Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tazminat davası açacakmış / evlilik dışı çocuğum var, bu durumu gizlediğimi söyleyecekmiş.

Konuyu Kilitleyin
Old 31-03-2011, 14:14   #1
Konuk6262d

Acil tazminat davası açacakmış / evlilik dışı çocuğum var, bu durumu gizlediğimi söyleyecekmiş.

ben 29 yaşındayım bir bucuk yıllık evliyim eşimin 3. eşiyim kendisinin 3 tane cocuğu var benim evlilik dışı bir cocuğum var ve resmiyette üzerimde kayıtlı değil evlenirken eşim cocumu gizlememi istedi ailesinden benim ilk evliliğim bu arada şuanda boşanıyoruz ve beni tehdit ediyor anlaşmalı boşanacaksın nafaka veya herhangi bir şey talep etmeyeceksin öldürürüm asarım keserim gibi tehditler savuruyor ve bana tazminat davası acıcağını benim evlnirken onu kandırdımı cocuğu gizledimi söyluyor böyle bir dava acıldığında onun kazanma şansı varmı ve ben ne yapabilirm cocuğun varlığını ailem biliyor ama cevremde kimse bilmiyor cocuğun kendisi de bu durmu bilmiyor lütfen bana bir yol gösterin ne yapabilirm
Old 02-04-2011, 09:59   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Öncelikle eşinizin size yönelik tehditleri nedeni ile en yakın Aile Mahkemesine koruma kararı için başvurabilirsiniz.Kararda korku ve şiddete yönelik söz ve eylemler yasaklanacak ve karara uyulmaması durumunda hakkında ceza davası açılacaktır.

Öldürmekle tehdit suçtur ve eşinizi bu sebeple ayrıca Cumhuriyet Savcılığına şikayet edebilirsiniz.

Boşanma davasında eşinizin sizin kişilik haklarınıza saldırılarını kanıtlamanız koşulu ile manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Mevcut ve beklenen mali kayıplarınız için koşulları varsa maddi tazminat talep edebilirsiniz.

Yargılama sırasında tedbir boşanmaya karar verilmesi halinde yoksslluk nafakası talep edebilirsiniz.

Nafaka ve tazminatın lehinize sonuçlanması eşinizin daha fazla kusurlu olduğunuzu kanıtlamanıza bağlıdır.

Evlilik dışında ve evlilik gerçekleşmeden bir çocuğunuz olduğunu eşiniz evlenmeden önce biliyorsa,onu kandırmamışsanız bu bir boşanma sebebi sayılmayacaktır.Boşanma davasında evlilik tarihinden sonraki olaylar tartışma konusu yapılacaktır.

Daha ayrıntılı bilgi için bir avukattan hukuki destek almanızı,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi