Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-08-2008, 22:42   #2401
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Nur Deniz
Sn Tobaccoexperin sinirlerini bilerek aldırdığını ya da bir yerlerde düşürdüğünü düşündüğümü itiraf ediyorum.

Bu kadar relax olmasının nedenini çok merak ettiğimi i.e

relax olmaktan ziyade bazı şeyleri ciddiye alarak onları kendimizin büyüttüğünün farkına vardım olan sadece bu (itiraf etmiş gibi oldum )
Old 26-08-2008, 12:57   #2402
Gülümse

Mutsuz

Yaklaşık bir seneden beri toplamayı ihmal ettiğim çalışma odamı toplamaya çalıştığımı, işten kaçmak için kendi kendime bir sürü bahaneler uydurduğumu, özellikle THS ye kaçarak kim ne yazmış diye bakıp, şimdi cevaplamazsam sonra hiç yazamam bahaneleri bulduğumu, bazen de camı açıp "imdat beni kurtarın" deme cinliğinin aklıma geldiğini, sık sık büroyu arayıp; bana ihtiyaçları olması için dua ettiğimi i.e
Old 26-08-2008, 13:00   #2403
idilika

İtiraf ediyorum, "meslektaşların soruları" kısmındaki soruları okuyup, cevaplayamadığımda kendime çok sinirleniyorum
Old 26-08-2008, 13:14   #2404
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan Neslihan
Bugün büroda azcık uykum geldiğinden, iki kişilik rahatsız koltuğa uzandığımı, kestirmeye başladığım sırada, büro kapısına sandalye dayamış olmama rağmen, iki erkeğin ısrarla kapıyı açmaya çalıştıklarını, kapı zorlanmaya başladığı anda benim de koltuktan fırladığımı, öğlen uykumun bölünmesinin verdiği nemrutlukla, onlara, ' avukat hanım yerinde yok. Sonra gelin ' dediğimi, daha sonra meğer onları bana gönderen komşu işyeri sahibinin ' neslihan hanım, sana birilerini yolladım. Koltukta bir kadın uyuyormuş. Onlara avukat yok demiş. Sahi nerdeydin sen. 'O uyuyan kadın, avukat değildi herhalde', dediler bana, dediğini, o an çok utandığımı

Sn meslektaşım,kızmazsanız ben de bu duruma güldüğümü itiraf edeceğim.Gülümsettiğiniz için teşekkürler.
Old 26-08-2008, 13:16   #2405
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Özden SÖNMEZ DOBUR
İtiraf ediyorum, "meslektaşların soruları" kısmındaki soruları okuyup, cevaplayamadığımda kendime çok sinirleniyorum

Ben de.
Old 26-08-2008, 13:30   #2406
Av.Nilay TOPRAK

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Ben de.

Cevaplayamayacağınız sorunun olduğunu hiç düşün/e/mediğimi i.e.
Old 26-08-2008, 13:37   #2407
Gülümse

Doğrusu ben hukkukçu olmama ramen o bölümleri dikkatle okuyorum... Benim derdim ise sonuçlanan davaların yazılmaması... Hatta bir iki kere "eee ne oldu, bu sorunu nasıl hallettiniz" sorusunu sormadan edemedim. En son aldığım cevap "sevgili meslektaşım... " diye başlayınca, THS dostlarından birini kandırmış gibi hissettiğimi i.e
Old 26-08-2008, 13:46   #2408
üye8180

Alıntı:
Sn Tobaccoexperin sinirlerini bilerek aldırdığını ya da bir yerlerde düşürdüğünü düşündüğümü itiraf ediyorum.

Bu kadar relax olmasının nedenini çok merak ettiğimi i.e

Sayın Tobaccoexperin bu sakin, mutlu, iyimser hallerine benim de bayıldığımı, teknoloji elverse, bilgisayarımın içine ellerimi sokup ' sevimli ths.li ' diye diye onun yanaklarını sıkmak istediğimi İ.E.
Old 26-08-2008, 14:01   #2409
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Sayın Tobaccoexperin bu sakin, mutlu, iyimser hallerine benim de bayıldığımı, teknoloji elverse, bilgisayarımın içine ellerimi sokup ' sevimli ths.li ' diye diye onun yanaklarını sıkmak istediğimi İ.E.

i.e
Old 26-08-2008, 14:12   #2410
halit pamuk

Alıntı:

Ben de
Old 26-08-2008, 14:31   #2411
uye8490

Kızım Yaren İdil'in adının anlamı altında ezilmeyecek en az Yaren İdil kadar anlamlı ve güzel (sizce de öyle mi bilmiyorum) bir veya iki ismi durmadan aradığımı ,yapmam gereken işleri bırakıp çoğu vakit harıl harıl isim düşündüğümü ,bu nedenle beynimin içinde, irili ufaklı anlamlı anlamsız birçok ismin uçuştuğunu ,bu günlerde tek işimin bu olduğunu i.e.
Old 26-08-2008, 14:49   #2412
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK
Katılıyorum
Old 26-08-2008, 17:58   #2413
diclee

Alıntı:
hayat maalesef insanlara hiçbir zaman istediğini vermiyor bazı hayakırıklıkları bazen bizim için umut bile olabilir böyle olmasa bile siz buna reğmen canınızın acımasına izin vermeyin bunu yapmasının zor olduğunu bildiğimi i.e ama buna rağmen hayata ve hayal kırıklıklarına karşı dik durmak gerektiğini düşündüğümü de i.e

hayata va hayal kırıklıklarına karşı ayakta dik durmanın bu kadar zor olduğunu bilmiyordum

Alıntı:
Bir zamanlar şaşıramadığım gibi bir itirafta bulunmuştum. Sonradan pişman olmuştum.Çünkü başıma gelen bir insan hayatında anca bu kadar olur demiştim. Erken konuşmuşum.
Benim dün ki ruh halime çok benzeyen bu cümle için sizin adınıza gerçekten çok üzüldüğümü i.e.

Mesajınız için çok teşekkür ederim. Yaşadığımız her olay bizim için ders. Olaya bu yönüyle bakarsak hayal kırıklığım çok acı veriyor ama farkında olmadan olgunlaştırıyorda. Keşke bu olgunlaşma acısız olabilse

Hukuki konularda ths ye şimdilik bi katkıda bulunamasamda beni anlayan insanlarla aynı aile içinde olduğum için çok mutlu olduğumu itiraf ediyorum
Old 26-08-2008, 18:33   #2414
Nur Deniz

Alıntı:
Yazan diclee
Mesajınız için çok teşekkür ederim. Yaşadığımız her olay bizim için ders. Olaya bu yönüyle bakarsak hayal kırıklığım çok acı veriyor ama farkında olmadan olgunlaştırıyorda. Keşke bu olgunlaşma acısız olabilse

Ne yazik ki bu mümkün değil, ama zamanla bu acının gerekliliğini hissedeceksin.düşünsene bütün acılar aynı kalsaydı ne yapardık?? Bu düşüncenin oluşmasının bile canımı acıttığını itiraf ediyorum.
Neyseki zamanla her şey yoluna giriyor.
Old 26-08-2008, 19:58   #2415
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Nilay TOPRAK

BU mesajın Sayın Av. Suat Ergin Bey'e yöneltilmiş olduğunu i.e.

Bu mesajın Sayın Av. Adnan Koray'a, Sayın Av. Işıl Yılmaz'a, Sayın Av. Cengiz Aladağ'a, Sayın Av. Can Doğanel'e, Sayın Av. Bülent Sabri Akpunar'a, Sayın Av. Armağan Konyalı'ya, Sayın Av. Şehper Ferda Demirel'e ve (Adını yazamadığım bir çok Sayın meslektaşımıza) da yönelmiş olması gerektiğini ayrıca i.e.

İsimleri yazmaya başlayınca arkasının gelmeyeceğini gördüğümde cümleyi nasıl bitirebilirim diye endişeye kapıldığımı ilaveten ve katmerli olarak i.e.
Old 27-08-2008, 07:52   #2416
av.sally

Alıntı:
Yazan Özgür DİKTAŞ
Kızım Yaren İdil'in adının anlamı altında ezilmeyecek en az Yaren İdil kadar anlamlı ve güzel (sizce de öyle mi bilmiyorum) bir veya iki ismi durmadan aradığımı ,yapmam gereken işleri bırakıp çoğu vakit harıl harıl isim düşündüğümü ,bu nedenle beynimin içinde, irili ufaklı anlamlı anlamsız birçok ismin uçuştuğunu ,bu günlerde tek işimin bu olduğunu i.e.

Işık koyun mesela.Hep ışığınız olsun.
Old 27-08-2008, 08:52   #2417
halit pamuk

Son günlerde tanıdık(yazılarından) bazı üyelerin renk değiştirdiklerini fark ettim. Mezun olan bu arkadaşlarımızı kutluyorum.

Bu cümle bir itirafla bitmek zorunda olduğuna göre; bu arkadaşların siteye daha çok renk katacaklarını itiraf ediyorum.
Old 27-08-2008, 09:36   #2418
uye8490

Alıntı:
Yazan avsevil
Işık koyun mesela.Hep ışığınız olsun.

Işık daha çok kızlara giden bir isim.

Utku Ulaş ,isminden son anda dönüş yapan eşimin direncini kırabilirsem Utku Ulaş olacak ama...
Aslında konulacak iki isimden birinin Ulaş olması konusunda uykularımı kaçıracak derecede bir dirence sahip olduğumu,bu direncimi kaybetmeye niyetimin olmadığını ,
Orta Asya kültürünü sürdürmeye kararlı görünen eşimin ,herhalde çocuk bir kahramanlık yapıncaya kadar isim bulma konusunda pek acele etmeyeceğini düşündüğümü ,
günümüz koşullarında ise en büyük kahramanlığın yaşamak olduğunu bildiğimden çocuktan başka bir kahramanlık beklemenin haksızlık olacağını bildiğimi,
doğmamış çocuğun kıyafetleri kadar isminin de bir köşede hazır beklemesi gerektiğine inandığımı ,
çocuk hayata merhaba dedikten sonra hayata merhabasını ve yaşam yolunda atacağı her adımı görme konusunda bir garantiye sahip olmadığımdan en azından isminin ne olacağını önceden bilmemin benim hakkım olacağını düşündüğümü ,bu arada satırlarım biraz daha uzarsa burayı günlüğüm sanıp iç dünyamı resmetme gafletine düşebileceğimi bu nedenle burda kesmem gerektiğini i.e.
Old 27-08-2008, 09:50   #2420
uye8490

Alıntı:
Yazan Saim
"Tan" nasıl?

Bizim buralarda çok yaygın bir soyad.
Old 27-08-2008, 09:52   #2421
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Saim
"Tan" nasıl?

Bizim buralarda da çok yaygın bir kardeş adı
Old 27-08-2008, 09:54   #2423
Av.Mehmet Saim Dikici

İçinde "Doğ" "Doğa" "Al" ve "Doğal" var.... çok iyi bence.
Old 27-08-2008, 10:16   #2424
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
BU mesajın Sayın Av. Suat Ergin Bey'e yöneltilmiş olduğunu i.e.

Bu mesajın Sayın Av. Adnan Koray'a, Sayın Av. Işıl Yılmaz'a, Sayın Av. Cengiz Aladağ'a, Sayın Av. Can Doğanel'e, Sayın Av. Bülent Sabri Akpunar'a, Sayın Av. Armağan Konyalı'ya, Sayın Av. Şehper Ferda Demirel'e ve (Adını yazamadığım bir çok Sayın meslektaşımıza) da yönelmiş olması gerektiğini ayrıca i.e.

İsimleri yazmaya başlayınca arkasının gelmeyeceğini gördüğümde cümleyi nasıl bitirebilirim diye endişeye kapıldığımı ilaveten ve katmerli olarak i.e.

Eğer bu liste, cevaplarının büyük bir çoğunluğu, içerikli, dayanaklı ve doğru olan üyeler listesi olsaydı aklıma gelen ve eklemek istediklerim şunlar olurdu:

Saim, Admin, Engin Özoğul, av-ufuk, H.S.Karaca, BaharB, Yücel Kocabaş, İrfan Aydın,S.Orhan, Av.Ömer Kavili,Av.Ö.E.Yavuz, Av.M.Aydın Bilen, Av.Hulusi Metin, Özgür Diktaş, Av.Semire Nergiz Töz, HÜLYA ÖZDEMİR, Özge Yücel, Habibe Yılmaz Kayar vs.vs. olurdu...Mutlaka unuttuğum da olurdu.

Ancak konunun aşağıdaki şu mesajla başlamış olduğunu haırlatmak istiyorum:

Alıntı:
Yazan Av. Özden SÖNMEZ DOBUR

Bu mesaja katıldığımı belirtmek için "Ben de" demiştim. Onun üzerine, Sayın Av.Nilay Toprak, Adnan Koray,Nur Deniz sözkonusu mesajları bana iltifat olsun diye yazdılar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.

Ancak Saim Bey'in listesindekiler ve benim eklediklerimin(Ben dahil) bütün soruları bilebilme şansı yoktur. Hukuk alanında bütün soruları bilebilecek avukat olmadığı gibi, bu yetenekte bir bilgisayar da icat edilemez.

Konunun bu olduğunu, yanlış anlaşılmaktan korktuğumu;, THS'de çok iyi ve bilgili hukukçuların olduğunu görmenin beni mutlu ettiğini itiraf etmek istedim.
Old 27-08-2008, 10:24   #2425
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Saim, Admin, Engin Özoğul, av-ufuk, H.S.Karaca, BaharB, Yücel Kocabaş, İrfan Aydın,S.Orhan, Av.Ömer Kavili,Av.Ö.E.Yavuz, Av.M.Aydın Bilen, Av.Hulusi Metin, Özgür Diktaş, Av.Semire Nergiz Töz, HÜLYA ÖZDEMİR,Özge Yücel, Habibe Yılmaz Kayar vs.vs. olurdu...Mutlaka unuttuğum da olurdu.

Sıralama alfabetik midir?
Old 27-08-2008, 10:27   #2426
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Sıralama alfabetik midir?

Mesajı yazarken aklıma ilk gelenlerdi. O yüzden seni başa yazdım.
Old 27-08-2008, 10:32   #2427
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Mesajı yazarken aklıma ilk gelenlerdi. O yüzden seni başa yazdım.

Sanki arkadaşlarını yazmışsın gibi bir hava var listede...
Old 27-08-2008, 10:38   #2428
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Saim
Sanki arkadaşlarını yazmışsın gibi bir hava var listede...

Senin yazdığın listede olmayanları ve aklıma gelenleri yazdım. İki listedekilerin çoğuyla THS sayesinde arkadaş olduk. İyi de oldu.
Old 27-08-2008, 10:39   #2429
Gülümse

Senelerce kullandığım Gülümse isminin, neşesi ve hayata bağlılığı ile çevresinin hayranlığını kazanan "Gülümser" abladan aldığımı i.e

Hayatı boyunca gülümsedi, çevresini de gülümsetti. Halen de öyle...
Old 27-08-2008, 10:40   #2430
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Senin yazdığın listede olmayanları ve aklıma gelenleri yazdım. İki listedekilerin çoğuyla THS sayesinde arkadaş olduk. İyi de oldu.

Evet, kıvırma sanatının incelikleri iyi oluşmuş. Suat Abimizi de artık Avukat sayabiliriz. )
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 2 (0 Site Üyesi ve 2 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09086108 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.