Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Köpeğin tahliyesi tehiri icra sorunu !?!

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-08-2011, 19:20   #1
Av.Bülent AKÇADAĞ

Varsayılan Köpeğin tahliyesi tehiri icra sorunu !?!

Değerli meslektaşlarım,

Müvekkilin site içerisinde bulunan ve kendisine ait bahçesinde beslediği köpeğinden rahatsız olan site sakinleri ilgili mahkemede dava açmıştır. Dava neticesinde köpeğin tahliyesine karar verilmiştir.

Davalı vekili olarak temyiz yoluna gideceğim. Ancak sorun şu, temyiz aşamasında köpeğin tahliyesini engellemek için tehiri icra talep edebilirmiyim ? Edebilirsem bunun teminatı ne olacak

Fikirlerinizi bekliyorum
Old 20-08-2011, 21:56   #2
Av. Hulusi Metin

Sayın AKÇADAĞ

1.Müvekkil kiracı mı, malik mi ?
2.Hüküm= ?
3.HUMK.m.388/4;428, m.8
4.Evcil Hayvanlar Ve Hukuksal Sorunlar
http://www.pozitifkopek.net/apartman.html

Saygılarımla
Old 20-08-2011, 22:03   #3
Av.Bülent AKÇADAĞ

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
Sayın AKÇADAĞ

1.Müvekkil kiracı mı, malik mi ?
2.Hüküm= ?
3.HUMK.m.388/4;428, m.8
4.Evcil Hayvanlar Ve Hukuksal Sorunlar
http://www.pozitifkopek.net/apartman.html

Saygılarımla

Değerli üstadım, karar metni ofisimde ancak aklımda kalanlar şöyle,

1- Müvekkil malik (Kat mülkiyeti var)

2- Köpeğin siteden tahliyesine,

3- Karar metninde 8 gün içinde temyiz etme hakkının olduğu bildirilmişti
Old 20-08-2011, 22:24   #4
Av. Hulusi Metin

Varsayılan İlamların icrası

Sayın AKÇADAĞ

5.İlamların icrası (İİK.m.30 !)

6.İlam henüz icraya konulmamış (mı?)

Saygılarımla
Old 20-08-2011, 22:38   #5
Av.Bülent AKÇADAĞ

Degerli ustadim,

Ilam henuz icraya konulmadi. Gerekceli karar teblig edildi ancak halen temyiz etmedim.
Old 20-08-2011, 22:47   #6
Av. Hulusi Metin

Sayın AKÇADAĞ

O halde,
1.Tehiri icra talepli temyiz...
2.İcra emrine göre teminat...

Saygılarımla
Old 21-08-2011, 19:31   #7
Av. Caner Arıcı

Varsayılan :)))

Sayın meslektaşım; tahliyeye ilişkin ilâmlarda "3 aylık kira bedeli....."
Old 21-08-2011, 21:58   #8
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Caner Arıcı
Sayın meslektaşım; tahliyeye ilişkin ilâmlarda "3 aylık kira bedeli....."

Köpeğin 3 aylık hazır mama ve kemik bedeli mi demek istediniz?
Old 21-08-2011, 22:37   #9
Av.Bülent AKÇADAĞ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Köpeğin 3 aylık hazır mama ve kemik bedeli mi demek istediniz?

Gerçekten teminat konusunda nasıl bir karar verileceğini merak ediyorum

Artık bu mamamı olur, bisküvi mi olur, yoksa köpeği kelepçeleyip nezarete mi götürürler bilemiyorum. Anlaşılan kimsenin de net fikri yok
Old 21-08-2011, 22:44   #10
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Bülent AKÇADAĞ
Gerçekten teminat konusunda nasıl bir karar verileceğini merak ediyorum

Artık bu mamamı olur, bisküvi mi olur, yoksa köpeği kelepçeleyip nezarete mi götürürler bilemiyorum. Anlaşılan kimsenin de net fikri yok

Bana, tehiri icra talepli temyizden sonra ilamın icraya konulmasını beklemek ve teminatın ne olacağı konusunda İcra Müdürlüğü'nün kararını görüp, "benim yanıtımdaki gibi" uçuk bir teminat istenirse şikayet etmekten başka yol yok gibi geliyor.
Old 21-08-2011, 23:19   #11
Av. Caner Arıcı

Acaba bahçede köpeğin kulübesi var mı? Eğer varsa 3 aylık kira bedeli kolayca takdir edilebilecektir Böylece köpekçik mama ve kemikten de olmamış olur Şaka bir yana, genel olarak "bir işin yapılması veya yapılmamasına ilişkin ilamlarda" teminat nasıl ve neye göre belirlenecektir?
Old 21-08-2011, 23:50   #12
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bana, tehiri icra talepli temyizden sonra ilamın icraya konulmasını beklemek ve teminatın ne olacağı konusunda İcra Müdürlüğü'nün kararını görüp, "benim yanıtımdaki gibi" uçuk bir teminat istenirse şikayet etmekten başka yol yok gibi geliyor.

Bence olması gereken, ilamlı takipte talep edilen yargılama gideri ve vekalet ücreti ile köpeğin "tahliyesi" için gereken masrafların teminat olarak istenmesidir.
Old 22-08-2011, 00:32   #13
Av. İbrahim YİĞİT

Alıntı:
Yazan Av.Bülent AKÇADAĞ
Değerli meslektaşlarım,

Müvekkilin site içerisinde bulunan ve kendisine ait bahçesinde beslediği köpeğinden rahatsız olan site sakinleri ilgili mahkemede dava açmıştır. Dava neticesinde köpeğin tahliyesine karar verilmiştir.

Davalı vekili olarak temyiz yoluna gideceğim. Ancak sorun şu, temyiz aşamasında köpeğin tahliyesini engellemek için tehiri icra talep edebilirmiyim ? Edebilirsem bunun teminatı ne olacak

Fikirlerinizi bekliyorum

Dostlar yasal mevzuatı ortaya koymakta fayda var. İİK m. 36 :

" İCRANIN GERİ BIRAKILMASI İÇİN VERİLECEK SÜRE

MADDE 36 - (Değişik madde ve başlığı: 5311 - 2.3.2005 / m.5 - Yürürlük m.30) İlama karşı istinaf veya temyiz yoluna başvuran borçlu, hükmolunan para veya eşyanın resmi bir mercie depo edildiğini ispat eder yahut hükmolunan para veya eşya kıymetinde icra mahkemesi tarafından kabul edilecek taşınır rehni veya esham veya tahvilat veya taşınmaz rehni veya muteber banka kefaleti gösterirse veya borçlunun hükmolunan para ve eşyayı karşılayacak malı mahcuz ise icranın geri bırakılması için bölge adliye mahkemesi veya Yargıtaydan karar alınmak üzere icra müdürü tarafından kendisine uygun bir süre verilir. Bu süre ancak zorunluluk halinde uzatılabilir.

Borçlu, Devlet veya adli yardımdan yararlanan bir kimse ise teminat gösterme zorunluluğu yoktur.

Ücreti ilgililer tarafından verilirse bölge adliye mahkemesi veya Yargıtayca icranın geri bırakılması hakkındaki karar icra dairesine en uygun vasıtalarla bildirilir.

Nafaka hükümlerinde böyle bir süre verilemez.

Bölge adliye mahkemesince başvurunun haklı görülmesi halinde teminatın geri verilip verilmeyeceğine karar verilir. Yargıtayca hükmün bozulması halinde borçlunun başvurusu üzerine, bozmanın mahiyetine göre teminatın geri verilip verilmeyeceğine mahkemece kesin olarak karar verilir.

Bölge adliye mahkemesince başvurunun esastan reddine karar verilmesi veya Yargıtayca hükmün onanması halinde alacaklının istemi üzerine başkaca işleme gerek kalmaksızın teminata konu olan para alacaklıya ödenir. Mal ve haklar ise, malın türüne göre icra dairesince paraya çevrilir. İlam alacaklısının teminat üzerinde rüçhan hakkı vardır. "

Bunun dışında konunun İİK'nın onuncu babındaki 269 vd. maddelerine girmediği de açıktır. Varılan sonuç, ortada bir işin yapılmasına dair ilam olduğu sonucudur. O halde İİK'nın 30. maddesi uygulanacaktır. Bir işin yapılmasına veya yapılmamasına dair ilamların icrası :

" MADDE 30 - Bir işin yapılmasına mütedair ilâm icra dairesine verilince icra müdürü 24 üncü maddede yazılı şekilde bir icra emri tebliği sureti ile borçluya ilâmda gösterilen müddet içinde ve eğer müddet tayin edilmemişse işin mahiyetine göre başlama ve bitirme zamanlarını tayin ederek işi yapmayı emreder.

Borçlu muayyen müddetlerde işe başlamaz veya bitirmez ve iş diğer bir kimse tarafından yapılabilecek şeylerden olur ve alacaklı da isterse yapılması için lâzımgelen masraf icra müdürü tarafından ehli vukufa takdir ettirilir. Bu masrafın ilerde hükme hacet kalmaksızın borçludan tahsil olunup kendisine verilmek üzere ifasına alacaklı muvafakat ederse alınıp hükmoulunan iş yaptırılır. Muvafakat etmezse ayrıca hükme hacet kalmadan borçlunun kâfi miktarda malı haciz ile paraya çevrilerek o iş yaptırılır.

İlâm, bir işin yapılmamasına mütedair olduğu takdirde icra dairesi tarafından ilâmın hükmü borçluya ayni müddetli bir emirle tebliğ olunur. Bu emirde ilâm hükmüne muhalefetin 343 üncü maddedeki cezayı müstelzim olduğu yazılır.

(Ek son fıkra: 4949 - 17.7.2003 / m.9) Bir işin yapılmasına veya yapılmamasına dair olan ilam hükmü yerine getirildikten sonra borçlu, ilam hükmünü ortadan kaldıracak bir eylemde bulunursa, mahkemeden ayrıca hüküm almaya gerek kalmadan, önceki ilam hükmü tekrar zorla yerine getirilir "

Görüldüğü üzere bir işin yapılmasına dair ilamların icrasında (30. madde) icranın geri bırakılmasına dair icra müdürlüğü tarafından bir süre verilmesinden bahsedilmemektedir. Ne var ki 1. fıkrada 24. maddeye atıf yapılarak, bu maddedeki şekilde bir icra emri gönderileceğinden bahsedilmektedir. 24. maddenin 2. fıkrasında da icranın geri bırakılmasına dair karar getirmek için süre verileceğinden bahsedilmektedir.

Diğer taraftan icranın geri bırakılmasını düzenleyen 36. maddede ise " ilam ile hükmolunan para veya eşyadan " bahsedilmektedir. Köpeği bir eşya olarak kabul edemeyiz. Zira kendileri hayvandır Bu halde hayvan değerinin teminat miktarı olarak belirlenmeyeceğini söyleyebiliriz.

Ne var ki bir "işin" yapılmasına dair ilam olan kararda köpeğin "tahliye" sinden bahsedilmekte ise, borçlu yönünden en iyi ihtimalle 30. maddenin 2. fıkrası gereğince "tahliye için lazım gelen masraf" ın depo edilmesinin teminat olarak kabul edileceğini düşünüyor, bu doğrultuda cevap veren önceki meslektaşlarıma iştirak ediyorum
Old 22-08-2011, 06:11   #14
Av. Hulusi Metin

1.Hüküm altına alınan "Netice ve Talep"= ?

2.İlâmın Hüküm kısmı= ?

İrdeleme:

3.Edayı ve yaptırımı içermeyen ilamlar, ilamlı icra yolu ile takibe konulamaz.

4.İlamın infazının mümkün olup olmadığı..?

Olasılık:
İlamın infazı mümkün olmayabilir
Old 24-09-2011, 12:15   #16
Av.Bülent AKÇADAĞ

Son aldığım haberlere göre, kelepçeli bir halde ring aracına bindirilerek tahliye edilmiş

Kararı temyiz ettik, artık ilamı icraya koyarlar mı koymazlar mı İlamlı icra da teminat olarak ne istenir,sonucu bende merakla bekliyorum
Old 24-09-2011, 19:46   #18
Av. Hatun Olguner

Bizim oturduğumuz sitede bol sayıda sokak köpeği var. Hepsi bir arada rahatsızlık veriyor. Site yönetimine ilettik. Sanırım Belediyeye dilekçe verilecek. Belediye gereğini yapmazsa dava açılacak.Husumet belediyeye yöneltilecek.
Old 24-09-2011, 20:15   #19
Av. Hulusi Metin

Varsayılan Onlar ki...

59
Yazı fazlasıyla memnun geçirip, her bir gecenin yorgunluğunu, güneşin nasılsa uğramadığı kuytulukların serin gölgesinde her gün dinlenerek yeni bir geceye hazırlık yaparlarken, düş görüp görmediklerini ya da ne gördüklerini bilemediğim, uyandırmaya da çekindiğim için yolumu değiştirdiğim ,irili ufaklı, düz ya da karışık renkli, tatil hediyesi yaz aşklarının bitmesiyle terk edilmiş olup da kışı, –nasılsa- bir şekilde atlatmış , terk edilişlerini unutmayışlarının burukluğuyla yeni bir sevgi aramaktan da asla vazgeçmeyenler, terk etmeyecekleri kumsalın -bugün-şimdi-şu an- gölgelik bir yerinde sonbaharı, kışı, açlığı, susuzluğu düşünüyorlar gibi geldi bana. Öyle geldi.

http://www.turkhukuksitesi.com/showt...929#post504929
Old 25-09-2011, 03:11   #20
Gemici

Alıntı:
Yazan Av.Bülent AKÇADAĞ
Dava neticesinde köpeğin tahliyesine karar verilmiştir.

'Köpeğin tahliyesi' kafama takıldı nedense. Köpek nasıl tahliye edilir?

Köpeğin tahliyesi tamlaması benim düşünceme göre mantık ve dil kurallarına ters düşüyor. Tahliye ile iki değişik anlamda kullanılır:
1. Kiralananın(bir evin veya dükkanın) tahliyesi, boşaltılması
2. Serbest bırakma, salıverme. Mahkumun tahliyesi.

Tahliye kavramının kullanıldığı iki anlamdan hiçbirisi burada sök konusu olan duruma uymuyor bence.
Çünkü:
1. Köpek mesken veya dükkan olmadığı için tahliyesi düşünülemez. Olsa olsa köpeğe barınak olarak kullanılan bahçenin tahliyesi söz konusu olabilir. Bahçe tahliye edilir, köpek edilmez.
2. Olayda köpeğin serbest bırakılması da söz konusu değil. Mahkemenin köpek sahibine 'köpeğini serbest bırak/tahliye et' dediğini zannetrmiyorum. Olsa olsa köpeği bahçeden çıkar demiştir.

Saygılarımla
Old 25-09-2011, 09:10   #21
Av.Bülent AKÇADAĞ

Alıntı:
Yazan Gemici
Mahkemenin köpek sahibine 'köpeğini serbest bırak/tahliye et' dediğini zannetrmiyorum. Olsa olsa köpeği bahçeden çıkar demiştir.

Saygılarımla

Sayın Gemici,

1- Karar metninde köpeğin tahliyesine diye karar verildi.

2- Dava dilekçesinin istem ve sonuç kısımlarında XX sitesinin YY bağımsız bölümünde beslenen köpeğin tahliyesi istenmiştir.

3- Türkçemiz ve hukuku literatürümüz yeni kavramlar ile tanışmıştır

4- Köpeği bahçeden çıkar diye karar verildiğini düşünmüşsünüz. Peki bu geniş yorumlanamaz mı? Bahçeden çıkar, balkonda/evin içinde besle v.s

Gerçekten her yönüyle ilginç bir dava ve karar.
Old 25-09-2011, 14:54   #22
Av. Hatun Olguner

Bizim siteye iki köpek daha dadandı.Ama site yönetimi hala harekete geçmedi. Epey rahatsız ediyorlar çevreyi.
Old 25-09-2011, 16:58   #23
Av. Hulusi Metin

Sayın katılımcılar,

Bu vesile ile...

Sahipsiz köpekler,kediler...

Onlar da Dünyalı...

Barınaklar kurulmalı, olanlara destek verilmeli...

Hepinize sevgiler
Old 25-09-2011, 18:10   #24
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Bülent AKÇADAĞ
Sayın Gemici,

1- Karar metninde köpeğin tahliyesine diye karar verildi.

2- Dava dilekçesinin istem ve sonuç kısımlarında XX sitesinin YY bağımsız bölümünde beslenen köpeğin tahliyesi istenmiştir.

3- Türkçemiz ve hukuku literatürümüz yeni kavramlar ile tanışmıştır

4- Köpeği bahçeden çıkar diye karar verildiğini düşünmüşsünüz. Peki bu geniş yorumlanamaz mı? Bahçeden çıkar, balkonda/evin içinde besle v.s

Gerçekten her yönüyle ilginç bir dava ve karar.

Her yönüyle ilginç bir dava türü.

- Birine "bahçene köpek al" diye dava açsanız kazanamazsınız, "bahçendeki köpek gitsin" diye açıp kazanabiliyorsunuz.
- Madem köpeğin bahçeden gitmesine karar veriliyor, neden nereye gideceği hakkında bir karar verilmiyor? Sahibine alışmış bir köpek nereye gidebilir? Bu sadece bir "tahliye" davası değildir.
- Başkasının bahçesindeki köpekten rahatsız olmak da ilginç bir rahatsızlık olmalı. Öbür bahçedeki köpek ne yapar ki rahatsızlık verir? Alt tarafı havlar. İnsanlarımız ilginç; trafikte korna sesinden, sokakta düğün yapılmasından, davul zurnadan vb. rahatsız olmaz da, köpeğin havlamasından rahatsız olur. E köpek bu, opera söyleyecek değil ya (opera söylese de rahatsız olacaklardı belki), havlayacak elbet.
- Yıllardır Avrupalı olmaya çalışan ülkemizin hala hayvan hakları ile ilgili bir yasası yok. Oysa Avrupalı havvanseverdir. Biz sadece kesmeyi biliyoruz ve etini yemeyi seviyoruz.
- Yargı organlarımız evcil hayvanların komşulara rahatsızlık verebileceğini kabul eder, böyle "tahliye" kararları verir. Var mıdır acaba "Bir evcil hayvanı alıştığı ortamdan ayırmak, bir çocuğu sokağa atmak gibidir. Nasıl ki çok ağladığı için bir bebeğin evden tahliyesine karar verilemezse, komşuların buna katlanma yükümlülüğü varsa; hayvan için doğal olan havlama ya da miyavlama gibi seslere de komşuluk hukuku gereğince tahammül edilmelidir. Bu nedenlerle davanın reddine..." diyen mahkeme?
Old 25-09-2011, 18:17   #25
Av. Hulusi Metin

KANUN NO: 5199
HAYVANLARI KORUMA KANUNU
Kabul Tarihi: 24 Haziran 2004
Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 1 Temmuz 2004 - Sayı: 25509

BİRİNCİ KISIM
Genel Hükümler

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Tanımlar ve İlkeler
Amaç
MADDE 1.- Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.
Old 25-09-2011, 21:18   #26
Av. Hatun Olguner

Aslında belediyenin işi kolay değil. Sitedeki köpekleri toplayıp barınağa götürecek. Ki bu hayvanların sokaktan toplanıp barınağa götürülmeleri esasen kendi menfaatlerine. Hayvansever olduğumu iddia edemem,ama barınaklarda yaşamaları sokakta yaşamalarından daha güvenli olsa gerek. Ama belediyenin ve sitemizin sorunu devam edecek. Çünkü her an yeni köpekler ortaya çıkabilecek ve bunları da toplamak gerekecek.

Sürekli olarak havlayan ve çevreyi rahatsız eden bu hayvanların toplanmasının hayvanseverlikle çelişmediğini düşünüyorum.
Old 25-09-2011, 21:35   #27
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Hulusi Metin
KANUN NO: 5199
HAYVANLARI KORUMA KANUNU
Kabul Tarihi: 24 Haziran 2004
Resmi Gazete ile Neşir ve İlânı: 1 Temmuz 2004 - Sayı: 25509

BİRİNCİ KISIM
Genel Hükümler

BİRİNCİ BÖLÜM
Amaç, Kapsam, Tanımlar ve İlkeler
Amaç
MADDE 1.- Bu Kanunun amacı; hayvanların rahat yaşamlarını ve hayvanlara iyi ve uygun muamele edilmesini temin etmek, hayvanların acı, ıstırap ve eziyet çekmelerine karşı en iyi şekilde korunmalarını, her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamaktır.

Üstadım, Hayvanları Koruma Yasası "Hayvan Haklarını" içermiyor ve hayvanları koruyamıyor. Nitekim forum konusu olayda da o köpeği, evi bellediği bahçesinden zorla ayrılma olasılığından koruyamamış.
Old 25-09-2011, 21:39   #28
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Bizim oturduğumuz sitede bol sayıda sokak köpeği var. Hepsi bir arada rahatsızlık veriyor. Site yönetimine ilettik. Sanırım Belediyeye dilekçe verilecek. Belediye gereğini yapmazsa dava açılacak.Husumet belediyeye yöneltilecek.

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Bizim siteye iki köpek daha dadandı.Ama site yönetimi hala harekete geçmedi. Epey rahatsız ediyorlar çevreyi.

Alıntı:
Yazan Av. Hatun Olguner
Aslında belediyenin işi kolay değil. Sitedeki köpekleri toplayıp barınağa götürecek. Ki bu hayvanların sokaktan toplanıp barınağa götürülmeleri esasen kendi menfaatlerine. Hayvansever olduğumu iddia edemem,ama barınaklarda yaşamaları sokakta yaşamalarından daha güvenli olsa gerek. Ama belediyenin ve sitemizin sorunu devam edecek. Çünkü her an yeni köpekler ortaya çıkabilecek ve bunları da toplamak gerekecek.

Sürekli olarak havlayan ve çevreyi rahatsız eden bu hayvanların toplanmasının hayvanseverlikle çelişmediğini düşünüyorum.

Sayın Olguner,
Bu mesajlarınızın forum konusu ile ne ilgisi olduğunu anlayamadım.
Forum konusu sokak köpekleri değil, sitede bir evin bahçesinde yaşayan sahipli bir köpek. Hatta o bahçenin asıl sahibi de diyebiliriz.

Alıntı:
Yazan Av.Bülent AKÇADAĞ
Değerli meslektaşlarım,

Fikirlerinizi bekliyorum
Old 26-09-2011, 03:19   #29
Av. Hulusi Metin

"her türlü mağduriyetlerinin önlenmesini sağlamak".

Sayın Aladağ,
Yasa'nın 1.maddesi umarım temyiz gerekçeleri arasındadır.
"Tahliye" edilecek köpeğin "mağdur" olacağı açık...

Saygılarımla
Old 26-09-2011, 04:57   #30
Av. Hulusi Metin

Sayın Olguner,

Katılımınız ve görüşleriniz için teşekkürler...

Alıntı:

Konu bağlamında... Tek parselde (kabul) bir site (...Blok), KMK... Yönetim planı... vb.

"Köpeğin tahliyesi" cümlesi, tartışmanın odak noktası!

Tahliye gerekçesi = İlgili yasa ve maddesi (?)
Hüküm: Tahliye !

Sokak köpek ve kedilerinin çoğalmalarının, üreme dışındaki,nedenlerinden biri de, sahiplerinin terk etmek! zorunda kalmaları.

Tahliyesine hükmedilen köpeğin "mağdur" olacağını... Umarım Yargıtay dikkate alır.

Özellikle sitelerin dava açmak yerine, çözüm üretmelerinin daha yararlı olacağı düşüncesindeyim.

Saygılarımla
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi