Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

adalet meslek yuksek okulundan hukuk fakültesine geçiş

Yanıt
Old 25-10-2011, 12:57   #31
uLus

Alıntı:
Yazan mtmtk
adalet meslek yüksekokulundan hukuk fakültesine geçebilmek için ales benzeri 80 mat 8o tükçeden oluşan dgs sınava girecesiniz bide buna 30 ile 80 arasında hesaplanan başarı puanı(meslek yüksekokulu mezuniyet notu) eklenerek puan hesaplanır belli bir baraj yok ama şöyle dersek 55 sayısal 55 sözel vede 50 diplama notu kabaca 241 puan yapar hukuk puanlarıda enyüksek 284 ile en düşük 201(kıbrıs) arasında dır.Atılımda 241 puan .yine başka şöylede bakarsak dgs e .a da ilk 1600 e girmen gerekir özel üniversiteler dahil kabaca tabii diplama 4 lük sistemde 3 üzerine olmalı tabi başarılar dilerim

Paylaşmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben de bir Açık Öğretim Adalet Meslek Yüksek Okulu ikinci sınıf öğrencisi olarak Hukuk Fakültesi için İngilizce hazırlık sınıflarını zorunlu kılmayan özel okulları araştırıyorum. Okullardan ve internet üzerinden bilgi bulunabiliyor ancak bilgi paylaşımı açısından ilk ağızdan yardımcı olursanız çok çok memnun kalırım...
Old 29-10-2011, 18:47   #32
mtmtk

Alıntı:
Yazan uLus
Paylaşmış olduğunuz bilgiler için çok teşekkür ederim. Ben de bir Açık Öğretim Adalet Meslek Yüksek Okulu ikinci sınıf öğrencisi olarak Hukuk Fakültesi için İngilizce hazırlık sınıflarını zorunlu kılmayan özel okulları araştırıyorum. Okullardan ve internet üzerinden bilgi bulunabiliyor ancak bilgi paylaşımı açısından ilk ağızdan yardımcı olursanız çok çok memnun kalırım...
bu sene bir arkadaşım istanbul aydın üniversitesini kazandı ingilizce hazırlık olmadığını,3 yıl daha okuyacağını ve yıllık 19.000 tl ödeyeceğini söylemişti
Old 29-10-2011, 22:38   #33
uLus

mtmtk ilginiz için çok teşekkürler. Bende vakıf üniversiteleri ile görüşüp bilgi almaya çalışıyorum... Ancak benim merak ettiğim bir diğer konu daha var. Şu an bir ilçede zabıt katibi olarak görev yapmaktayım. Fakülteye geçtiğimde okul durumumdan tayin ile İstanbul iline geçişim sağlanacaktır. Peki ya devamsızlık sorunu nasıl hallolur?? Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok memnun kalırım..
Old 26-02-2012, 00:58   #34
Av.Ömer KAVİLİ

Arkadaşlar,

Hukuk araştırma yapmayı gerektirir.

Özellikle AYO'ların son yasal statüleri ve oradan da Hukuk Fakültesine Dikey Geçiş sorunu ve bağlı olduğu koşulların hepsinin yasal dayanakları var.

Bilginize saygılarımla.

Ömer Kavili
Adliyenin adaletinden MAHKUM AVUKAT

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...729#post543729

Old 27-02-2012, 22:06   #35
mtmtk

Alıntı:
Yazan uLus
mtmtk ilginiz için çok teşekkürler. Bende vakıf üniversiteleri ile görüşüp bilgi almaya çalışıyorum... Ancak benim merak ettiğim bir diğer konu daha var. Şu an bir ilçede zabıt katibi olarak görev yapmaktayım. Fakülteye geçtiğimde okul durumumdan tayin ile İstanbul iline geçişim sağlanacaktır. Peki ya devamsızlık sorunu nasıl hallolur?? Bu konuda beni bilgilendirebilirseniz çok memnun kalırım..
tayin işi kurumdan kuruma değişiyor yada bakanlıktan ama biraz zor oluyor gerçi siz tayin işini halledeceğinizi yazmışsınız devamsızlık durumu ise okuldan okula değişiyor ama devam alan hukuk fakültesi bilmiyorum(galiba uludağ) bildiğim marmarada olmadığı aydın üniversitesinde de olmadığı hukuk fakültesinde genel olarak devam aranmıyor kalabalık sınıflar bide derse girmeden geçebiliyosan geç gereği.En sağlamı tercih zamanı okulları arayıp bilgi almak.Ama siz derse girmiyecekseniz tayin işide anlamsız gibi ama çevre edinmek vs başka amaçlar varsa yani orada avukatlık mesleğini yapmak için se mantıklı .BU kadar ayrıntılı düşündüğünüze göre umarım kazanırsınız.başarılar dilerim
Old 28-03-2012, 22:43   #36
AliUzun

esraesra

Öyle bir geçiş var olduğunu bilmekteyim. İnşallah da geçersin. Ama kolaylık yönünden bakarsan, şöyle bir düşünceye iteceğim seni.. Kolay olsaydı herkes Adalet Meslek okulunu bitirdikten sonra hukuk fakültesine yönelirdi dgs ile.Kimse, hukuk fakültesini kazanmak için kendini paralamazdı. Değil mi? İçini karartmak gibi algılama ama bunun gerçeklik payı budur. Ama imkansız değil geçiş yapmak. İnşallah herşey gönlünce olur. Başarılar.
Old 22-05-2012, 08:31   #37
Ersavaş

Hukuk Fakültelerine veya Meslek Yüksek Okullarına bağlı önlisans düzeyinde akademik eğitim veren Adalet Yüksek Okulları mezunları iyi bir Önlisans Başarı Not ortalamasına sahip olarak ve DGS sınavında gösterecekleri performansa göre Hukuk Fakülteleri'ne geçerek lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. Adalet M.Y.O.'da gördükleri derslerden burada muaf tutulabilme imkanı olması ile beraber özellikle geçmişe dönük görmedikleri Hukuk derslerini tekrardan alırlar. Ve geri kalan dersleri verenler Lisans düzeyinde mezun olurlar. Yalnız burada derslerin kredileri büyük önem arz etmektedir. Zira her üniversitede Transikript isteyerek ders kredi listesine göre düzenleme yapar. Yani X üniversitenin Hukuk Fakültesi'ne bağlı Adalet mezunu olan birisi 5 kredilik Borçlar Hukuku Bilg. dersi almış ise. DGS sonrasında seçeceği üniversitenin Hukuk Lisans bölümünde ki Borçlar Hukuku dersi kredisi'ne bakmak ve buna göre hareket etmek durumundadır. Saygılarla!
Old 03-11-2013, 14:12   #38
Av.Ömer KAVİLİ

Varsayılan www.kavili.com

Bu konuda yürürlükteki en son hukuksal dayanakların metnine bakarak yorum yapılmasını öneriyorum.

Ömer Kavili
İstanbul Barosu 15638
kavili.com
Old 06-06-2016, 20:01   #39
ADLİBİLİRKİŞİ

Çözüm yeliz hanım bana bilgi verir misiniz mümkünse

Alıntı:
Yazan Y£LİZ
Sayın esraesra ben Adalet Meslek Yüksek Okulu'ndan Hukuk Fakültesine geçen biriyim.Hala aklında sorular varsa bana özel mesaj atabilirsin.

Yeliz hanım bana bilgi verir misiniz mümkünse?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi