Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

iznim olmadan evimizin ipotek edilmesi

Konuyu Kilitleyin
Old 13-10-2013, 21:42   #1
Konuk

Varsayılan iznim olmadan evimizin ipotek edilmesi

Merhaba,ben almanyada yasiyorum,09.2012 tarihinde esim tekbasina türkiyeye gittiginde bir arkadasina evlendikten sonra kazandigimiz 4 daireli evimizin 3 dairesini kiredi cekebilmesi icin ipotek vermis,benim adimada sahte imza ile muvafakatname imzalanmis,esim ben imzalamadim diyor,ben bu durum karsisinda mahkemeye gitsem suc duyurusunda bulunabilirmiyim ?,yapilan ipotek islemini iptal ettirebilirmiyim? imzami taklid eden kim ise cezandirilmasini saglayabilirmiyim zira evraklar bankada ve memurun önünde imzalanmasi gerektigini düsünüyorum.cevap verirseniz sevinirim...
Old 14-10-2013, 14:29   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
Merhaba,ben almanyada yasiyorum,09.2012 tarihinde esim tekbasina türkiyeye gittiginde bir arkadasina evlendikten sonra kazandigimiz 4 daireli evimizin 3 dairesini kiredi cekebilmesi icin ipotek vermis,benim adimada sahte imza ile muvafakatname imzalanmis,esim ben imzalamadim diyor,ben bu durum karsisinda mahkemeye gitsem suc duyurusunda bulunabilirmiyim ?,yapilan ipotek islemini iptal ettirebilirmiyim? imzami taklid eden kim ise cezandirilmasini saglayabilirmiyim zira evraklar bankada ve memurun önünde imzalanmasi gerektigini düsünüyorum.cevap verirseniz sevinirim...

Suç duyurusunda bulunabilirsiniz. Eğer imza size ait çıkmazsa, sorumlular ceza alırlar. Ancak eşiniz de risk altındadır. Çünkü muhtemelen önce ona "eşinizin muvafakatı gerekir "demişlerdir.

İpotek işlemini de dava yoluyla iptal ettirebilirsiniz.

Hak kaybına uğramamak için bir avukattan profesyonel destek almalısınız.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi