Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

100000. Forum Mesajımız ve Mesleki konulara eklenen mesajların niteliğini Arttırmak

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-08-2007, 22:55   #1
Admin

Varsayılan 100000. Forum Mesajımız ve Mesleki konulara eklenen mesajların niteliğini Arttırmak

8.Ağustos.2007 saat 22.11 itibariyle forum alanlarımızdaki yayındaki mesaj sayısı 100.000'e ulaştı.

THS forum alanlarının yüksek standartları, mesaj dili, üslubu ve şekli konusundaki diğer sitelerden farklı duruşu, kurallara aykırı bulduğu mesajları forumlarda barındırmama özelliği ve özellikle mesleki forumlarda "nitelikli mesaj" yazılması konusundaki hassasiyeti dikkate alındığında ulaştığımız yüz bin sayısının hiç azımsanmayacak bir sayı olduğunu düşünüyorum. Tüm mesaj yazan üyelerimize ve özellikle de nitelikli, özenli, okuyucuların beğenisi kazanan (sıkça teşekkür alan) yazılar yazan aktif THS'lilere çok teşekkürler!

Hazır 100.000 mesajı geçmişken gelin elbirliği ile mesaj standartları çubuğumuzu biraz daha da yükseğe koymayı deneyelim:

THS ve hukuk camiası olarak beraberce tenefüse çıktığımız Site Lokali (ve alt alanları), Yazdıklarımız Yazdıklarınız, Konumuz Hukukçular gibi forumlarda eğlenceli ve okuması keyif veren yazılar üretmek için başarıyla kullandığımız bir yaratıcı gücümüz var. THS'nin bu yaratıcı gücünü, bilim, adalet ve çözüm üretebilmek için Hukuk Haberleri, Meslektaşların Soruları, Hukuk Sohbetleri, Hukuk Soruları, Hukuk ve Felsefe, TÜM HÇG forumları gibi ciddi ve mesleki forum alanlarımızda da daha da büyüyerek göstermek istiyoruz.

Ve elbette bunu ancak hep beraber başarabiliriz: Mizah, eğlence, kişisel sohbetlere yönelik yazışmaları sadece site lokalimiz içinde tutar ve bu konuları geliştirmede kullandığımız düşünsel faaliyetlerimizi mesleki alanlarda daha çok bilgi üretmek için de kullanabilirsek, 200.000. forum mesajımızın duyurusunu yaparken daha güçlü, verimli, faydalı ve Türk Hukuk Dünyasına hizmet eden bir veritabanı oluşturmanın gururunu, daha da artarak yaşayabileceğimize inanıyorum.
Old 08-08-2007, 23:05   #2
Kadir COŞKUN

Sayın Admin, size katılıyor ve sitenin canlı kalmasında ki çabalarınız için teşekkür ediyorum. Saygılarımla...
Old 08-08-2007, 23:35   #3
zeynep

Varsayılan Mutluluk

Sayın Admin,

Sitemiz gerçekten oldukça faydalı teorik ve pratik bilgilerle dolu... Hukukçu olan, olmayan tüm aile bireylerine, hem bilgileri ve hem de kültürleri ile katkıda bulundukları için; size ve diğer site yöneticisi arkadaşlarıma da emekleriniz ve paylaşımınız için çok teşekkür ederim. İyi ki varsınız! (en sevdiğim sevgi cümlelerinden biri olduğunu ve sık kullandığımı İ.E. o bölüme de sonra yazacağım. )

THS Aileme Sevgiyle,

Zeynep
Old 09-08-2007, 11:40   #4
Av.Bulut

Mutlu

Sayın Admin 100.000 ileti dolayısıyla bizlere teşekkür ederken(sıkça teşekkür almasamda bu teşekkürünüzü aldığıma inananıyorum)kendi katkılarınızdan-mütevazilik ederek-bahsetmemişsiniz.Kendi adıma bizlere her konuda kaynaylık eden sitenin kurucusu olarak size ve tabi ki site yönetimdeki diğer meslektaşlarıma teşekkür ederim.
Old 09-08-2007, 11:56   #5
Av.Kemal

evet,başta esrarengiz üstad admin olmak üzere tüm site yöneticilerine,kendileri farkedilen tüm katkı sağlayan ustalara ve ve tüm ''hızır ailesine'' değerli katkılarından dolayı teşekkür etmek vicdani ve sevgi sorumluluğumuzdur.
sevgiler,saygılar
Old 09-08-2007, 19:08   #6
Emin Cihan UYSAL

Mükemmel bir gelişme.
Zamanla THS ile daha aydınlık yollara ve hep daha ileriye..
Kattıklarından dolayı teşekkürler THS ailesi..
Old 11-08-2007, 10:16   #8
hakime

gerçekten övgüye değer bir site tüm emeği geçenleri kutluyorum
Old 12-08-2007, 07:03   #9
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Teşekkürler

Sevgili Admin,
Yaratıcısı olduğunuz THS.nin bilginiz, gayretiniz, özveriniz ve sabrınız sayesinde bugünlere başarıyla ulaşmış olmasının sevincini paylaşıyor, içeriğini varsıllaştıran tüm üyelerimize teşekkür ediyorum.
Hepinize sevgiler
Old 13-08-2007, 01:20   #10
Emre GENÇ

Seviyeli ve canlı bir ortam
bir forumdan daha ne istenirki
tebrikler ve teşekkürler...
Old 13-08-2007, 16:18   #11
*sinequanon*

Alıntı:
Yazan Admin
Hazır 100.000 mesajı geçmişken gelin elbirliği ile mesaj standartları çubuğumuzu biraz daha da yükseğe koymayı deneyelim:

THS ve hukuk camiası olarak beraberce tenefüse çıktığımız Site Lokali (ve alt alanları), Yazdıklarımız Yazdıklarınız, Konumuz Hukukçular gibi forumlarda eğlenceli ve okuması keyif veren yazılar üretmek için başarıyla kullandığımız bir yaratıcı gücümüz var. THS'nin bu yaratıcı gücünü, bilim, adalet ve çözüm üretmek adına Hukuk Haberleri, Meslektaşların Soruları, Hukuk Sohbetleri, Hukuk Soruları, Hukuk ve Felsefe, TÜM HÇG forumları gibi ciddi ve mesleki forum alanlarımızda da daha da büyüyerek göstermek istiyoruz.

Ve elbette bunu ancak hep beraber başarabiliriz: Mizah, eğlence, kişisel sohbetlere yönelik yazışmaları sadece site lokalimiz içinde tutar ve bu konuları geliştirmede kullandığımız düşünsel faaliyetlerimizi mesleki alanlarda daha çok bilgi üretmek için de kullanabilirsek.........

Arkadaşlar sevgili Adminimiz bizi ufaktan ufaktan kibarca uyarıyor anlaşılan Üstelik de bunu çok hoş ve incitmeden yapıyor.

Sayın Admin öncelikle tebrikler.Bu site bir çok insanın hayatında vazgeçilmez bir hal aldı.Ayrıca ciddi bir kütüphaneye dönüştü.İnanın şu sıralar mesleki alanlarda değil de sizin deyiminizle tenefüse çıktığımız alanlarda yazılan mesajların daha çok olması bizim sürekli tenefüste kalmak istememizle alakalı sanırım Adli tatilin de verdiği rehavetle sınıflarımıza girmek istemiyoruz. Bu sadece bir süreç ve emin olun bitecek.

Saygılar...
Old 13-08-2007, 20:19   #12
Admin

Alıntı:
Yazan OLCAYK
Ben burada olmayı seviyorum.
@Sn.Olcayk : Teşekkür ederiz, biz de sizin burada olmanızı seviyoruz. Bu arada forumun yayındaki 100.000. mesajı sizin meslektaş soruları alanındaki bir mesajınızdı.

Alıntı:
Yazan *sinequanon*
İnanın şu sıralar mesleki alanlarda değil de sizin deyiminizle tenefüse çıktığımız alanlarda yazılan mesajların daha çok olması bizim sürekli tenefüste kalmak istememizle alakalı sanırım
@Sn.*sinequanon*: Aslında tenefüse çıktığımız alanlardaki mesajların sayısından yana bir şikayetimiz yok. THS'de hepimizin bulduğu şeyler değişik ve her ne kadar özümüz mesleki, bilimsel ve ciddi bir siteyse de, bazı üyelerimiz stresli bir iş gününün ardından hukukla ilgili OLMAYAN alanlara daha fazla katılımda bulunmak istiyorlarsa, buna sadece saygı duyabiliriz.

Benim altını çizmek istediğim nokta aslında bu alanlara olan katılım fazlalığı değil, bu alanlardaki şaka, espri, mizah ve gayrı-ciddi üslubun mesleki alanlar içindeki ciddi konulara da zaman zaman sirayet ederek bu konuların niteliğini olumsuz etkilemesiydi.
Old 13-08-2007, 22:36   #13
halit pamuk

Alıntı:
Benim altını çizmek istediğim nokta aslında bu alanlara olan katılım fazlalığı değil, bu alanlardaki şaka, espri, mizah ve gayrı-ciddi üslubun mesleki alanlar içindeki ciddi konulara da zaman zaman sirayet ederek bu konuların niteliğini olumsuz etkilemesiydi.

yani, teneffüste ne yaparsanız yapın ama; ders de laubalik istemem
Old 16-08-2007, 04:32   #14
lawyer_721

espri hayatın ayrılmaz bir parçası, yoksa gerçekten de yaşam çekilmez hale gelir. sizce en stresli meslek hukuk değil mi? sadece cezaevi tutuklu görüşmesi bile bir avukatı çileden çıkarmaya yetmez mi? şaka bir yana şahsen ben kendimden yaşça büyük olan bir çok müvekkile çok defa babalık yaptım. hakaret olarak söylemiyorum; bana ihtiyacı olan birisine dostça elimi uzatırım. bu nedenle mizaha ihtiyaç duyuyorum. elbetteki dozunu iyi ayarlamak gerektiğine ben de inanıyorum. görebildiğim kadarıyla değerli meslektaşlarımızın mizahları da maalesef yine hukuki oluyor
Old 19-08-2007, 13:03   #15
handekumas

THS'nin 100000. mesajını atmış olduğum için mutlu oldum.
Old 02-09-2007, 17:23   #16
echokosmos

THS..aile bireyi olarak..tüm meslektaşlarımıza..2007-2008 adli yılının..başarılı..mutlu..bol kazançlı..ve kazasız /belasız geçirmelerini..temenni ederim..özellikle..türkiyede yaşıyan kadınlarımızın hakları üzerinde yoğunlaşarak-madur hanımlarımıza ulaşarak..haklarını ögreten ve arayan..bir çalışma içersinde bulunmammız faydalı olur düşüncesindeyim..tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim..saygılar
Old 05-09-2007, 22:41   #17
ŞEMİSTAN

"insan Ne kadar küçülürse daha çok büyür" ata sözünün birde "iki dinle bir konuş" gibi bir uyarıda vardır her söz edinilen tecrübeyle önem kazanır. Önemli olan doğru yanlış fkrin öe sürülüp tartışmada iddacı değil akıl ve etik düşünncenin uygulamasının hakim olması en güzel uygulama olacağına inanıyorum
Dejenere olmuş tepki çekmeyi hedefleyensabit fikirler sahibine bir şey kazandırmaz karşıkinin antipatisini kazanması ise karşısına çıkan uyuyan bir dev olur.
Seviyeli ve konusu zengin kişisel ve toplumsal hoşgörü içinde kalnmasının yararlı olacağı kanaatiyle herkese saygı ve selamlar sunuyorum Hoş ve esen kalın
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi