bir şey değil. tabi kantarın topuzunu kaçırmamak şartıyla. 2-3 ders bırakmak, okulu uzatacağınız anlamına gelmiyor. hiç alttan dersi olmadığı halde okulu uzatan insanlar tanıyorum. ve öteki taraftan da 6-7 tane alttan dersi olduğu halde bitirenleri de. bu nedenle özellikle son sınıfta ipin ucunu kaçırmamanızı salık verebilirim. naçizane ve yeni mezun biri olarak.
Old 20-09-2007, 18:28   #99
dilek2007

bende bu sene Selçuk hukuğu kazandım puanım yüksekti konya gelince şaşırdım ama kayıt için gidip görünce daha bi şaşırdım ...İyikide Selçuk gelmiş..
Old 21-09-2007, 13:36   #100
oguzhand0

Konu başlığı ricam üzerine Duygu(cum) Hanım tarafından değiştirilmiştir...

Nasıl; daha iyi gibi dimi (:
Old 21-09-2007, 19:19   #101
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan dilek2007
bende bu sene Selçuk hukuğu kazandım puanım yüksekti konya gelince şaşırdım ama kayıt için gidip görünce daha bi şaşırdım ...İyikide Selçuk gelmiş..
Şaşkınlık sebebinizi açıklariseniz arkadaşlar için daha bilgilendirici olur. Saygılar
Old 21-09-2007, 19:23   #102
dilek2007

ben Konyayı hiç hayal etmemiştim.Zaten Konyayıda nasıl yazdım bilmiyorum geleceğini hiç sanmıyordum ..Bide Erzurumlu olduğum için doğuda büyüdüğüm için hep Anakara İstanbul gibi yerleri hayal ederdim..Marmara İstanbul hukuk beklerken Selçuk gelince biraz demiyeyim baya bi şaşırdım ama iyikide gelmiş diyeceğim...
Old 21-09-2007, 19:26   #103
dilek2007

hangi konudaki şaşkınlığımı açıklayayım acaba..yani Selçuk hukuk gelinceki şaşkınlığımı yoksa Selçuk hkuğu görünceki şaşkınlığımı..
Old 21-09-2007, 20:14   #104
Çiğdem

Sevgili dilek2007 tebrik ederim.hayırlı olsun.umarım istediğin gibi olur herşey.1.sınıf dersleriyle ilgili sorun yaşarsan bize sorabilirsin.
Buarada oğuzhan saol başlığımıza kattığın değişiklik için.eski başlıkta güzeldi ama şimdi daha manalı oldu.iyi düşünmüşsün.
Yeni başlığımız hayırlı olsun arkadaşlar
Old 21-09-2007, 20:18   #105
dilek2007

çok teşekkür ederim ilginden dolayı inşallah derslerle ilgili sorunla karşılaşmam..
Old 22-09-2007, 11:58   #106
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan dilek2007
hangi konudaki şaşkınlığımı açıklayayım acaba..yani Selçuk hukuk gelinceki şaşkınlığımı yoksa Selçuk hkuğu görünceki şaşkınlığımı..
İkisinide kastetmiştim aslında Yanı iyi mi kötü mü anlıyamadımda şaşkınlığınızın sebebini o yüzden sormuştum
Old 22-09-2007, 13:29   #107
dilek2007

Ben doğuda büyüdüğüm için hep büyük yerleri hayal ederdim okumak için İstanbul Ankara gibi yine üniversite olrakta İstanbul bekliyordum Konya gelince bu nedenle şaşırdım..Doğuda özelliklede erzurumda daha çok İstanbul Ankara gibi birinci derece sanayi bölgeleri bilinir..Konyada böyle bir üniversite beklemiyordum herşey mükemmel görünüyordu o nedenle şaşırdım
Old 22-09-2007, 15:40   #108
metus_82

Ben de tebrik ediyorum seni Dilek.Umarım herşey gönlünce olur okul hayatında.şimdiden sıkı bir tempo seni bekliyor derslerinde kolaylıklar diliyorum...
Old 23-09-2007, 19:06   #109
Av.Nebi

O zaman yeni ders yılında başarılar herkeze
Old 24-09-2007, 02:32   #110
oguzhand0

Selçuk Üniversitesinin bir forumunda sorduğum soruyu burda da sorup fikirlerinizi almak istiyorum.
--------------------------------------------------
4.sınıfa geçen arkadaşlara birkaç sorum olacak.

Cevaplarlarsa çok sevinirim.(hocaları belirterek)

Dersleri sayıyorum.

Ceza özel
Borçlar özel
İdari Yargı
Hukuk fels. ve sosy.
Ticaret 1
Eşya hukuku
Medeni usul
Vergi

Arkadaşlar şimdi hangisinin kitabını alayım. Mesela 2. sınıfta borçlar kitabı kesinlikle gerekliyken ceza kitabı(İzzet Özgenç) almaya gerek duymadım. Yada THT kitabı çok gerekliyken maliyede falan ihtiyaç duymadık. Saydığım derslerden hangilerinin kitaplarını alayım?

Birde mutlaka daha fazla önem arzeden daha fazla çalışılması gereken dersler vardır ikinci sınıfta borçlar-ceza, 1.sınıfta medeni anayasa gibi. 3. sınıfta bu dersler hangileridir? Popülarite yapmazsınız inşallah hepsi çok zor gibi (:

Uzuuun uzun, yavaaş yavaş yazın ben sindire sindire okuyayım...

çok şey mi istedim ne (:

-------------------------
Bu arada bu sene için;

CEZA HUKUKU KÜRSÜSÜ DERS PAYLAŞIMI ŞU ŞEKİLDE YAPILMIŞTIR

CEZA GENEL: 1. VE 2. ÖĞRETİM: YRD. DOÇ. DR. BERRİN AKBULUT
CEZA ÖZEL: 1. VE 2. ÖĞRETİM: YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM DÜLGER
CEZA USUL: 1. ÖĞRETİM: PROF. DR. HAKAN HAKERİ
CEZA USUL: 2. ÖĞRETİM: YRD. DOÇ. DR. ONURSAL CİN
Old 24-09-2007, 22:47   #111
Av.Nebi

Alıntı:
Yazan Oğuzhan Dayar
Selçuk Üniversitesinin bir forumunda sorduğum soruyu burda da sorup fikirlerinizi almak istiyorum.
--------------------------------------------------
4.sınıfa geçen arkadaşlara birkaç sorum olacak.

Cevaplarlarsa çok sevinirim.(hocaları belirterek)

Dersleri sayıyorum.

Ceza özel
Borçlar özel
İdari Yargı
Hukuk fels. ve sosy.
Ticaret 1
Eşya hukuku
Medeni usul
Vergi

Arkadaşlar şimdi hangisinin kitabını alayım. Mesela 2. sınıfta borçlar kitabı kesinlikle gerekliyken ceza kitabı(İzzet Özgenç) almaya gerek duymadım. Yada THT kitabı çok gerekliyken maliyede falan ihtiyaç duymadık. Saydığım derslerden hangilerinin kitaplarını alayım?

Birde mutlaka daha fazla önem arzeden daha fazla çalışılması gereken dersler vardır ikinci sınıfta borçlar-ceza, 1.sınıfta medeni anayasa gibi. 3. sınıfta bu dersler hangileridir? Popülarite yapmazsınız inşallah hepsi çok zor gibi (:

Uzuuun uzun, yavaaş yavaş yazın ben sindire sindire okuyayım...

çok şey mi istedim ne (:

-------------------------
Bu arada bu sene için;

CEZA HUKUKU KÜRSÜSÜ DERS PAYLAŞIMI ŞU ŞEKİLDE YAPILMIŞTIR

CEZA GENEL: 1. VE 2. ÖĞRETİM: YRD. DOÇ. DR. BERRİN AKBULUT
CEZA ÖZEL: 1. VE 2. ÖĞRETİM: YRD. DOÇ. DR. İBRAHİM DÜLGER
CEZA USUL: 1. ÖĞRETİM: PROF. DR. HAKAN HAKERİ
CEZA USUL: 2. ÖĞRETİM: YRD. DOÇ. DR. ONURSAL CİN

Valla benim çalışma sistememe göre Berrin hoca Kitaba bağlı gider Kitap alsan iyi olur, İbrahım Hoca 1 numaradır bana göre ve okulda en sevdiğim hocadır. not tutan bi arkadaş varsa halledersin, Hakan Hocayı bilmiyorum, Onursal hocanın dersinde Kitaba bağlı da kalabilirsin Not'dan da çalışabilirsin her iki ihtimalde de düşük alırsın Şaka bi yana Onursal hocanın dersine iyi çalışmak lazım . Başarılar....
Old 25-09-2007, 17:18   #112
denge

Soru Selçuk Üniversitesi Seçmeli Dersler ve Hocaları

Bu sene üniversitemizde seçmeli dersler müfredata girmiştir.
Bize sunulan dört dersten birini almak zorundayız.Bir sıralama yapacağız form doldurup.Bu sene derslerimiz çok ve zor olduğu için,alttan da derslerim olduğu için en az zor olanı ve en kolay verebileceğim dersi seçmek istiyorum.Bu nedenle yardım istiyorum,görüşlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.Bu hocalardan daha önce ders almış olanların fikirlerini merak ediyorum.Hangisinin dersi daha kolay geçilir?

*Avukatlık ve Noter Hukuku-Prof.Dr.Ömer ULUKAPI
*Fikri Mülkiyet Hukuku-Prof.Dr.Sami KARAHAN
*Sağlık Hukuku
*İmar Hukuku

Hangisini almalıyım?Yorumları bekliyorum
Old 25-09-2007, 21:10   #113
oguzhand0

Vergi Hukuku, Borçlar Özel Hukuku ve Eşya Hukuku hariç 3. sınıf I. öğretim hocaları önceki sene ile aynı.

Benim için; maratonun 3. turu başladı.

Hadi hayırlı olsun.
Old 25-09-2007, 22:40   #114
cLaW

Sami Karahan hala Selçuk üniversitesinde derslere giriyor mu?
Old 25-09-2007, 23:18   #115
denge

evet sanırım giriyor bu sene de seçmeli dersimize girecek
Old 25-09-2007, 23:20   #116
Godfather

2004 ya da 2003 mezunu olup devletler özel (musa) ve ceza usul (onursal) bahsetmeyenlere şaşırdım... 2 dersten 1 yıl uzatanların sayısını kimse hesaplayamaz herhalde. gerçi benim bunlara ek olarak bir de iş ve sos.güv. huk. vardı pek fazla içim yanmamıştı ama, devletler özel'den (cevaplar da panoya asıldığına göre) 80'lik kağıttan 32 almak (yanlış hatırlamıyorsam) içimi acıtmıştı. bir sonraki sene hiç çalışmadan geçmek ise daha da tuhaf bir duygu oldu...

kim ne derse desin, ekol olan hukuk fak. (istanbul, ankara) bir yana, kalan fakülteler içinde belki de en iyilerinden birisi selçuk hukuk. çünkü hemen hemen hiç ders çalışmadan (tek bir kitabım dahi olmadı desem yeridir, alfa copy saolsun) okulu bitirebilirsiniz. 5 yılda bitebilir, 6 yılda bitebilir ancak biter. sadece kitapları ezberlemekle 4 yılda biter. ancak ezber bir hukukçunun kendine ihanet etmesidir kanımca... dersin mantığını kavramak, ona göre düşünmeyi öğrenmek çok daha önemlidir bence. bunu da malesef bizim okulumuzda pek göremedim. çünkü hocalar sadece anlattıklarını bilmemizi istediler. üstüne yorum ya da düşünce istemediler.

bitti gitti. geçti gitti 3-5 günlük fasıldı misali... ancak daha dolu, daha üst düzey geçebilirdi hayıflanmaları hep olacaktır. benim mutlu olduğum tek nokta, okulumuzun yeni binası ve gelecekte daha üst düzey olma yolundaki mevcut potansiyelidir...
Old 26-09-2007, 02:02   #117
oguzhand0

Seçmeli derslerle ilgili açıklamalar fakültenin web saysaında açıklanmış. Ayrıca yeni program da belli...

İlk tercihimi avukatlık ve notelik hukuku'na yaptım umarım tuttururum...
Old 26-09-2007, 03:01   #118
denge

Avukatlık ve noterlik hukuku mu daha kolay yoksa fikri mülkiyet hukuku mu?
Bilenler tavsiyede bulunabilir mi?
Old 26-09-2007, 11:04   #119
ben_c

sevgili selçuk öğrencileri sayın sami karahan geçen sene bizi bırakıp özel üniv. geçmişti.sakın geri geldi demeyin çok üzülürüm (kendi adıma tabi) çünkü okulu bitirdim ve ticaret 2 dersinden malesef sami hocanın engin bilgilerinden yararlanamadım.ticaret 1 dersimize sami hoca geldi ve tüm anlattıkları daha dün gibi aklımda.dört dörtlük bir hocaydı.geçen seneki 4. sınıfların ticaret 2 kabusu dolayısıyla hiçbir şey öğrenemeden ve zorlanarak nasıl iğrenç bir sene geçirdiklerini hepiniz duymuşsunuzdur.tüm bunların nedeni sami hocanın olmamasıydı.sami hoca resmen ticaret 1 dersinin tadını damaklarımızda bırakarak bizi terketti.eğer ticaret 2 ye yine cumhur hoca gelecekse şimdiden herkese büyük geçmişler olsun.
Old 26-09-2007, 17:32   #120
oguzhand0

Alıntı:
Yazan denge
Avukatlık ve noterlik hukuku mu daha kolay yoksa fikri mülkiyet hukuku mu?
Bilenler tavsiyede bulunabilir mi?
Gelcekteki meslek seçiminde avukatlık yada 10-15 yıl sonra noterlik gibi bir idealin varsa; kensinlikle ilk tercihine Avukatlık ve Noterlik Hukuku yaz ben gibi.

Ama istemiyorsan böyle idealler Avukatlık ve Noterlik Hukuku'nu seçmene ne gerek var ki?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi