Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşyalarımı dava açmadan alabilirmiyim?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-04-2010, 22:51   #1
yağmur bade

Varsayılan eşyalarımı dava açmadan alabilirmiyim?

sayın kahdem üyeleri eşim tarafından dövülüp evden sokağa atıldığım için giysilerim orda kaldı dava açmaktan başka hakkım var mı?detaylı bilgi verirseniz çok sevinirim zira sadece giysilerim değil bi çok altınımı benim haberim olmadan sattılar kimileride evde kaldı bazı insanlar polis yardımıyla git eşyalarını al ama boşanma davası açtığın için senin eve girme hakkın yok girersen suçlu duruma düşersin polis istiyecek onlarda verecek diyor bu ne kadar doğru yardımcı olursanız çok sevinirim çünkü hiç bi bilgim yok çok kafam karışık şimdiden çok teşekkürler.
Old 25-04-2010, 00:51   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma davası açmış iseniz evde bulunan kişisel eşyaların tarafınıza verilmesi için 4320 sayılı Ailenn Korunması Hakkında Kanun gereği Aile Mahkemesi hakiminden talepte bulunablirsiniz.Zira şiddet sebeb ile evden atılmak kişisel eyalarınızdan yararlanama hakkınızı ortadan kaldırmaktadır.Verilecek koruma kararı kapsamındakişisel eşyalarınızı almanız olanaklı olacaktır.Bu kararın uyguanmasından kolluk-pols- sorumludur.Karar uymayan eşiniz hakkında ceza davası açılır.

Altın ve diğer talepleriniz için dava açmanız gerekmektedir.

Her türlü hukuksal girişm için bir avukattan hukuk destek almanızı öneriyoruz.
Old 26-04-2010, 17:08   #3
yağmur bade

Varsayılan polisle beraber bende içeri girebilecek miyim?

hakim beyin özel eşyalarımla ilgili koruma kararı çıkarsa polislerle beraber bende içeri girip eşyalarımı alabilir miyim? karşı taraftan istenirse eğer onlar bi kısmını verir ve mahkemedede eşyalarının hepsini verdik alıcak eşyası kalmadı derler oyüzden benimde içeri girmem lazım teşekkür ederim.
Old 26-04-2010, 21:20   #4
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Önce kararınızı alınız.Kararın gereği yapılacaktır.Kabul edersiniz ki,karara ilgili kişilerin uyup uymayacağını bilmemizin olanağı bulunmamaktadır.

En uygunu bir avukattan hukuki destek almanızdır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi