Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bosanma davasında velayet

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-03-2010, 01:59   #1
asyasemin

Mutsuz bosanma davasında velayet

öncelikle merhaba ben 22 yasında 7 senelik evliyim eşim devamlı olarak beni aldatıyor bu tel kayıtları mesajlar internet kayıtları vs. gibi örneklerle sabit baroya basvurdum ve avukatım var kızım 6 yasında velayetini kesinlikle almak istiyorum çünkü babasının cinsel anlamda ruh sağlığı yerinde değil bu konuda sorun yasarmıyım? avukatım 250 milyon para istedi ve yeterince bilgi alamıyorum henüz davayı açmadık ve bu hafta içinde yeni bir gizli numarasını öğrendim baroya basvurma sebebim maddi sorunlarımdı bu para neden gerekli yanıtınız için şididen tskler...
Old 25-03-2010, 08:26   #2
sosyologyusuf

velayet verilirken bir çok kriterlere bakılıyor öncelikle Çocuğun velayetinin boşanan eşlerden birisine verilirken göz önünde tutulacak ve asla vazgeçilemeyecek tek ve ana kural ise onun güvenliği ve menfaatidir. Bunun yanın da diğer etkenlerde göz önünde tutulması gerekmektedir. sizin anlattığınıza göre babanın cinsel anlamda ruh sağlığının bozuk olması ilerde çocuğa kötü model olması söz konusu olacağından ve çocuğun manevi gelişimine zarar vereceğinden velayet verilirken bunlar dikkate alınır

saygılarımızla
Old 25-03-2010, 11:41   #3
Av. Fatma Hoşgör

Sayın Konuk,

Öncelikle avukatınızla aranızdaki vekalet ilişkisi herşeyden önce güven ilişkisidir. Bu nedenle avukatınıza güvenmenizi davanızın başarıya ulaşması için de öneririm. Avukatınız Baro tarafından tayin edilmiş ir avukat ise ona herhangibir vekalet ücreti ödemeyeceksiniz. Avukatınızın sizden istediği para mahkeme masrafları için istemiş olduğu avans niyetinde bir paradır. Bu miktar sizin için çok ise avukatınıza ilk aşama için gerekli miktarı vermeyi önerebilrisiniz.

Ayrıca herzaman masraflarla ilgili bilgi talep edebilirsiniz.

Velayet ile ilgili sorunuz cevaplandırıldığı için tekrar etmiyorum.

Saygılarımızla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi