Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Haciz Mahallinde Avukatı Dövmek

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-03-2009, 13:40   #31
Avukat Tekin

Sayın meslektaşım öncelikle büyük geçmiş olsun...
Cebri icra usulü değişmedikçe (Avukatların yasal zorunululuk olmamasına rağmen, icra dairesi tarafından hemen her hacizde bulunmaya zorlanması)bu sorunla sık sık karşılaşacağımızı düşünüyorum.
Haklı mücadelenizde başarılar dilerim.
Old 11-03-2009, 18:26   #32
av.kemalucar

teşekkür ederim tekin bey.
cebri icra, aslında kelime anlamı itibariyle gerektiğinde cebir kullanarak haciz yapmasıdır alacaklı veya vekilinin talebiyle. Ancak uygulamada, borçlu veya akrabalarının cebir kullanarak haciz yaptırmaması olarak karşımıza çıkıyor
Old 11-03-2009, 18:30   #33
av.kemalucar

Gerçi Av. Ömer Kavili kardeşim(kardeşim diyorum çünkü; kendisi kimlikte, benden yaşça bir hayli küçük gözüküyor.geçen gün öğrendim bunu... galiba yaşını küçültmüş olacak, neticede saçlarını kuaförde ağartmamıştır.Aslında dede demek daha mantıklı -hatta dede korkut- ama neyse...) bu tarz konuları benden daha iyi bilir ama kendisi lütfedip buradan bana cevap yazmıyor her ne hikmetse... ben yine de kendisine CEVAP HAKKI DOĞACAK ŞEKİLDE burdan yazmaya devam edeceğim... her halde anlamıştır ne demek istediğimi

Ok gibi doğru olursan uzağa fırlatırlar, yay gibi eğri olursan elde tutarlar...
Old 11-03-2009, 20:40   #34
Av.Alper UYSAL

av.kemalucar
Öncelikle size çok geçmiş olsun acil şifalar dilerim lakin SAYIN ÖMER KAVİLİ hakkında yazmış oldugunuz cümleler şahsımı gerçekten üzmüştür. Neden derseniz avukatlar başkaca avukatlar hakkında böyle yazarsa hakimlerin savcıların,avukatlar hakkındakı düşüncelerini normal karşılamak zorunda kalırız diye düşünüyorum.
Old 11-03-2009, 21:17   #35
Av.Ömer KAVİLİ

Mahçup

Alıntı:
Yazan av.kemalucar
sayın meslektaşım,
öncelikle fikirleriniz için teşekkür ederim.Gelişmeleri buradan paylaşmaya devam edeceğim.
bu arada olaydan 1 gün sonra SAYGIDEĞER MESLEKTAŞIMIZ AV. ÖMER KAVİLİ arkadaşımla görüşme yapmaya gitmiştim Acıbadem'e. Bir nevi zorla görüşmek için beni ayağına çağırdı aslında... Saygımdan bir şey demedim tabii, yaşına hürmeten. Oysa aklın yaşta değil başta olduğunu da bilerek! Kendisine burada ayrı bir paragraf açmak istememin sebebi, buradaki yazılarımı okuduğunu az önce bana farkettirmesidir.

Kendisi beni gecenin bir vaktine kadar öylesine esir almıştı ki, bir ara ciddi ciddi çantasından çuval çıkaracak sanmıştım. Fakat, mesleğimiz ile ilgili bana aktarmış olduğu ince ayrıntılar için de teşekkürü bir borç biliyorum... Neticede borç yiğidin kamçısı, ödemeyi düşünmüyorum bu yüzden

not: Klavyeye('kaleme' anlamında) aldığım bu mesajımdan lütfen ruh halimin enteresan boyutlara ulaşmış olduğunu düşünmeyiniz. Ömer Bey ile görüşüp böyle olmamak aslında elde değil. Teşekkürler sevgili arkadaşım.

Sevgili arkadaşım Kemal UÇAR,

Alıntı:
arkadaşımla görüşme yapmaya gitmiştim Acıbadem'e. Bir nevi zorla görüşmek için beni ayağına çağırdı aslında...
Eğer tehdit etmeseydim, klasik bir avukat gerekçesi olan "zamanım yok, sonra bir ara görüşürüz" deyip atlatacaktın ve çok zaman sonra "Sonuç" tatminkar olmayınca o zaman arayıp kızdığını paylaşacaktın. Tehdit (!) işe yaradı.

Bir bardak çay içmek yalnızca beş dakika sürer; evden bana telefonlar gelmese gecenin 11:30'unda ayrılamazdık.

Alıntı:
Gerçi Av. Ömer Kavili kardeşim(kardeşim diyorum çünkü;...
Bu seslenişine teşekkürler. Ancak bu gerçekçi yazışınız (!) sevgili avukatım Av.Suat ERGİN tarafından nasıl karşılanır bilemiyorum.

Avukat arkadaşlarımızın RAKİP DEĞİL, hepsi birer HUKUKÇU MESLEKTAŞ olduklarını herkese haykıran arkadaşımız Kemal UÇAR'a yeniden selamlar.

Sevgili Alper UYSAL arkadaşımın, Kemal beyin anlatım biçemindeki yanlış anlama karşısındaki destek iletisine de ayrıca teşekkürler.

Ömer Kavili
Site arkadaşınız
Old 12-03-2009, 18:39   #36
av.kemalucar

(Alıntı:Lakin SAYIN ÖMER KAVİLİ hakkında yazmış oldugunuz cümleler şahsımı gerçekten üzmüştür.)
Alıntı yapamadım kusura bakmayın sayın meslektaşım alper bey... Ömer bey hakkında yazdılarım işin biraz da mizahi kısmı ile ilgiliydi. Zaten Ömer bey, haklı olarak size teşekkürlerini iletmiş. Yanlış anlaşılma da olsa şahsınızı üzdüğüm için özrü bir borç biliyorum.
Sevgili kardeşimin alıntılara vermiş olduğu cevaplara gelince; öncelikle tehdit(!) etmemiştiniz, sadece zorla ayağınıza çağırmıştınız. Bu nedenle süresi içinde bu yazdıklarınıza açıkça itiraz ediyorum Genel Kurmay Başkanlığı araya girmese sabahı ederdik heralde....
Sevgili avukatınız Suat beye buradan sonsuz saygılarımı gönderiyorum. Sizler gibi genç ve başarılı meslektaşlarımızın, benim gibi yaşlı-kurt meslektaşınıza değil, sac ayağının diğer 2 ögesine dişi geçer, bunu da böyle biliniz
Old 12-03-2009, 18:51   #37
Avukat Hakan Eren

Sevgili meslektaşım,

Öncelikle geçmiş olsun diliyorum.

Ama keşke Av.Ömer Kavili'ye gitmeseydin. (gerçi, artık çok geç ama...)

Şimdi yarın öbür gün (yapmazsın biliyorum ama) sen vazgeçsen Kavili bu işten vazgeçmez, o mahkeme senin bu mahkeme benim, sürünürsün.

Ama diyorum ya benimkisi geç kalmış bir uyarı, bir kere gittin ya, çayını da içmişsin ya, daha dönüşü olmaz artık.

İstanbul Barosu'nun ve tüm meslektaşlarının gücünü her daim yanında hissetmen dileğiyle ve saygılarımla...
Old 12-03-2009, 23:50   #38
av.kemalucar

teşekkür ederim sevgii meslektaşım...
ancak geç kalınmış bir uyarı oldu, ama yine de önlemimi almaya çalışacağım
Ömer kardeşimde yaşının verdiği bir bıkkınlık sezinledim çay içerken. artık ondan geçmiş bu işler... bu savcılarla bu işlerin yürümeyeceğini anlaması güzel de yılgınlığa düşmesi ve ümitsizliğe kapılması beni derinden üzdü.
herkese ve sevgili arkadaşım Ömer beye selamlar, saygılar...
Old 14-01-2010, 23:20   #39
av.kemalucar

arkadaşlar herkese merhaba... uzun bir aradan sonra tekrar geldim.
ennihayetinde duruşma günü verdiler. 05şubatta sarıyer asliye ceza mahk. duruşmam var. sizlerden ricam; yargıtay kararları isteyecektim... görevi başında darp edilen hakim,savcı ve avukatlarla ilgili... ellerinde olan varsa paylaşırsanız sevinirim... ömer bey (kavili), gözlerinizden öpüyorum)
Old 15-01-2010, 11:22   #40
M.SERDAR DEMİRTAŞ

Geçmiş olsun sayın meslektaşım.Öncelikle soruşturma makamının şüphelileri tutuklama zorunluluğu yok.(Tabii darp edilen bir hakim ya da savcı olsaydı tutuklama zorunluluğu olurdu ....neyse terbiyemi bozmayayım)Ancak tutuklamaya itiraz edilebildiği gibi salıverme kararına da itiraz edilebiliyor.Öncelikle bu hakkınızı kullanın.Şüpheliler açısından 265/2 uygulanacaktır.Şayet olay sırasında telefonla yardım çağırmaya çalıştıysanız 124/1-2'nin uygulanması açısından şikayetiniz de bu durumu da mutlaka beyan edin.Ayrıca olay sırasında aracınıza ya da başka bir araca binerek uzaklaşmaya çalıştığınız sırada araç önüne herhangi bir maddeyle engel koyarak gitmenizi de engellemiş olduklarını düşünüyorum.Bu husussu da mutlaka belirtin ki 179/1'in de uygulama alanı olsun.
Old 15-01-2010, 12:20   #41
ali ekmekçi

çok geçmiş olsun...Ömer Bey'i mesleğin özel insanlarındandır.Moralinizi yüksek tutun lütfen ve gereğini yapın.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi