Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

belcikada bosanma karari ile turkiyede bosanmak

Konuyu Kilitleyin
Old 27-11-2010, 02:09   #1
Konuk

Varsayılan belcikada bosanma karari ile turkiyede bosanmak

Merhaba,
Ben belcika yasiyorum 27 yasinda 7 yasindan beri burdayim cifte vantandasiyim 6 yil suren bir evliligim oldu.esim turkiyeden gelmeydi evliligimizin ilk 3 yili hersey iyiydi sadece sorunsuz vurdum duymaz tembel biriydi. cocugumuz olmuyor diye tup bebek yapmaya karar verdik sorun kendisindeydi raporlar vs hersey elimde mevcut 3 yil boyunca tub bebek yaptim emek verdim onu birakmadim sevdigim icin cocuk yapmak istedim. bu uc yil icinde yani beni aldatiyormus bunu tub yoluyla hamile kaldiktan sonra 7 ayliken ogrendim aldatigini hemde 2 cocuklu evli bir kadinla kadin yakin bir komsuydu.onu cok seviyordu kizimin ismini bile onun ismini koyacak kadar seviyordu ama ben nerden bileyim onun ismi oldugunu ama koymadim baska isim koydum .gozu hic birseyi gormuyordu yalan atmalar vs eve para getirmezdi kumar oynuyormus cunki kadin onu birakti diye kendini kotu aliskanliklara baslad. bebekler yeni dogmustu ickiye basladi geceler gec geliyordu 5 ay boyunca kahvede calisiyordu orda ogrendi kumari ickiyi. hamilikte cok zor gunler yasadim yetmedi sonra dogumdan sonra SIKINTILAR devam etti. 4 ayliken kizlarim hersey ortaya cikti diye onu istemedim anneme gittim orda kaldim oda cekip turkiyeye gitti kadinin esi ogrenince korkudan kacti gitti bizi birakti gitti ben kesinlikle bu evlilik bitsin istiyorum. belcikadan nafaka aliyorum devlet oduyor eger o gelirse devlet ondan aliyor ama asla gelmez ve 2 yildir gelmedigi icin SINIR disi oldu asla buraya giris yapamaz. kusura bakmayin bunlari anlatmadan gecemedim. kisacasi burdaki karar elime ge9er bu ay nasil tr.den nasil dava acarim? manedvi tazminat davasi acmakta istiyorum cunki cok yiprandim ikizlere bakmak kolay degil yanliz basima terapiler gordum psikoloji sorunlar tup bebek yaparken sonra hemilelik sonra bu olaylar cok çektim bu yuzden o bizi perisan etti hayelerimi aldi gitti.

lutten kusuruma bakmayin bukadar uzun bir sekilde anlatim hikayemi simdiden cok tsk ederim
Old 27-11-2010, 11:27   #2
Av. Eyüp KATI

Belçikada yaşadığınız için Türkiye de dava açacaksanız eşinizin yasadiği ilden dava açmanız gerekiyor. belçika da da dava acabilirsiniz ancak oradan mahkeme türkiyede yasayan esinize tebligat gönderir eger oradan bosanirsanız Türkiyede bu kararı mahkemeye basvurarak tanıtırsınız. buradan bosanma davası isterseniz avukatlar aracılığıyla yürütürsünüz seçim tamamen size kalmıştır.
bahsettiğiniz şeyleri ispatlarsanız bosanma davanızda sıkıntı yasamazsınız. maddi ve manevi tazminat talep etmenize engel yok.
düsünüp nerede dava acacağiniza siz karar veriniz.
Old 27-11-2010, 17:20   #3
Konuk

cok tsk ederim bilgileriniz icin. ispat olarak Psikoloji & Psikiyatri uzmanlarina cok gittim doktor raporlarim o olaydan itibaren mevcut elimde.ve halende gidiyorum.bunlari sunmak yeterlidir yasadiklarimin ispati cunki.
saygilar dilerim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi