Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Yabancı Ortaklı Teşebbüs - Tersane Açma Prosedürü

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-08-2007, 17:47   #1
onur lengerli

Varsayılan Yabancı Ortaklı Teşebbüs - Tersane Açma Prosedürü

ben daha 15günlük bir avukatım enteresandır ilk işim hukuk yolunda mahkemelerde icra edilecek bir iş değil. özetle, bir türkşirketinin yabancı bir ortak ile tersane çamak için niyeti olduğu bu konu üzerine ise bir avukat aracılığı ile prosedür araştırılması yapılmasını istedikleri ve gerekli başvuruların nereye yapılacağı, ne tür evraklar gerektiği gibi bilumum bilinmeyen sorular cevaplandırılmak üzere bana geldi. bende araştırma yapmak üzere kabul ettim. eğer bu konyla ilgili dökümanı olan bilgi ve belgesi olan arkadaşlar abiler ablalar lutfen paylaşsın. şimdiden çok teşekkür ederim
Old 02-08-2007, 18:46   #2
Av.Turan

bu konuda sana nacizane tavsiyem denizcilik müsteşarlığına muracat etmen. ayrıca o ildeki tersanelerle ve tersanelerin mali müşavirleriyle de akıl danışman ii olur düşüncesindeyim.
Old 02-08-2007, 23:50   #3
Av. Can DOĞANEL

Denizcilik Müsteşarlığının Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname
Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürlüğü
Madde 8 - Gemi İnşa ve Tersaneler Genel Müdürlüğünün görevleri şunlardır:
a) Gemi, inşa, onarım, söküm ve yan sanayii teşvik edici tedbirleri almak,
b) Ülke kıyıları ölçeğinde tersane ve gemi söküm yerlerini belirlemek, planlamak, tahsis etmek ve izin vermek, gerektiğinde iptal etmek, denetlemek,
c) Kamu ve özel sektör tersanelerinin ve gemi söküm tesislerinin kapasitesini ve verimini artırmak için, tevsi ve modernizasyonuna izin vermek, modern üretim, yönetim ve pazarlama metotlarının hakim kılınmasını sağlayacak tedbirleri almak, uygulamasını takip etmek ve ilgili kuruluşlarla koordinasyonu sağlamak,
d) Ticaret gemilerinin ve yatların yapılışını nitelik ve güvenlik bakımından denetlemek,
e) Gemi inşa ve yan sanayiinin ihracata yönelmesi için yurtdışı gelişmeleri izlemek ve gerekli tedbirleri almak, ilgili ulusal ve uluslararası kuruluşlarla işbirliği yapmak,
f) Ulusal ve yabancı klas kuruluşlarıyla ilgili işleri yapmak,
g) Müsteşarlıkça verilen benzeri görevleri yapmak.

Önce bu KHK'yi bulun sonra içinde atıf yapılan ne kadar mevzuat varsa onlara bakın.. Kolay gelsin..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi