Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Adliye Stajı ve Avukat İşleri

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 22-05-2009, 19:35   #1
Emin Cihan UYSAL

Varsayılan Adliye Stajı ve Avukat İşleri

Merhaba;

Benim merak ettiğim husus, henüz adliye stajı sürdürülmekte iken; yanında tecrübe kazandığımız avukatın veya avukatlık bürosunun işlerini takip için il dışına çıkıp çıkamayacağımız hususudur. Bu konuda beni aydınlatırsanız sevinirim.

Saygılarımla..
Old 23-05-2009, 09:17   #2
Av.Sts

benim kanaatime göre adliye stajı sırasında ilgili mahkeme kaleminde bulunma zorunluluğu vardır, görevimiz sadece imza atmak değil mahkemenin iş ve işleyişini öğrenmektir.adliye stajı sırasında izin almak ta zordur ki bu stajın süresini uzatır. ama ben de sadece imza atıp şehir dışındaki işlere gönderildim.siz bilirsiniz eğer mahkemede sorun çıkmayacaksa gidebilirsiniz.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Yanıt Son Mesaj
Adliye Stajı Kalkmalı Batu Han Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi 25 09-01-2013 16:36
avukat stajerinin adliye girişinde aranması mümkün müdür? av.öznur Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi 25 12-02-2012 00:31
avukatlık stajı: ilk 6 aylık adliye stajı baska bir sehirde ikinci 6 ay başka şehirde olabilir mi? av_muratsahin29 Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi 14 29-01-2009 14:28
Aylık Avukatlık Ücreti Hangi İŞleri Kapsar? Av. Nuray ÖZGÜNEY YENER Meslektaşların Soruları 4 05-01-2008 14:27
Avukatlık Stajı-Adliye Aşamasında Yapılamayacak İşler Nesrin D. Meslektaşların Soruları 20 19-06-2007 11:32

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03503799 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.