Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-09-2007, 20:08   #991
üye18721

Bakırköy Adliyesine her gidişimde- neyse! gerçi ender gidiyorum- bu devasa binada aradığım yerin nerede olduğunu her seferinde unuttuğumu, panolara bakarak, bol bol da sorarak aradığım yere ancak ulaşabildiğimi bu binadan hiç hoşlanmadığımı, bu devasa binada bir uçtan bir uça gitmek için; -bazı hipermarketlerde satış elemanlarının; mecburen paten kullanmak suretiyle fazla yorulmadan çalışabildiğini düşündükçe-, biz avukatlara da hiç olmazsa paten kiralama hizmetinin sağlanması gerektiğini düşünüyor ve İ.E. Yolu bakırköy adliyesine düşen meslektaşlarım haksız mıyım?...Yoksa herkes halinden memnun olup sorun bende mi?...
Old 19-09-2007, 20:33   #992
üye18721

İtirafıma bir itiraf daha ekliyorum; hemen her gün; fiziki yetersizliğinden; kalabalaklığından; bir yerden bir yere ulaşabilmek amacıyla,- kafamın içindeki bin bir türlü olumsuz düşünceyle-; kalabalıkları yararak ve olağanüstü bir efor sarfederek;yine de gitmek istediğim yere, bir "klavuza" danışmadan gidebildiğim; B.Çekmece Adliyesinin küçücük olmasına rağmen aslında ne kadar şirin bir adliye olduğunu yeni fark ettiğimi itiraf ediyorum. "Küçücük fıçıcık içi dolu turşucuk!"...
Old 19-09-2007, 20:39   #993
üye18563

İtiraf ediyorum.Bugün çok yanlış şeyler yaptım
Old 19-09-2007, 20:54   #994
halit pamuk

İtiraf ediyorum ki;

Saygıdeğer hocamız Saim Üstündağ, derste, "bizim değerimizi bilin, biz bir türün son temsilcileriyiz,derdi"

Okuduğum bazı makalelerden ve yayınlardan sonra hocamızın ne kadar haklı olduğunu anladım.

öyle ki; Türk Hukuk Sitesi Gibi mükemmel bir site var.ve 15000 e yakın üyesi ve bir o kadarda takipçisi olan bir site.Tam bilginin sınanacağını ve yeni açılımlar getirip hukukun tartışılacağı bir alan. Ve her meslek mensubundan insan var.Ve de çok kaliteli hukukçular.

Ama böyle bir sitenin varlığını artık herkes biliyor. Zaten araştırma yapan bir kişinin bilmemesi imkansız.

Şimdi böyle sitenin varlığına rağmen; siteye girip görüşünü yazan, tartışmaya katılan, bir kaç öğretim görevlisi var.(örnek dr.V. Seven)

Şunu demek istiyorum ki; bazı istisnalar dışında üniversitelerimiz yetersizdir.

İşin komik tarafı, üniversitenin kalitesi, hakimlik sınavında kazandırdıkları ile ölçülmeye başlanmıştır.Halbuki sınav bir ölçüt olamaz.Çünkü, 30 gün düzenli çalışmayla bile sınav kazanılabilir.Hiç hukuk nosyonun olmasa da.
Old 19-09-2007, 21:14   #995
Gülümse

Hangi sinav dogru olcut ki.. Ehliyet sinavini basari ile gecmemiz bizi harika suruculer yapmiyor..
Old 19-09-2007, 22:29   #996
Ahmet Turan

Tek başına çabalayarak, açtığım bir topiği ayakta tutmak için çabalamaktan yorulduğumu, bırakmak istediğimde engel olurduğunu ama yardıma gelince de yadım alamadığımı bu nedenle artık tükendiğimi yeter artık pes ediyorum diyerek başka topiklere yönelmeyi düşünmeye başladığımı itiraf ediyorum
Old 19-09-2007, 22:32   #997
Jeanne D'arc

996 nolu mesajı okuyunca "vah vah" deyip dertlendiğimi, lakin ne hikmetse bu derdin beni bayağı bir güldürdüğünü, "Siz çok yaşayın Turan Paşa" diyerek i.e.
Old 19-09-2007, 22:33   #998
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
996 nolu mesajı okuyunca "vah vah" deyip dertlendiğimi, lakin ne hikmetse bu derdin beni bayağı bir güldürdüğünü, "Siz çok yaşayın Turan Paşa" diyerek i.e.

Neden güldürdüğünü bildiğimi itiraf ediyorum. Yarışı kazandınız kabul ediyorum.
Ama haksız olmadığımı da siz itiraf ediniz.
Old 19-09-2007, 22:34   #999
Seyda

İstanbul Barosu'nda İcra-İflas Hukuku dersinden tez alanların sunumlarının çok zorlu geçtiğini, kendimi -hiç görmesem de- çapraz sorguda gibi hissettiğimi, sunumun tam 6 saat sürdüğünü, interaktif çalışma isteği nedeniyle jürideki avukatların tez konusuyla bağlantılı olmayan çok farklı noktalardan da sorular sorduğunu, diğer arkadaşlarımın sorularına 15.00'ten itibaren oturduğum yerden cevap vermemin bana jüri gözünde artı puan kazandırdığını, ancak 19.00 gibi sıra bana geldiğinde kafamın artık çalışmadığını ve tek düşüncemin atılacak top sesini duymak olduğunu, algılama yeteneğimi kısa bir süre için kaybettiğimi, soruları anlamakta ve bağlantı kurmakta güçlük çektiğimi;

Ama artık tez sunumundan geçmiş ve staj süresi bitmiş bir stajyer olarak Avukat kimliğine kavuşmak için hiçbir engelim kalmadığını İ.E.
Old 19-09-2007, 22:42   #1000
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Ahmet Turan
Tek başına çabalayarak, açtığım bir topiği ayakta tutmak için çabalamaktan yorulduğumu, bırakmak istediğimde engel olurduğunu ama yardıma gelince de yadım alamadığımı bu nedenle artık tükendiğimi yeter artık pes ediyorum diyerek başka topiklere yönelmeyi düşünmeye başladığımı itiraf ediyorum

Bu alana mesaj ekleyerek izinizden yürüyen ve dahi katkıda bulunan hepimize kocaman bir haksızlık yaptığınızı düşündüğümü İ.E.
Old 19-09-2007, 22:44   #1001
Ahmet Turan

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Bu alana mesaj ekleyerek izinizden yürüyen ve dahi katkıda bulunan hepimize kocaman bir haksızlık yaptığınızı düşündüğümü İ.E.

Sayın Demirel, ben bu alandan değil stres.com dan bahsediyorum. bakın stres.coma mesajların yüzde doksanı bana ait. böyle topik mi olur?? böyle topik olmaz olsun diye düşünmeye başladığım itiraf ediyorum
Old 19-09-2007, 22:47   #1002
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ama orası lololistan sayın Turan. Orada bize fazla söz düşmez, itiraf ediyorum
Old 19-09-2007, 22:50   #1003
Ahmet Turan

Öteki türlü de adım reşit sen söyle sen işit oluyor
Old 19-09-2007, 22:51   #1004
Jeanne D'arc

Alıntı:
stres.com dan bahsediyorum. bakın stres.coma mesajların yüzde doksanı bana ait. böyle topik mi olur?? böyle topik olmaz olsun diye düşünmeye başladığım itiraf ediyorum

Sayın Şehper

THS.itiraf.com'a 1000. mesajı yazmış bulunmaktasınız.

Vatana, millete ve dahi THS'ye hatta ve hatta Lololistan'a hayırlı-uğurlu olsun! Katkılarınız için teşekkür eder, devamını bekleriz.

Sayın Turan siz de yazabilirsiniz.

Saygılar efenim.
Old 19-09-2007, 22:53   #1005
Ahmet Turan

1001 de bana ait daha egzotik olduğunu itiraf ediyorum 1001 gece masalı gibi)
Old 19-09-2007, 22:54   #1006
Ahmet Turan

Bu arada şu an bu topiği 7 site üyesinin okuduğunu ama 4 ünün görünmez olduğu anlaşılmaktadır. Üyelerin neden görünmez olduklarını anlamakta güçülük çektiğimi itiraf ediyorum
Old 19-09-2007, 22:58   #1007
Jeanne D'arc

Gizli hayranlarımız mı varmış?

Bu mesajın nasıl i.e. ile biteceğini bilmediğimi ve hatta bir öncekini de i.e ile bitirmeyi unuttuğumu i.e.
Old 19-09-2007, 23:03   #1008
Ahmet Turan

Artık yaşlanıp yorulduğumu ve köşeme çekilmem gerektiğini düşündüğümü itiraf ediyorum..
Old 19-09-2007, 23:07   #1009
Ahmet Turan

Bu sıra yeni konular açarak site lokalinde strese.son comun patronluğunu bitirmeye çalıştığımı itiraf ediyorum..
Old 19-09-2007, 23:08   #1010
Ahmet Turan

Bazı açmak istedğim konuların neden onaylanmadığını anlamakta güçlük çektiğimi itiraf ediyorum zira açıklama yokki şundan onaylanmadı diye yönetimi bu konuda mümkünse bilgi vermeye davet etmeyi düşündüğümü itiraf ediyorum
Old 19-09-2007, 23:22   #1011
Av. Can DOĞANEL

Hamura sürekli su katıp, arada bir un katılmazsa o hamurdan hayır gelmeyeceğini İ.E.
Old 19-09-2007, 23:24   #1012
Jeanne D'arc

Birazda bizden haberler:

Şu dakika itibariyle, "Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma İlan Panosu'nda" yer alan ve çoğunda da "her zaman" kaydı bulunan 25 ilan sahibi dayanışmacı/yardımsever meslektaşıma tek tek teşekkür etmek istediğimi ve ancak matrixin belli bir sayıdan sonra buna izin vermeyeceğini öngördüğümden; buradan hepsine ayrı ayrı ve teşekkür ettiğimi i.e.
Old 19-09-2007, 23:32   #1013
Ahmet Turan

Biz hamura hem su katıyoruz hem de un. Katkılarımız ortadır. Her alanda elimizden geleni sunuyoruz. Lütfen bize haksızlık yapılmasın i.e
Old 20-09-2007, 00:39   #1014
Admin

Alıntı:
Yazan Jeanne D'arc
Birazda bizden haberler:

Şu dakika itibariyle, "Adliyeye Gidiyorum Mesleki Dayanışma İlan Panosu'nda" yer alan ve çoğunda da "her zaman" kaydı bulunan 25 ilan sahibi dayanışmacı/yardımsever meslektaşıma tek tek teşekkür etmek istediğimi ve ancak matrixin belli bir sayıdan sonra buna izin vermeyeceğini öngördüğümden; buradan hepsine ayrı ayrı ve teşekkür ettiğimi i.e.
Toplu itiraflar:
  • Adliyeye gidiyorum ilanlarına teşekkürde günlük sayı sınırı olmadığını
  • Bu ilanlara özellikle teşekkür edilmesi gerektiğini düşündüğümü ve benim de bizzat etmek için çalıştığımı
  • Benden sonra THS'nin en çok teşekkür ekleyen üyesi Sayın Jeanne Darc'in da bu çabama destek vereğime inandığımı
  • Teşekkür edilmesini kolaylaştırmak için teşekkür linkini de daha görünür yere koyduğumu (15 dk. önce)
  • Forum mesajlarındaki günlük teşekkür sayı sınırlamasını da vakit bulursam kaldırıp pansuman olduğu yaraya başka bir çözüm getireceğimi
  • Ancak uzun zamandır vakit bulamadığımı
i.e.
Old 20-09-2007, 07:59   #1015
Av.Mehmet Saim Dikici

El, kol hareketinin ahlaksızca bir takım kareketlerin karşılığı olarak kullanıldığını şaşırarak görüyorum, okuyorum ve tv deki haberlerden hayretle izliyorum....

Falan filan el kol hareketi yaptı... El kol hareketi insanın doğal hareketlerdir... Yine, falan filan ileri geri konuştu... gibi. Gel gel gellll,geri gell, hooppp! şimdi biraz ileri git ve sağ yap gibi )

Bu tür haberlere hayret ettiğimi İ.E.

İmza:Eli yüzü un içinde, Değirmencinin oğlu Fırıncı
Old 20-09-2007, 08:08   #1016
Av.Mehmet Saim Dikici

Cayır cayır yandığımı, ateşler içinde olduğumu ama hala burnumun akmadığını, evde mahsur kaldığımı işe gitmek istediğimi... gitmeyip, dinleneyim diye eşimin kapıyı üstüme klitlediğini ama bendeki yedek anahtarı unuttuğunu veya unutmuş gibi yaptığını İ.E. ))

İmzasız itiraf...
Old 20-09-2007, 08:42   #1017
*sinequanon*

Bazı üyelerin nadiren yaptıkları itirafların bana "Ooooof oooof" dedirttiğini,niçin sadece birilerini iğnelemek için itiraf yazdıklarını anlamadığımı,bu üyelerin yüzlerini sürekli olarak asık hayal ettiğimi İ.E. Ne olur pozitif olun.Bazı şeylerin içindeki ufak keyifleri de görün.
Old 20-09-2007, 10:48   #1018
Ahmet Turan

Değerli sinequanon,
güzel bakan güzel görür demişler. Çirkin bakan da çirkin. Bu konuda en son açtığım tapik var tıpkı onun gibi.
Bu tip bakanların eminim hayatları da bu şekilde gri, renksiz ve somurtkandır. Öyle tahin ederek üzüldüğümü itiraf ediyorum.
Old 20-09-2007, 12:48   #1019
Jeanne D'arc

Alıntı:
Bazı üyelerin nadiren yaptıkları itirafların bana "Ooooof oooof" dedirttiğini,niçin sadece birilerini iğnelemek için itiraf yazdıklarını anlamadığımı,bu üyelerin yüzlerini sürekli olarak asık hayal ettiğimi İ.E. Ne olur pozitif olun.Bazı şeylerin içindeki ufak keyifleri de görün.

*sinequanon'un* itirafında bahsi geçen üye/nin/lerin kim olduğunu, itirafta bahsi geçen ve sürekli asık yüzlü olduğu sanılan üye/nin/lerin ağır ceza hakimi ve/veya reisi olma ihtimalinin olup-olmadığını mahsustan çok merak ettiğimi i.e.
Old 20-09-2007, 13:56   #1020
NÜANS

Ben kendime bi iyilik yapayım da gidip bir kahve pişireyim .. kan kahvem yükseldi i.e
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,05001998 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.