Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

cmk davaları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-01-2014, 13:42   #1
av.1987

Önemli cmk davaları

kekemelik problemimden dolayı dava gelmemesi sebebiyle baro cmk davalarına kayıt oldum. acaba baro bana her ay dava verebilirmi.tahminen ayda ne kadar kazanabilirim.meslektaşlarımın cevapları için teşekkür ederim
Old 03-01-2014, 13:54   #2
Av.mehmet.av

size dosya gelme sıklığı hakkında birşey diyemem ama kekemeliği bir kader olarak görmeyin bence. Bir arkadaşım da kekeme idi. Tedavi ile şuanda kekemeliği %99 sona erdi.
Old 03-01-2014, 13:59   #3
av.1987

cevabınız için teşekkür ederim meslektaşım
Old 03-01-2014, 14:38   #4
yeditepelişehir

CMK'dan ayda ne kadar gelir elde edebileceğinizi kestirmek mümkün değil. CMK gereği müdafilik sadece davaları yani kovuşturmayı değil soruşturma aşamasını da kapsar. Belki kekemelik belki meslekte yeni olmaktan dolayı istediğiniz miktarda davanız olmayabilir. Bu sebepten CMK soruşturma görevlendirmelerinde elinizden gelenin en iyisini yapın. Vatandaş sizin ilgilendiğinizi gördüğünde, işinizi iyi yaptığınıza inandığında belki davasının devamında sizin ilgilenmenizi isteyecek yahut başka bir işi için gelip sizi bulacak.
Old 06-01-2014, 09:57   #5
gençavukat01

sayın meslektaşım,

Her ilin sosyal,ekonomik durumuna ve cmk listesine kayıtlı avukat sayısına göre farklılık göstermekle beraber bağlı bulunduğum baroda ayda iki hazırlık gündüz görevi, 45 günde bir hazırlık gece görevi ve mahkeme görevi gelmektedir.Adli yardım nöbet listesine de kayıt olmanızı tavsiye ederim.
Old 07-01-2014, 17:33   #6
av.egemen

Sayın meslektaşım, öncelikle sayın Av.mehmet.av'ın görüşlerine aynen katılmakla birlikte, bilirkişilik için de komisyona başvuruda bulununuz.
Old 08-01-2014, 18:02   #7
_M.CAN_

OCAS sisteminde kayıt anındaki avukat ortalama puan ile başladığı için ilk dönemde sıra olarak önlerde bulunup bu dönemdeki giderlerinizi çıkarmaya yardımcı olabilecek bir gelir elde edebilirsiniz. Zamanla alacağınız puanlar artıp sıranız düşmeye başladığında ise soruşturma aşamasındaki işlerin kovuşturmaya dönme süreci başlar ve müvekkil adaylarınız sizinle irtibat kurabilirler. Adli yardım ise CMK kadar aktif olmayıp çok daha uzun aralıklar ile ( bazı barolarda yılda bir) olsa da gelir olarak AAÜT 'ye göre olduğu için sizi tatmin edecektir. İyi Çalışmalar,Kolay Gelsin...
Old 08-01-2014, 18:16   #8
Av. Ali YILMAZKARA

Baronuza adli yardım davaları ile ilgili olarak da başvurunuz.Belki başvurmuşsunuzdur ancak belirtmek istedim. İyi çalışmalar
Old 08-01-2014, 19:06   #9
Heybe Hukuk

Öncelikle kekemeliğin tedavisi olduğuna ben de şahit olmuştum. Bunu belirtmek isterim. Lütfen bu husustaki çözüm yollarında azminizi yitirmeden ilerlemenizi sürdürün.

Mesleğimizde kanaatimce bu sizin önünüze bir engel olmayacaktır. Ancak elbette bunun için zamana ihtiyacınız olduğu da muhakkaktır. Zamanla mesleki bilgi ve tavrınızı sergileyip, kendi müvekkillerinizi kazanacağınız inancındayım.

O süreye kadar da sizin de pek yerinde olarak tercih ettiğiniz gibi CMK, arkadaşların tavsiyeleri gibi adli yardım ve bilirkişilikten gelebilecek kazanç size destek olacaktır.

Ben bir de hani belki bir ışık tutar diye yayıncılığı da düşünmenizi ve araştırmanızı tavsiye ederim. Malum kamuda neredeyse her iş için bir sınav ve hemen her sınavda da hukuk var. Yayınevleri ile anlaşmak suretiyle hukuk sınav hazırlık konu anlatımı veya soru kitabı yazmanın da ilginizi çekebileceğini düşündüm.

Hayırlı, bereketli, bol kazançlar dilerim..
Old 12-01-2014, 15:33   #10
kazimdeniz

İlk başlarda sık iş gelir ama zamanla düşer seyrekleşir ;ama bölgenizi değiştirebilirsiniz duruma göre vaka yoğunluğu olan bir adli bölgeye nakil yaptırırsınız pekala mümkün.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi