Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

Çek Tarihinde Oynama İle İlgili Yardım

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 16-02-2006, 12:17   #1
buyukkilic

Varsayılan Çek Tarihinde Oynama İle İlgili Yardım

Sevgili Meslektaşlarım,,
Ben şu anda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi Son sınıfta okumaktayım inşallah bu sene mezunolup stajımı yapıp artık bende tam bir avukat olmuş olacağım, biliyorsunuz bilgi paylaşıldıkça artar, ve bende kendi bilgimi arttırmak için sizden yardım istiyorum, bizim kendi işyerimiz var ve alacak karşılığında çek aldık, ve 2005 yılının çeki, şahıs batık durumda ama hiç bir mahkeme kararı filan çıkarmamış, ve borcumuzu ödemedi, yalnız elimizde çek var ve çekin son yıl bölümü üzeri bastırılarak diğerlerinden daha koyu olarak 2005 yazılmış bunun nedeni de 199. bilgisayar yazısıyla yazılan bölümün üzerinden yazılmış olması, biz icra mahkemesine başvurduk ve şahsa yazı gönderdik, kişi 7 gün geçmeden itiraz etmiş, ve çekte oynama yapıldığını ileri sürerek mahkemeye başvurmuş ve bilirkişi atanmasını istemiş, bizim hiç bir oynamamız olmadı yazı adamın el yazısı, yazılan mürekkep farklılığı yok, yalnız bu adam 2004 yılının çekini 2005 yaptı diye iddiada bulunuyor bu konuda biz ne yapmalıyız, lütfen yardımcı olun teşekkür ederim,
Old 17-02-2006, 14:56   #2
Av.Suat Ergin

Sevgili Meslektaşlarım,,
Ben şu anda Marmara Üniversitesi Hukuk Fakultesi Son sınıfta okumaktayım inşallah bu sene mezunolup stajımı yapıp artık bende tam bir avukat (tam bir avukat nasıl olunmaktadır?)olmuş olacağım, biliyorsunuz bilgi paylaşıldıkça artar, ve bende kendi bilgimi arttırmak için sizden yardım istiyorum, bizim kendi işyerimiz var ve alacak(fatura var mı?) karşılığında çek aldık, ve 2005 yılının çeki, şahıs batık durumda ama hiç bir mahkeme kararı filan çıkarmamış(hangi konuda mahkeme kararı çıkarmamış?), ve borcumuzu(alacağımızı demek istiyorsunuz sanırım) ödemedi, yalnız elimizde çek var ve çekin son yıl bölümü üzeri bastırılarak diğerlerinden daha koyu olarak 2005 yazılmış bunun nedeni de 199. bilgisayar yazısıyla(burası hiç anlaşılmamakta) yazılan bölümün üzerinden yazılmış olması, biz icra mahkemesine(icra müdürlüğüne demek istiyorsunuz galiba) başvurduk ve şahsa yazı(ödeme emri göndermişsiniz galiba) gönderdik, kişi 7 gün(neden 7 gün?) geçmeden itiraz etmiş, ve çekte oynama (tahrifat demek istemektesiniz)yapıldığını ileri sürerek mahkemeye başvurmuş ve bilirkişi atanmasını(bilirkişi raporu talep etmiş) istemiş, bizim hiç bir oynamamız(tahrifat) olmadı yazı adamın(borçlu demek istiyorsunuz) el yazısı, yazılan mürekkep farklılığı yok(yukarıda bilgisayar yazısı demektesiniz), yalnız bu adam(borçlu) 2004 yılının çekini 2005 yaptı(çekleri 2004, 2005 şeklinde ayırma nedeniniz nedir? Borçlu keşide tarihinin 2004 olduğunu, sizin 2005 olarak tahrif ettiğinizi mi iddia etmektedir) diye iddiada bulunuyor bu konuda biz ne yapmalıyız, lütfen yardımcı olun teşekkür ederim,

Sayın buyukkılıç,

Alıntı yapmak yerine yazınızın tamamını aktardım. Parantez içindeki ifadeler bana aittir. Buna göre sorunuzu yeniden sorarsanız yanıt verebileceğim.

Saygılarımla

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi