Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimin başkası ile ilişkisi var haklarım var mı? Bebeğim 2 yaşında.

Konuyu Kilitleyin
Old 30-03-2011, 18:11   #1
Konuk

Varsayılan eşimin başkası ile ilişkisi var haklarım var mı? Bebeğim 2 yaşında.

merhabalar,
bir gün eşimin telefonunu karıştırdığım da sürekli bir numara ile görüştüğünü farkettim hattı benim üzerime olduğu için 8 9 aylık döküman çıkardım.Ve o numara ile her gün 4 5 kere görüştüğünü tespit ettim. Numarayı aradığımda bayan çıktı.İlerleyen günlerde eşim, telefonunu karıştırdığımı fark etmiş olmalı ki başka bir telefon ve hat daha almış.Yani 2 telefonu var Eşimle aram iyice bozuldu ve evi terk etti.Evi terk ettikten sonrada üzerime olan hattan dökümanlar aldım ve görüşmeler devm etmiş Benim SORUM şu. eşimin diğer hattını (numarasını sonradan öğredim )mahkemeye hattın dökümü için talepte bulunabilirmiyim. haklarım varmı benim bebeğim 2 yaşında herşey bebeğim için.
Old 01-04-2011, 12:49   #2
Levent Cirit

Açacağınız bir boşanma davasında telefon hattının dökümünün tespitini mahkemeden talep edebilirsiniz.
Eşinizin sizi aldattığını ispat etmeniz halinde eşinizden ve aldattığı kişiden manevi tazminat talep edebilirsiniz.
Ayrıca çalışmıyorsanız eşinizden hem kendiniz hem çocuğunuz için nafaka talep edebilirsiniz. Çalışıyor iseniz gelirinize bağlı olarak kendiniz için nafaka isteme imkanınız olmayabilir ama her halükarda çocuğunuz için nafaka talep edebilirsiniz.

Bunun yanında boşanma davası yerine eşinize karşı ailevi yükümlülüklerini yerine getirmediğinden sadece nafaka davası da açabilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan şahsen hukuki destek almanızı tavsiye ederim.
Old 01-04-2011, 17:46   #3
Konuk

Varsayılan Telefon DÖkÜmÜ İle Aldatma İspatlanabİlİrmİ

öncelikle cevaplarınız için teşekkür edrim, elimde veri olarak sadece 2 adet eşime ait telefon numarası ve hergün defalarca görüştüğü bir bayana ait tel var .Başka hiç bir şey hiç bir tanık falan yok.mahkemenin vereceği dökümlere dayanarak aldattığı ispatlanabilirmi ? Eşime de gerekli davalrı açıp hkkımı alıcam.Fakat haklarımı da tam bilemiyorum.
Old 01-04-2011, 19:39   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Mahkeme kanalı ile telefon dökümleri istendiğinde, aranan numara ve arandığı saatler belirlenecektir. Buna göre de görüşmelerin sıklığı, görüşmelerin uzunluğu ve aranan saatlerin anormallik göstermesi aldatmayı ortaya koyabilecektir. Bu durumu farketmenizden rahatsız olan eşin evi terk etmesini de şahitlerle ispatlanabilir. Varsa kredi kartı ekstrelerinde anormal harcamalar, konaklamalar vs. de delil olarak kullanılabilir. Evi terk etmeden önce evde olması gereken saatleri haklı bir neden olmaksızın dışarda geçirdiği şahitlerle kanıtlanabilir. Ve iddia desteklenebilir.

Haklarınızı meslektaşım bir önceki mesajda açıklamış durumda. Tüm adımlarınızı bir avukat ile atmanızı öneriyoruz.

Yoksuluğunuzu kanıtlayarak, bulunduğunuz yerin il barosundan tarafınıza avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz. Geliriniz varsa avukatınızı kendiniz seçebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi