Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

lütfen bir yardım daha

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-04-2009, 07:01   #1
Konuk

Varsayılan lütfen bir yardım daha

iyi günler. ben eksik yazmışım.eşim msn de bir kadınla 2 yıldır görüşüyor.bu kadın benim kardeşim.eşimin ilk zamanlar bu iş olmaz git demesine rağmen 2yıl oldu.şimdide kadın eşimi'beni şantaj ve tehtid ediyor'diye mahkemeye verdi.kadın yurt dışında ikamet ediyor.mahkemeyide yurt dışından açtı.halada yine görüşeceğine dair e-mail gönderiyor.ben eşimden ayrılmak istemiyorum çocuklarım var.elimde kadına ait msn görüntüleri ve resimleri var ama şahsıma yapılmış herhangi bir hakaret yok.telefonda defalaca konuşmama rağmen gitmedi.evde huzur kalmadı.çocuklarımda bende psikolojik rahatsızlık içindeyiz.kadının mahkemeye vermesi hem beni hem çocuklarımı madur edecek.zaten zar zor geçinen bir aileyiz.benim bu kadına yani kardeşime ne gibi şikayette bulunma hakkım var?maddi yada manevilütfen bu konuda bana yardımcı olurmusunuz?
Old 27-04-2009, 21:16   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Kardeşiniz olan bayanın şikayetinin haksız olduğuna ilişkin delillerinizi soruşturma dosyasına sunabilirsiniz. Eşinizin ifadesi alınırken, asıl kendisinin kardeşiniz olan bayanın tehdit ve tacizine maruz kaldığını ve şikayetçi olduğunu ifade edebilir. Ve bu iddiasına yönelik olarak da halen göndermekte olduğu mailleri gösterebilir. Konunun teknik takibi ile ilgili talepte bulunabilir. Gönderilen maillerin gerçekten kardeşinizin bilgisayarından gönderilip gönderilmediği vs.

Yine siz, eşinizin taciz ve tehdit ediliyorum iddasına kardeşinizle yaptığınız telefon görüşmelerininin tanığı olarak dinlenebilirsiniz. ve varsa başkaca tanıklarınız bunların ifade ve bilgilerinden de yararlanabilirsiniz.

Eğer telefonunuza gelen aramaları var ise ya da eşinizin telefonunu aramakta ise, ilgili telefonların savcılık kanalı ile dinlenilmelerini, rahatsız edildiğinizi bildirerek talep edebilirsiniz.

Evinizin içinde, çocuklarınızı ve aile hayatınızı sürekli bu konu ile meşgul edip etmemek tamamen sizin tercihinizdir. Hukuken yapılması gerekenler veya yapılabilecekler yukarıda açıkladığımız biçimdedir.

Kardeşinizin anlattığınız biçimde haksız rahatsız etme ve tacizini deliller ile kanıtlamanız halinde,eşinizin kendisine karşı manevi tazminat açma durumu da doğabilir.

Bahsettiğiniz sorununuzla ilgili olarak bizim buradan daha fazla bir şey yapabilmemiz mümkün değildir.

MUTLAKA özellikle ceza davaları konusunda tecrübeli bir avukatın DOĞRUDAN desteğini almanızda yarar vardır.

Savcılığa tarafınıza avukat tayin edilmesini istediğinizi soruşturma dosyası kapsamında isteyebilirsiniz.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi