Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

avukat eşinin, eş nedeniyle tayini...

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-05-2009, 21:32   #1
Av.AygülKat

Varsayılan avukat eşinin, eş nedeniyle tayini...

herkese merhaba,
avukat A, izmirde büro açmıştır. 2 yıllık topluluk sigortası primlerini ödememiştir. eşi Bursa'da devlet memurudur. eşinin eş nedeniyle İzmir'e tayinini istediklerinde, avukat A'nın topluluk sigortası primlerini ödenmediği takdirde bunun mümkün olmayacağı söylenmiştir!?
benzer sorunla karşılaşan meslektaşlar var mı acaba, eş nedeniyle tayinde, avukat A'nın topluluk sigortası primlerini ödemesi gerektiği yönlü dayatma bana saçma geldi de.
Old 13-05-2009, 07:51   #2
Av.Atılgan Barış YÖRÜK

Memur olan eşin bağlı olduğ kurumun atama ve nakil yönetmeliğini incelerseniz mutlaka şöyle bir madde mevcuttur.
a) Eşinin özel sektörde çalışması halinde kesintisiz en az 2 yıl süreyle Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödendiğinin belgelendirilmesi,
ve
b) Çalıştığı birim ile naklen atanacağı birimdeki personel ihtiyacı ve boş kadro durumu dikkate alınarak söz konusu talebi değerlendirilecektir.
Old 13-05-2009, 10:42   #3
mehri

Ben de eş durumundan iki defa nakil yaptırdım. Baro her ne sebeple olursa olsun prim borcununun bulunmaması şartını arıyor. Ayrıca baro aidat borçlarınızın da olmaması gerekiyor. Ben de nakil yaptırırken kapatmıştım tüm borçlarımı. Yönetim kurulu karar verirken dikkat ediyor. Kolay gelsin.
Old 13-05-2009, 10:50   #4
Av.Atılgan Barış YÖRÜK

Alıntı:
Yazan mehri
Ben de eş durumundan iki defa nakil yaptırdım. Baro her ne sebeple olursa olsun prim borcununun bulunmaması şartını arıyor. Ayrıca baro aidat borçlarınızın da olmaması gerekiyor. Ben de nakil yaptırırken kapatmıştım tüm borçlarımı. Yönetim kurulu karar verirken dikkat ediyor. Kolay gelsin.

Sanırım bir yanlış anlama var sayın Mehri,

Avukat arkadaş nakil yaptırmak istemiyor, eşini eş durumu nedeniyle yanına tayin yaptırmak istiyor.

Benim de eşim sağlık personeli olması nedeniyle kendi yanıma aldırmak istemiştim ancak söylediğim gibi 2 yıllık çalışma ve sigorta pirimlerinin ödenmiş olması şartını koşuyorlar.
Old 13-05-2009, 11:44   #5
Av. O. TEKGUL

Benim eşim öğretmen daha önceden prim ödeme şartı aranırken şimdi(sanırım son 3 yıldır) barodan aldığımız topluluk sigortası kaydı vardır şeklindeki yazı yeterli oluyor.
Old 13-05-2009, 20:13   #6
Av.AygülKat

Sayın meslektaşlarım, cevaplarınız aydınlatıcı ve yönlendirici oldu, teşekkür ediyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi