Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Hakimlik Sınavı

Yanıt
Konu Notu: 14 oy, 3,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 15-12-2008, 15:08   #541
sonerde

Olumlu

sevgili Zehra Ekizo,teşekkür ederim.ben dersaneye gitmedim,buna rağmen yapılmayacak bir sınav değil onu anladım.Ama dersanenin eksikliğini de hissetmedim değil.Ben mesela cumartesi günü 60civarı doğru yapacağımdan eminim.dersaneyle bu 75 çok rahat olurdu.genel yetenk de zor değil zaten.ankarada 3-4 tane kaliteli dersane var.yanlış bilmiyorsam yaklaşım,yörünge,murat ve ihtiyaç dersaneleri tavsiye ediliyor.istanbulda murat ve istanbul kariyer çok iyi.benim başka hedeflerim olduğu için kpss için kursa gitmeye karar verdim.
Old 16-12-2008, 10:56   #542
Zehra Ekizo

Sayın sonerde çok teşekkür ederim.Ben kursa gitmeyi düşünüyorum mezuniyetten sonra inşallah.Kurs fiyatlarıyla ilgili bilgilerini paylaşırsan da çok sevinirim.Kpss ye ben de girmek istiyorum sürekli ankara da kalmak için bu sene girmek ne kadar akıllıca kppss ye bilmiyorum benim için.Çünkü önceki senelerin konularını tam hatırlamıyorum ama yine de gireceğim inşallah.Size tekrardan başarılar dilerim bütün sınavlarınızda...
Old 16-12-2008, 22:49   #543
sonerde

Olumlu

sevgili zehra ekizo; arkadaşım 20 aralıktaki adli hakimlik sınavı için yaklşım dersanesine gitti(ankarada) sanırım 1800ytl idi,ama 2400ytl ye de dersane var.o aralar işte.
niçin hep ankarada kalmak istiyorsunuz anlayamadım
kpss ye ben de hiç çalışmadan girdim bu sene ilk defa,iyi puanlar alamadım ama en azından nasıl bir sınav olduğunu gördüm,çok yorucu bir sınavdı.yaşamak lazım tavsiye ederim.
ayrıca bende selçuk hukuktan mezun oldum bu sene(bir sene gecikmeli )2003 girişliyim.önümüzdeki hafta da diplomamı alacağım.darısı başınıza başarılar dilerim
Old 17-12-2008, 22:58   #544
özge özçelik

Benim sınav giriş kartım nihayet bugün geldi. Sınava girecek olan arkadaşlara başarılar ve bol şans diliyorum
Old 18-12-2008, 11:37   #545
Zehra Ekizo

Sayın sonerde kurs ücreti bilgileriniz için teşekkürler.
Sürekli Ankara da kalmayı gezip durmak istemediğim için istiyorum bir de erkek arkadaşım işyerini oraya açacak inşallah benimle birlekte gezemez yani.ama savcılığı da istiyorum mezuniyetten sonra bütün sınavlara girip bakacağız artık sonuçlara.
Kpss ye gireceğim ama ben de ümitli değilim önceki senelerle ilgili pek bilgim kalmadı ama yapabilirim inşallah.
Selçuk tan mezunmuşsunuz cumhur hocadan ve musa hocadan nasıl geçtiniz?ben bu 2 dersten çok korkuyorum da.
Sınava girdikten sonra sorularla ilgili kısa bir bilgi verirseniz çok sevinirim.
Başarılar diliyorum.
Old 18-12-2008, 13:32   #546
Zehra Ekizo

Sayın özge özçelik hakimlik savcılık sınavınızda başarılar diliyorum dilediğiniz yere gelirsiniz inşallah...
Old 19-12-2008, 00:43   #548
sonerde

Olumlu

sevgili zehra ekizo; Ankaradaki kurum sınavlarına girerseniz(kpss puanıyla) ankarada kalmanız kuvvetle muhtemeldir.(kurum avukatı olarak mesela)
cumhur hoca bizi mahvetti sağolsun,en sonunda puan ekledi, geçtik.Ama tabi belli bir puanı geçtiğim için puan eklenmesi işime yaradı.çok dikkat et.musa hoca da bizim zamanımızda finali ve bütü test yaptığı için geçmiştim.Ama geçen sene olay sormuş.Ve ben olayı okudum hiçbirşey anlamadım.bu iki derse iyi çalış.Allah korusun uzatırsan bunlardan uzatırsın söyleyim.4.sınıfın şakası yok o yüzden okul sonrası sınavları ve mesleğini dert etme şimdiden..düşün ama dert etme Başarılar dilerim.
Old 19-12-2008, 00:47   #549
Av. R. Onur ÇINAR

anıttepe lisesinde giriyorum. liseyi kazandığım sınava da orada girdim...
Old 19-12-2008, 13:54   #550
Zehra Ekizo

sayın sonerde.Cumhur hoca sağolsun çok korkurttu bizi ama yapabileceğimi düşünüyorum inşallah.Musa hocanın vize sorusu var elimde 2tane karar sormuş ikisinden de okuyunca hiç birşey anlamadım.Konuları da çok hızlı ilerliyor ama yapacağım inşallah.
Sanırım tek sorunum kendime aşırı güvenim.
Neyse yarınki sınavınızda başarılar
Old 19-12-2008, 14:00   #551
Zehra Ekizo

sayın r.o.çınar.Liseyi kazandığınız gibi hakimlik savcılık sınavında da başarılı olursunuz inşallah.
Başarılar diliyorum...
Old 22-12-2008, 11:33   #553
agah

Ve sorular açıklandı.Yaptığım kontrollere göre 29 gk-77 alan bilgisi.Acaba bu sınavda barajı geçmemi sağlar mı?
Old 22-12-2008, 11:38   #554
PINAR YILMAZ

gk neti çarpı 0,5 + alan neti çarpı 0,8 =sonuç. Bu yoldan hesaplarsanız bulursunuz. Saygılar.
Old 22-12-2008, 12:19   #555
özgenn

Merhaba arkadaşlar..hepinize geçmiş olsun. Sorular hangi sitede yayınlandı peki? ben daha bakamadım da
Old 22-12-2008, 14:53   #556
yavuzselimaydın

sınava hiç çalışmadım.27 civarında genel kültür 45 civarında da alan bölümü doğrum var. yukarıdaki hesaba göre 50 civarı net yapıyor.sanırım fena değil...çalışmak lazım....
Old 23-12-2008, 17:49   #558
Zehra Ekizo

Sınava giren tüm arkadaşlara geçmiş olsun diyorum.
İnşallah hepiniz istediğiniz yerlere gelirsiniz...
Girecek olanlara da şimdiden başarılar diliyorum...
Old 24-12-2008, 11:38   #559
agah

Sınava giren arkadaşlar neden sınavlarının nasıl geçtiğini, kaç doğru yaptıklarını yazmıyor.Yani önceki sınavlarda bu yapılırdı.Bu sınavın nabzını basit sitelerden takip etmek istemeyiz değil mi arkadaşlar?
Old 24-12-2008, 14:50   #560
Avukat Ayşegül

haklısın agah pek kimse yazmıyor bu sitede açıkcası ben de diğer sitelerden nabız yoklamaya çalışıyorum.benim alan 77,genel kültür 33 beklediğimden iyi açıkcası.sonuçların hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum..
Old 26-12-2008, 15:47   #561
SADULLAH EVLİYAOĞLU

Merhaba arkadaşlar.Ben 83 e 27 yaptım
Old 26-12-2008, 19:04   #562
gülsün_05

hepimize geçmiş olsun arkadaşlar. ben 70e 31 yaptım kıl payı belki geçerim barajı.ticaretim full yanlış diyebilirim nasıl böyle oldu anlamadım tic. ve icra mahvetti beni onun dışında sorular kolaydı.özellikle ceza ve anayasa çok kolaydı bence
Old 30-12-2008, 13:46   #563
syıldız

selam arkadaşlar hepimize geçmiş olsun.ben de hakimlik sınavına ilk kez girdim .alan 75 genel kültür 28.sizce sınav kolaymıydı ,barajı geçen kişi sayısı nasıl olur.daha önceki sınavlara göre karşılaştırabilir misiniz?
Old 02-01-2009, 11:09   #564
agah

Sınavın kolay olduğunu söyleyebilirim.Sınav kolay olsa bile barajı geçen kişi sayısı 1100 kişiyi bulmaz ve barajı aşan mülakata katılmaya hak kazanır diye düşünüyorum.Bu sefer barajı 700-800 kişinin geçecebileceği kulislerde konuşuluyor.
Old 02-01-2009, 12:09   #565
tuvana

Ben bu sınava hiç çalışmamıştım.Dolayısıyla da kazanmama hiç ihtimal vermiyorum.Bu sene adli yargı sınavı açılacak mı?OSYM nin sitesinde 2009 sınav takviminde konuya ilişkin bişey göremedim.Adalet Bakanlığı duyurularında da yok.Bilginizi paylaşırsanız sevinirim.
Old 02-01-2009, 16:35   #566
sonerde

yukarıda yazmıştım sınavdan önce 60 civarı doğru yapacağım diye.tam 60 doğrum var alan da 33.sadece anayasa ve idare çalıştım.gerisi yorumladım böyle bir tablo çıktı.yani bir dersane takviyesiyle biraz gayret ederseniz çok rahat 70i geçersiniz.dersaneye gidemiyorsanız da bir an önce konuları bitirip bol soru çözün.ben de 70 i geçenin mülakata hak kazanacağını düşünüyorum.herkes için hayrlısı olsun...
Old 03-01-2009, 02:37   #567
Av.Ömer U.L

Herkese selamlar.Sınavda iyi net bırakmış arkadaşlar ve tabi ki sınavı kazanmış arkadaşlar hangi kaynaklara çalıştınız özet kitaplar yeterli mi yoksa ders kitaplarına mı çalışmak gerekir.Ayrıca önümüzdeki sınavın mart ayında açılacagını varsayarsak 3 ay yeterli bir süre mi?Merakla cevaplarınızı bekliyorum.
Old 03-01-2009, 15:27   #568
syıldız

bu sınav için 2 aylık sıkı bir çalışma yeterli .anayasa,iyuk,ticaret,eşya kanundan çalışın ve sürekli tekrar yapmanız gerekir.ayrıca ilk çalışma için ders kitaplarından yapın .bu konuda belli hocaların kitaplarına çalışmanız yeterli olur ve bol soru çözmenizi öneririm. şimdiden bol şanslar
Old 03-01-2009, 15:39   #569
syıldız

Alıntı:
Yazan agah
Sınavın kolay olduğunu söyleyebilirim.Sınav kolay olsa bile barajı geçen kişi sayısı 1100 kişiyi bulmaz ve barajı aşan mülakata katılmaya hak kazanır diye düşünüyorum.Bu sefer barajı 700-800 kişinin geçecebileceği kulislerde konuşuluyor.
selam agah ,bu sınava daha önceden girdiniz mi?sizce sınav bu hafta açıklanır mı bu konuda bilginiz var mı? mülakat için nasıl birçalışma düşünüyorsunuz?
Old 03-01-2009, 17:42   #570
Zehra Ekizo

Sayın sonerde dersaneye gitmeden böyle bir net çıkarmışsınız tebrik ediyorum.
Hangi kitaplardan çalıştınız acaba?
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi