Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

35'e göre tebligat formu

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-05-2009, 15:44   #1
savunman85

Varsayılan 35'e göre tebligat formu

arkadaşlar teblgat kanunu 35'e göre tebliğ yaptıracağım ancak 35 formu bulamıyorum bu formu paylaşırsanız sevinirim. bir de bu arada borçlunun uyap kimlik paylaşım sisteminde alınan adresi 35 e göre tebliğe esas teşkil eder mi?
Old 23-05-2009, 22:51   #2
mdelen82

Alıntı:
Yazan savunman85
arkadaşlar teblgat kanunu 35'e göre tebliğ yaptıracağım ancak 35 formu bulamıyorum bu formu paylaşırsanız sevinirim.

http://rapidshare.com/files/238243771/35_TEB..doc.html

güle güle kullanın
Old 25-05-2009, 16:24   #3
lawyer_721

Alıntı:
Yazan savunman85
bir de bu arada borçlunun uyap kimlik paylaşım sisteminde alınan adresi 35 e göre tebliğe esas teşkil eder mi?

uyaptaki adres TK.35 göre tebliğat yapmanız için yeterlidir. kolay gelsin
Old 25-05-2009, 16:33   #4
limpid

Alıntı:
Yazan savunman85
arkadaşlar teblgat kanunu 35'e göre tebliğ yaptıracağım ancak 35 formu bulamıyorum bu formu paylaşırsanız sevinirim. bir de bu arada borçlunun uyap kimlik paylaşım sisteminde alınan adresi 35 e göre tebliğe esas teşkil eder mi?
sayın savunman, ben size yollayabilirim mail adresinizden. bende form var.
Old 27-05-2009, 15:17   #5
savunman85

Varsayılan cevaplar için teşk. ederim

sayın mdelen82 verdiğiniz adresten formu bulamadım bu arada sayın ruhan cetinkayahukuk@hotmail.com adresine gönderebilirseniz sevinirim. şimdiden teşekürler.
Old 27-05-2009, 15:32   #6
Av.Ömeroğlu

Alıntı:
Yazan lawyer_721
uyaptaki adres TK.35 göre tebliğat yapmanız için yeterlidir. kolay gelsin
Sayın Lawyer 721, uyaptaki adres Tebligat kanunu 35'e göre tebligat için yeterlidir demişsiniz.Bugün bu konuda açtığım forumda da bir iki arkadaş daha aynı görüşü paylaştı.Gerçekten tebligat kanunu 35.maddenin şartları varsa fikriniz makul gözükmekle birlikte İstanbul'da icra daireleri (en azından benim karşılaştıklarım)bu konuda çekingen davranıyor.Uygulamanın çok yeni olması karşısında Yargıtay kararına rastlamak mümkün olmamakla birlikte bu konuda bu yolla tebligat yaptıran arkadaşların deneyimlerini paylaşmaları çok yararlı olacaktır.Konu müdürlük işlemini şikayet yoluyla icra hakimliği önüne gitse sonuç ne olur merak etmekteyim.
Old 27-05-2009, 15:44   #7
lawyer_721

Alıntı:
Yazan Av.Ömeroğlu
Sayın Lawyer 721, uyaptaki adres Tebligat kanunu 35'e göre tebligat için yeterlidir demişsiniz.Bugün bu konuda açtığım forumda da bir iki arkadaş daha aynı görüşü paylaştı.Gerçekten tebligat kanunu 35.maddenin şartları varsa fikriniz makul gözükmekle birlikte İstanbul'da icra daireleri (en azından benim karşılaştıklarım)bu konuda çekingen davranıyor.Uygulamanın çok yeni olması karşısında Yargıtay kararına rastlamak mümkün olmamakla birlikte bu konuda bu yolla tebligat yaptıran arkadaşların deneyimlerini paylaşmaları çok yararlı olacaktır.Konu müdürlük işlemini şikayet yoluyla icra hakimliği önüne gitse sonuç ne olur merak etmekteyim.
nüfus müdürlükleri bizde ki programın aynısı icrada da var gerekçesiyle artık müzekkerelere cevap vermiyorlar. en sağlam yol icra dairesinden tıpkı daha önce nüfus müdürlüklerinden istediğimiz gibi yazılı bir şekilde borçlunun adresini istemektir. icra müdürlüğü de uyaptan çıkardığı adresi onaylayıp dosyasına bırakır. bu yolu takip edersek; icra hakimliğinin olumsuz bir karar vereceğini hiç sanmıyorum. kolay gelsin
Old 29-05-2009, 12:16   #9
limpid

sayın savunman 85,
belirtmiş olduğunuz adrese 35 tebliğ zarfını gönderdim. umarım işinizi görür.
Old 30-05-2009, 12:03   #10
savunman85

Varsayılan teşekkür

sayın meslektaşlarım ilginze teşekkür ederim. çok işime yarayacak
Old 31-05-2009, 19:32   #11
mdelen82

mailink yine bozulmuş mailini belirten arkadaşlara göndereyim..
Old 31-05-2009, 20:03   #12
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan mdelen82
mailink yine bozulmuş mailini belirten arkadaşlara göndereyim..

Sayın mdelen82, izniniz olursa bu dosyayı Yalova Barosu internet sitesine koyayım, kaybolmasın.
Old 30-03-2010, 18:17   #14
caner87

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Sayın mdelen82, izniniz olursa bu dosyayı Yalova Barosu internet sitesine koyayım, kaybolmasın.

Tam olarak nerede, bulamadım.
iyi çalışmalar.
Old 14-03-2012, 14:50   #16
av.ayşegül ergan

yukarıda belirtilmiş olan sitelerin/linklerin maalesef hiçbiri aktif değil...
elinde olan varsa avmerdinli@gmail.com adresine gönderebilirse sevinirim..

iyi çalışmalar herkese..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi