Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İcra takibi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-06-2009, 14:55   #1
avde

Varsayılan İcra takibi

İyi çalışmalar, fazlaya dair haklar saklı tutularak ilamsız takip yapılması hususunu merak ediyorum acaba uygulama işleyiş nasıldır. Yani öğrenmek istediğim takip talebinde 30.000 lik alacağın 5.000 lirası için olarak mı belirtilmesi lazım yoksa sadece fazlaya dair haklar saklıdır ifadesi ve takip miktarı 5.000 olarak mı belirtilmesi gereklidir. Teşekkür ediyorum iyi çalışmalat
Old 12-06-2009, 16:23   #2
Av.Özlem PEKSÜSLÜ

Alıntı:
Yazan avde
İyi çalışmalar, fazlaya dair haklar saklı tutularak ilamsız takip yapılması hususunu merak ediyorum acaba uygulama işleyiş nasıldır. Yani öğrenmek istediğim takip talebinde 30.000 lik alacağın 5.000 lirası için olarak mı belirtilmesi lazım yoksa sadece fazlaya dair haklar saklıdır ifadesi ve takip miktarı 5.000 olarak mı belirtilmesi gereklidir. Teşekkür ediyorum iyi çalışmalat

Fazlaya ilişkin haklar saklı tutularak 5.000,00TL üzerinden icra takibi başlatılmalı diye düşünüyorum.
Old 12-06-2009, 18:08   #3
AV.SANEM

5.000-tl Üzerİndene AÇip AÇiklamasina 30.000-tl AlacaĞimizin Fazlaya İlİŞkİn Haklarimiz Sakli Kalmak Kaydiyla Şİmdİlİk 5.000-tl.sİ Talep Edİlmektedİr Şekİlİnde Takİp Talebİnİze De Ödeme Emrİne De Not DÜŞÜn.
Old 13-06-2009, 18:48   #4
avde

teşekkür ederim ancak 2 farklı öneri sunulmuş; diğer meslektaşlarımında görüşlerini bekliyorum teşekkürler
Old 13-06-2009, 22:01   #5
kapgan

İcra takibinde,mevcut takibe ilave yapmak mümkün değil,bu nedenle her halde saklı tutulan kısım için yeni takip yapmak gerekecek.Fazlaya ilişkin hakların saklı tutulduğunun belirtilmesi yeterli( ki zaten mevcut icra programlarında bu husus matbu yazılmış oluyor her takipte),ama sayın av.sanem'in belirttiği şekilde yazılması,ileride muhtelemel itirazın iptali davasında işinize yarayacaktır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi