Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Tevdi Mahalli

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 06-09-2007, 16:26   #1
Esin Özlem Keskin

Varsayılan Tevdi Mahalli

Asliye Hukuk Mahkemesinde açılan menfi tespit davasının yargılaması sonucunda müvekkilim lehine icra inkar tazminatına hükmedildi.Karar kesinleşmediği için icra konulmadı.Yargıtay onama kararının tebliğ edilmesi üzerine ,karşı taraf vekili tarafından mahkemeden tevdi mahalli tayini istenerek
alacaklar müvekkil hesabına yatırılmıştır.Bu olayda,alacaklı yargılama sırasında vesayet altına alınmıştır.Onama kararı tarafımıza henüz tebliğ edilmemiştir.Alacak ikamette ödemeli olarak gönderilmemiştir.Yani alacaklının temmerüde düştüğüne ilşkin hiç bir kanıt yoktur.Tevdi mahalli tayini kararında vesayet altında bulunan kişi taraf gösterilmiştir.Mahkemenin takdir ettiği vekalet ücreti de bankaya yatırılmıştır.Tevdi mahalli tayini kararına itiraz üzerine bu karar kaldırılabilir mi?
Old 06-09-2007, 22:10   #2
Av.Ayse E.

okudum bir daha okudum hatta bir daha okudum...zinhar amacınızı anlayamadım...
vesayet altında olmasından ote....((ayrıca tartısılması gerekır))
tevdi yeri tayin edilmisse müvekkilinize karar gonderılmemısmıdır...su su mahkeme kararı ıle su para suraya yatmıstır vs vs vs dıye....
mahkemenin vekalet ucretı kımın adına yatırılmıstır...
anladıgım kadarı ile alacaklı taraf temerrude dusmemıstır...onama kararının sıze ulasması ile icra takibi yapabılırsınız...mahkeme masrafları ıcra ınkar tazmınatı vekalet ucretı konusunda....karsı tarafın sızden habersız olarak yaptıgı saydıgınız ıslemler sızı temerrude dusurmez ayrıca baskaca bırsey yoksa tabıkı...amacınızı acıklarsanız daha net cevaplar alabılırsınız....saygılarımla...
Old 07-09-2007, 07:44   #3
Esin Özlem Keskin

Amacım yasaların doğru uygulanması.Vekalet ücretide müvekkil adına yatırılmıştır.Bu karara itiraz ederek kararın kaldırılmasını istiyorum
Old 05-07-2011, 15:08   #4
Esin Özlem Keskin

Bumesajı okuyup beni arayan meslektaşım,istedğiniz kararı buldum.Tekrar ararsanız size faks gönderebilirim))
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi