Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İtİrazin İptalİ Davasi- Davanin AÇilmamiŞ Sayilmasi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-04-2010, 15:35   #1
celep

Varsayılan İtİrazin İptalİ Davasi- Davanin AÇilmamiŞ Sayilmasi

Öncelikle tüm meslektaşlarıma iyi günler dilerim. Konu şu: 2006 yılı Şubat ayında haksız fiile dayalı icra takibi yaptım.(kurum alacağı, kablolara zarar vermeden dolayı.) borçlu itiraz etti. İtiraz dilekçesini tebliğ almadım, ama 1 yıl içinde (2006 aralık) itirazın iptali davası açtım. Dava bayağı uzadı en son 2009 yılı temmuz ayındaki duruşmaya girmediğim için dava düştü ve 3 ay geçti açılmamış sayılmasına karar verildi. Kararı tebliğ aldım. şimdi:
1- Alacağımızı alabilmek için yapabileseğimiz bir şey sizce var mı?
2- İtirazın iptali davasını çtığımda dava açma süresi durduğu için kesinleşmeden itibaren kalan süre devam der mi?
BİRAZ ZOR BİR DURUM, HATAYLA DOLU...AMA SİZCE ÇIKAR YOL VAR MI?
Old 20-04-2010, 16:57   #2
ahmetyılmaz

Haksız fiilden kaynaklı alacak davası açıp , açılmamış sayılmasına karar verilen dosyayı delil olarak sunmak gerektiği kanaatindeyim.
Old 20-04-2010, 17:01   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan celep
Öncelikle tüm meslektaşlarıma iyi günler dilerim. Konu şu: 2006 yılı Şubat ayında haksız fiile dayalı icra takibi yaptım.(kurum alacağı, kablolara zarar vermeden dolayı.) borçlu itiraz etti. İtiraz dilekçesini tebliğ almadım, ama 1 yıl içinde (2006 aralık) itirazın iptali davası açtım. Dava bayağı uzadı en son 2009 yılı temmuz ayındaki duruşmaya girmediğim için dava düştü ve 3 ay geçti açılmamış sayılmasına karar verildi. Kararı tebliğ aldım. şimdi:
1- Alacağımızı alabilmek için yapabileseğimiz bir şey sizce var mı?
2- İtirazın iptali davasını çtığımda dava açma süresi durduğu için kesinleşmeden itibaren kalan süre devam der mi?
BİRAZ ZOR BİR DURUM, HATAYLA DOLU...AMA SİZCE ÇIKAR YOL VAR MI?

Kablolara kasdi zarar mı verilmiş(hırsızlık gibi). Ceza davası açıldı mı?
Old 24-04-2010, 14:22   #4
celep

Varsayılan davalı aski

Dosyada davalı Aski davacı Bedaş kasti bir zarar yok. Kanal çalışması yapılırken zarar verilmiş.
Old 24-04-2010, 23:19   #5
armegedon23

Davanın açılması ile lehinize ortaya çıkan tüm hususlar açılmamış sayılması kararı ile ortadan kalktığından süre kaldığı yerden devam etmeyecektir. Haksız fiile ilişkin dava açma süresi de geçmiştir.Eylemin suç teşkil etmemesi, ceza davası açılmamış olması nedeniyle dava açma süresininde uzamayacağı gözetildiğinde sonuç alınamayacağını düşünüyorum. Kolay gelsin. Saygılarımla...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi