Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kurtulamıyorum...Ölümle tehdit.darp.acil yardım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-05-2009, 16:56   #1
lavetera

Varsayılan Kurtulamıyorum...Ölümle tehdit.darp.acil yardım

Merhabalar<br />Ben 25 (1984) yaşında bir bayanım <br />Terörle Mücadele biriminde polis memuru iken, stajyer olarak çalışmakta olduğumbir Kamu Bankasına tahkikat için geldiğinde tanıştık.Bir ağbi gibi yakın ilgi göstermesi üzerine arkadaş olduk. S.A 50 yaşında (1959)2005 yılında (kapatılmıştır) görevli iken emekli oldu. Arkadaşlığımızı bitirmek istememe rağmen, o günden itibaren çeşitli baskılarla benim etrafımdan ayrılmadı ve beni adeta kıskaca aldı.<br />Ne kadar uğraştımsa da onu kendimden uzaklaştıramadım. Beni çeşitli şekilde tehdit etmeye başladı. Ondan ayrılırsam ailemi bitireceğini söylüyor, birisi ile arkadaş olsam hemen ona ulaşıyor, onu tehdit ediyor, benim hakkımda ağır ithamlar yapıyor ve benden uzaklaşmalarını sağlıyordu. Eylül 2005 yılında çalışmaya başladım. Kendisinden ayrılırsam işimden edeceğini, ailemi dağıtacağını, ailemi bitireceğini söylüyor, çevresinin hep polis olması, silahlı olması nedeniyle korkuyor sesimi çıkaramıyordum. Sonunda bir buçuk sene kadar önce 2007 de her şeyi göze alarak beni rahat bırakmasını söyleyebildim ve arkadaşlığımızı tamamen bitirdim. Ancak beni rahat bırakması mümkün olamadı. Beni ve ailemi rahatsız etmeye başladı. Önceleri belki dönerim diye daha seyrek ararken son bir yıldır sürekli ve artan dozda ve tehlikelilikte rahatsız etmeye başladı. Çalıştığım işyerini sürekli arayıp, taciz ederek benim işten çıkarılmamı sağladı. Annemi gerek evin sabit telefonundan, gerekse cep telefonundan arayarak galiz küfürler ( Or…, kızını iyi pazarlıyorsun….,Ana………..vb küfürler) etmeye, onunla olmazsam onları yok edeceğini, hayatlarını. bitireceğini söylemeye başladı. Anneme küfürlü, hakaretli mesajlar çekmeye başladı. Anneme en basit “ manyak” diye hitap eden telefonlar etmeye, ailemizi dağıtacağını söylemeye başladı. Anneme çektiği mesajlarının bir kısmı halen telefonunda kayıtlıdır. Bana da hem cep telefonuma hem de e- maille hakaret, küfür ve tehditler yaptı ( telefonlarımızda kayıtlıdır) vs yapmaktadır. <br />Hep acaba şikayet etmez, sessiz durursak bıkar bırakır mı diye bugüne kadar bekledik..Polis olduğu için şikayet etmeye cesaret edemedik. Ancak bıkıp bırakmadığı gibi taciz ve tehditlerini arttırdı, hayati tehlike boyutu büyüdü.Geçtiğimiz yaz bir gün, sahilde arkadaşlarla otururken yakına gelerek önce telefonla taciz etmeye başladı, arkadaşların yanında olay büyümesin diye yanına gittiğimde ağır şekilde darp etti (olayın korkusu ile darp raporu alamadım), üstüm başım parçalanmış halde eve geldim. Şikayet edeceğimi söylediğimde “et et zaten hepsi arkadaşım, arkadaşlarımı görmüş olurum” diyor ve sonucun benim için kötü olacağını ifade ediyordu. benim yanımda kimi görse onu araştırıp, arayıp hakkımda gerçek dışı iftiralar ve tehditler ederek benden uzaklaşmalarını sağlamıştı. 03/01/2009 Cumartesi günü evimizin oraya arabası ile gelerek yaklaşık 3-4 saat dışarı çıkmamızı bekledi.Bizim fark ettiğimiz kadarıyla akşam saat 17 00 -18 00 e kadar bekledi. Bu arada da sürekli telefon ederek rahatsız etti. Beni tanıyan, onun da bildiği bazı kişileri de arayarak ve bizi aratarak dışarı çıkmamızı sağlamaya çalıştı, küfür, hakaret, tehdit etti. Korkumuzdan dışarı çıkamadık. Bu korkumuz halen sürmektedir. Her an aileme, anneme, arkadaşıma veya bana kötü şeyler yapabileceği endişesi ve korkusu ile yaşıyoruz. 19/05/2009 günü evden çıkarak yeni başladığım işime gitmek için bindiğim otobüsü tesadüfen veya bilerek durakta beni otobüsün içinde görerek bindi ve ben bir sonraki durakta inmek zorunda kaldım kişi arkamdan hemen benimle aynı durakta indi ve ben kalabalık yerlere doğru ilerlerken arkamdan beni takip etti. Ben hemen orada bulunan taksi durağından bir taksi ye bindim ve kendisi arkadaki taksiye binerek beni takip etmeye devam etti. takip ettiğini fark edip hemen taksiden indim ve üst geçitten geçerek karşı yöne geçtim kendisi yine arkamdan geldi. Ve beni yakaladı ''sabah sabah nereye gidiyorsun sevgilinlemi buluşacaksın or.....lukmu yapmaya gidiyorsun doğru eve git elimden bir kaza çıkmasın'' şeklinde yolda bana bağırdı ve ben hemen bulduğum ve beni takip edememesi için orda başka taksi olmadığından hemen bindim ve uzaklaştım. Beni takip edemedi. Fakat bir kaç gündür arkadaşlarım Ş.D'ı B.D'ı ve A.S.A'ü arayarak benim erkek arkaşımdan ayrılmam gerektiğini eğer ayrılmassam onu gözlerimin önünde öldüreceğini veya 4 yaşındaki yiğenimi kaçırarak herşeyi yapabileceğini söylemiştir. hayatımı her insan gibi sürdürmem için bu kişiden bir an önce kurtulmam gerekiyor. Lütfen yardım edin...Ne yapılabilir bu konuda...Artık dayanamıyorum..Teşekkürler
Old 22-05-2009, 09:28   #2
uye8490

Sayın katılımcı;

Anlattığınız olayda gerek size gerekse ailenize karşı işlenmiş ve işlenmekte olan suçların olduğu tartışmasız.

Sebep ne olursa olsun bir insanı kendisiyle beraber olmaya zorlamak,bunun için anlattığınız gibi tehdit,darp,taciz ve türlü hakareti araç olarak kullanmak ceza hukuku anlamında suçtur.

Yasal haklarınızı kullanmaktan çekinmeyin.

Cumhuriyet savcılığına olayı anlatan bir dilekçe ile başvurmanız halinde (ki gerek size gerekse ailenize karşı işlenen suçlara ilişkin elinizde kanıtlar da mevcut)savcılık gereğini yapacaktır.

Olaylara birebir şahit olmuş kişilerin adını ve adresini,gerek sizin gerekse annenizin telefonuna gelen mesajları,bilgisayar kayıtlarını ve bu suçla ilgili olabilecek ne varsa bunları da savcılığa sunma hakkına sahipsiniz.

Sizi rahatsız eden şahsın kimliği,mevkii size karşı işlemiş olduğu suçları kesinlikle meşru hale getirmez.Adli merciler -ortada bir suç varsa şayet- şahıs hakkında kesinlikle takibat yapacaktır.

Yasal haklarınızı kullanmamanız size hiçbir şey kazandırmaz aksine kaybettirebilir.

Yasal haklarınızı kullanırken bir avukattan hukuki destek almanız işnizi kolaylaştıracaktır.Bu nedenle bir avukattan hukuki yardım almanızı kesinlikle öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi