Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

hukuk öğrencisi olmak....

Yanıt
Old 22-09-2008, 15:14   #181
hukukun-üstünlüğü

Adı üstünde,bir öğrenci olmaktır.Daha ne olabilirdi ki? Öğrenciyim,öğrencisin,öğrenci.
Öğrenciyiz,öğrencisiniz,öğrenciler.
Old 22-09-2008, 19:38   #182
huulya

herkesin bir ayrıcalık olarak gördüğü fakat bizlerin henüz bunun farkına varamamış oldugumuz ve de farkına varmaya cabaladıgımız bır meslektir...
Old 09-11-2008, 21:35   #183
EDikyol

kendi içinde son derece pragmatist bir tutarlığa sahip olsa da inceden hepimiz bir parça anlamsız olduğunu sezeriz.
Old 24-02-2009, 22:27   #184
filinta

hukuk öğrenci olmak:
...birisi yanına gelip, gülerek kanunları iyi ezberleyebiliyormusun deyince;elindeki kanunu kafasına fırlatmak istemektir..
..elindeki 1400 sayfalık borçlar hukuku kitabıyla kampüste yürümeye çalısmak,cevredekilerin tuhaf bakısları içerisinde elindekini saklamaya calısmak ama imkansız olduğunu bilmektir..
ama hepsi işin şakası; tüm zorluklarına rağman halinden memnun olmaktır..
ve ayrıca hukukçu olmak geniş düşünmektir..
Old 01-03-2009, 21:27   #185
bahar_mrdn

birinci sınıfın kitaplarını ince bulup daha sonra fakültenin içinde üst sınıfların elindeki kitapları görünce gözünün korkmasıdır..
Old 01-03-2009, 23:56   #186
bürokrat

Sene 2005 aylardan kasım ayı üniversiteye ek kontejandan yerleşmiştim ve bize ayrı bir hazırlık ingilizce sınıfı açmışlardı.Üniversitede ilk günüm hoca ile sınıfta klasik tanışma faslı yapılıyor.Hoca tek tek bölümlerimizi soruyor herkes işletme,iktisat,iletişim vs derken sıra bana geldi ve "hukuk" dedim.Hukuk demem ile hoca da dahil bütün sınıfın bana dönerek OOOOOOOOOOOOOO çekmesi bir olmuştu Dakika 1 gol 1 hukuk öğrencisi olmanın ayrıcalığını ve dumurunu ilk gün yaşamıştım.İşin ilginç tarafı da sınıfta benden başka hukukçu yokmuş.Bütün sene sınıftakilerle muhabbet ederken bir çok defa,"vah kardeşiiim Allah yardımcın olsun,asrın hatasını yapmışsın,hiç gerek yok değiştir bölümünü harcama gençliğini" tarzı sözlerle muhattap olmuştum.Adım sınıfımızı ineği medar-ı iftarı gibi şeylerle çıkmıştı
İşte özetle hukuk öğrencisi olmak böyle bir şey
Old 03-06-2009, 13:18   #187
yalcin3

Bana göre hiç de havalı olmayan çoğu hukuk fakültesi öğrencisinin övünmesine rağmen bana hiç de kendimi çok bir şeymişim gibi hissettirmeyen,birazcık kasması dışında diğer bölümlerden hiçbir üstünlüğümün olmamasını bilmektir.
Old 04-06-2009, 14:19   #188
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Bana göre hiç de havalı olmayan çoğu hukuk fakültesi öğrencisinin övünmesine rağmen bana hiç de kendimi çok bir şeymişim gibi hissettirmeyen,birazcık kasması dışında diğer bölümlerden hiçbir üstünlüğümün olmamasını bilmektir.

hukuk öğrencisi olmak, diğer öğrencilere nazaran daha dürüst daha bilinçli daha gıpta edilen birisi olmaktır. Hukuk öğrencisi olmak, her zaman büyük beklentileri karşılaması gereken kişi olduğunu bilmek demektir. Büyük fedakarlık yapan ve insanlara bakış açısı zamanla aldığı derslerin etkisiyle farklılaşan bir öğrenciliktir. Saygılar..
Old 04-06-2009, 17:53   #189
nrbnygz

Hangi bölümde okuyorsun? Sorusuna cevap verdiğinde ooo çok güzel yaa,bende çok istiyordum..Cevabını almaktır
Old 05-06-2009, 13:09   #190
üye25928

Alıntı:
Yazan nrbnygz
Hangi bölümde okuyorsun? Sorusuna cevap verdiğinde ooo çok güzel yaa,bende çok istiyordum..Cevabını almaktır
Old 09-06-2009, 06:40   #191
hukukkızı

İnsanların "Mesela 58. maddede ne yazıyor?" diye sormasına şaşkınlıkla bakmaktır.
Old 10-06-2009, 17:13   #192
nrbnygz

"Ya da oo çok iyi ya ileride benim avukatım olursun." Dendiğinde tabi ya diyerek suratına boş bir gülümseme yerleştirip bakmak Anlamıyorum herkes neden başını belaya sokmaya ya da boşanmaya falan bu kadar istekli
Old 11-06-2009, 23:51   #193
üye25928

Alıntı:
Yazan nrbnygz
"Ya da oo çok iyi ya ileride benim avukatım olursun." Dendiğinde tabi ya diyerek suratına boş bir gülümseme yerleştirip bakmak Anlamıyorum herkes neden başını belaya sokmaya ya da boşanmaya falan bu kadar istekli

Hiç bu kadar güleceğimi düşünmemiştim

elinize sağlık iyi güldürdünüz beni.
Old 13-06-2009, 14:04   #194
nrbnygz

Mutlu

Teşekkür ederim ama aynen böyle,herkes böyle tepki veriyor
Old 13-06-2009, 16:52   #195
Av.Denizcan Sarıkaya

Siyasal inek bayramı yaparken senin ders çalışman ya da çalışmaya çalışman.Sonra 'ammmaaannn boşver dersi' deyip 'hadi bakalım gençler şenliğe' demek...
Old 18-06-2009, 14:12   #196
Münzevi

Eylul 2009'da baslayacagim icin hem cok heyecanli hem de beni bekleyen agac govdesi kalinligindaki kitaplari calismanin zorlugunun simdiden stresine girmeme sebep olan bir bolumdur.
Old 19-06-2009, 00:05   #197
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan Puresoul
Eylul 2009'da baslayacagim icin hem cok heyecanli hem de beni bekleyen agac govdesi kalinligindaki kitaplari calismanin zorlugunun simdiden stresine girmeme sebep olan bir bolumdur.
Kolaylıklar dilemeyi isterdim ama.Bir faydası olmayacak inanın .Ben bir sene geçirdim hukuk aleminde .Bir sene de böyle bıkkınsam...
Old 20-06-2009, 14:37   #198
Münzevi

Sn Sarikaya,

Cok tesekkur etmek isterdim temennilerinize o zaman ben de)

Birinci sinifin bazi kitaplarini simdiden okumaya baslamanin dogru mu yanlis mi oldugunu kestiremesem de bana birazcik yardimci olacagini dusundugum bolumdur
Old 20-06-2009, 22:40   #199
üye25928

Alıntı:
Yazan Denizcan Sarıkaya
Kolaylıklar dilemeyi isterdim ama.Bir faydası olmayacak inanın .Ben bir sene geçirdim hukuk aleminde .Bir sene de böyle bıkkınsam...

Sayın Denizcan,

Ben de sizin gibi biraz bıkkınım ama şimdiden ikinci sınıfın heyecanına kapılmadım değil. Siz şanslısınız Erdal Onar gibi bir hocadan ders aldınız ayrıca birinci sınıfı geride bırakmanın heyecanını paylaştığımız kanaatindeyim, saygılarımla

Sayın Puresoul, eğitiminizde başarılar dilerim, bu hususta Sayın Denizcan'a katıldığımı da belirteyim ama
Old 20-06-2009, 22:43   #200
nrbnygz

Korkuyordum zaten bunları okudukça tamam yandık ki ne yandık diyorum Bende bu yıl başlayacağım 1.sınıfa,hazırlık okumak zorunda kalmak çok kötü dersleri türkçe alacak olmamıza rağmen...
Old 21-06-2009, 10:09   #202
üye25928

Alıntı:
Yazan ElSu
Çok da abartılacak bir şey değildir...
Üniversitelerin en güzel bölümlerinden biri olmasına rağmen derslerin zorluğu başta olmak üzere diğer sebepler birleşince kişiye "çok da abartılacak bir şey değildir..." yazdıran bölümdür.
Old 21-06-2009, 10:20   #203
hukukkızı

Alıntı:
Yazan tavus
Üniversitelerin en güzel bölümlerinden biri olmasına rağmen derslerin zorluğu başta olmak üzere diğer sebepler birleşince kişiye "çok da abartılacak bir şey değildir..." yazdıran bölümdür.

Hukuk öğrencisi olmak 3. sayfa haberlerini herkesten farklı bir gözle okumak ve çok biliyormuşcasına(!) yorum yapmaktır.Böylece insanların gözünde önemli şahsiyet haline gelmektir.
Old 21-06-2009, 15:06   #204
yalcin3

Alıntı:
Yazan tavus
Okumakla diğer insanlardan üstün olmadığın bölümdür anlamında demiştim Gençliğimi çürüten bölümdür
Old 21-06-2009, 22:13   #206
bürokrat

Hukuk öğrencisi olmak,

Yakın bir arkadaşımın babasıyla aramda geçen bir diyalog:
-Okulu ne zaman bitiyorsun?
-Kısmetse Haziran 2009da
-oooo bitmek üzere.Bizim kira işlerine bakarsın kiracılar kirasını ödemedi mi binersin tepelerine,iyi iyi tanıdık bir avukatımız oldu. E artık bizden de para almazsın.

İş direk para mevzusuna geldi
Şimdiden aç kaldık desenize
Old 22-06-2009, 16:59   #207
üye25928

Alıntı:
Yazan hukukkızı

Hukuk öğrencisi olmak 3. sayfa haberlerini herkesten farklı bir gözle okumak ve çok biliyormuşcasına(!) yorum yapmaktır.Böylece insanların gözünde önemli şahsiyet haline gelmektir.

ilk senenin sonunda, bahsettiğiniz tanımın belirtilerin gözlemlemeye başladım

Alıntı:
Yazan ElSu
Okumakla diğer insanlardan üstün olmadığın bölümdür anlamında demiştim Gençliğimi çürüten bölümdür
Gençlik her halukarda çürüyecek iyisi mi, şöyle "havalı" bir bölümde çürüsün
Old 04-07-2009, 11:04   #208
yalcin3

Bütün dersleri geçtiğini öğrenip en sevdiğin arkadaşlarının kalma tehlikesi içinde olduğunu öğrenince bütün mutluluğunun kursağında kalmasıymış...
Old 06-07-2009, 13:17   #209
Ulukoca

Dört sene sonunda okulunda ki sütunların sayısının boşa altı tane olmadığını anlamaktır... (uzayacak ya...)
Old 06-07-2009, 21:04   #210
üye25928

Dalgın olduğunuz bir sırada yanınızdakilerin fırsattan istifade ederek "hukuk seni bozmuş bu ne hal" diye dalga geçmesidir.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi