Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Kesinleşen İlamsız İcra Takibi Borçlunun TC Kimlik numarasını bulamıyorum

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-12-2019, 10:57   #1
H.ibrahim64

Varsayılan Kesinleşen İlamsız İcra Takibi Borçlunun TC Kimlik numarasını bulamıyorum

İyi günler meslektaşlarım
Sitede araştırdım fakat sorumun tam cevabını bulamadım
Elim Adı soyadı ve adresi olan borçluya ilamsız icra takibi yaptım adreste tebligat yapıldı ve kesinleştirdim.
Fakat elimde Borçlunun TC kimliği olmadığı için UYAP ta üstüne olan mallar görünmüyor.

1.Sorum : TC Kimlik numarasını bulmak için icra dairesine talep atabilirmiyim.(Daha önce talep atan ve sonuç alan meslektaşım oldu mu?)
2.Sorum : Kendim Borçlunun TC Kimlik numarasını nasıl bulabilirim.Öneriniz var mı?

Şimdiden cevap verip yardımcı olmaya çalışan bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim.
Old 31-12-2019, 16:49   #2
Admin

İİK 76 gereğince İcra Mahkemesine şikayette bulunursanız, hakim o davayı karara bağlayabilmek için önce TC kimlik numarasını tespit edecektir diye düşünüyorum.
Old 05-01-2020, 00:41   #3
Mgul

Merhabalar,
Müvekkiliniz borçlunun nüfusa kayıtlı olduğu il ve ilçe ile anne baba adını biliyor ise elde ettiğiniz bilgilerle İcra Dairesinden İl/İlçe Nüfus Müdürlüğüne müzekkere yazılarak tespitini isteyebilirsiniz.Kendiniz kişisel bilgi olması sebebi ile kimlik numarasına ulaşabileceğinizi düşünmüyorum. Yargıtay artık kişinin telefon numarasının rızası dışında verilmesini kişisel bilgi olarak kabul etmektedir.
Old 06-01-2020, 15:33   #4
Memin

T.C Kimlik numarasına hala ulaşamadıysanız, tebligat yaptırdığınız adres muhtarlığından yazdıracağınız bir müzekkere ile temin edebilirsiniz.
Old 06-01-2020, 22:32   #5
usta88

Alıntı:
Yazan H.ibrahim64

Elimde Adı soyadı ve adresi olan borçluya ilamsız icra takibi yaptım adrese tebligat yapıldı ve kesinleştirdim.

Fakat elimde TC kimliği olmadığı için UYAP tan sorgulama işlemi yapamıyorum ve malvarlığı olup olamadığını göremiyorum

1.Sorum : TC Kimlik numarasını bulmak için icra dairesine talep atabilirmiyim.(Daha önce talep atan ve sonuç alan meslektaşım oldu mu?)
2.Sorum : Kendim Borçlunun TC Kimlik numarasını nasıl bulabilirim

Şimdiden yardımcı olmaya bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim.

Eskiden nüfustan öğrenebiliyorduk ama artık kişisel verilerin gizliliği sebebiyle avukatlara dahi vermiyorlar. İcra dairesinden borçlunun yaşadığı ilçe emniyetine müzekkere gönderin şu adreste yaşayan şu isimli şahsın tc kimlik numarasının müdürlüğümüze gönderilmesine diye. Hatta borçlunun bir yakınının adını biliyorsanız onunla da bağlantı yapın bulunması daha kolay olur.
Old 06-01-2020, 22:52   #6
usta88

Alıntı:
Yazan H.ibrahim64
Elim Adı soyadı ve adresi olan borçluya ilamsız icra takibi yaptım adreste tebligat yapıldı ve kesinleştirdim.
Fakat elimde Borçlunun TC kimliği olmadığı için UYAP ta üstüne olan mallar görünmüyor.

2.Sorum : Kendim Borçlunun TC Kimlik numarasını nasıl bulabilirim.Öneriniz var mı?

Şimdiden cevap verip yardımcı olmaya çalışan bütün meslektaşlarıma teşekkür ederim.
İki kez konu açmışınız diğer tarafta da yazdım. Elinizdeki bilgiler ile ilçe emniyetine kimlik bilgilerin araştırılması müzekkeresi gönderin. Tebligatı alan kişi yakını ise aynı evde yaşayan insanlarla ilişkilendirin çünkü aynı isim sıyisimli 10 larca insan olabiliyor bir ilçede.
Old 07-01-2020, 09:22   #7
umutlaw

Merhaba,
Kendiniz yasal olarak bulamazsınız ancak icra dairesi TC numarası olmadan nasıl tebligat çıkarttiğini anlamış değilim öte yandan icra dairesinden konun araştırılmasını talep edebilirsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi