Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Kısa Süren Evlilik,Nafaka,Takı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-04-2009, 23:09   #1
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Varsayılan Kısa Süren Evlilik,Nafaka,Takı

KAHDEM Derneği Kurumsal Sitesine gelen soru ilgilisine bilgi verilerek alana taşınmıştır.
Alıntı:
Yorum merhablar ben eşimle 1 ay evli kaldım bu süre içinde sürekli darp edildim ve kapanmam yüzünden baskı gördüm kapanmasan dışarı çıkmasın camı açma perdeyi açma kimseyle konuşma gibi ve en son beni darp ederek evi terk etti ve boşanma davsını kendi açtı ama bana düğünde takılan takılarım paralar herşeyi o aldı şuanda bana ait hiç zihnet eşyası yok bunu mahkemde dile getirsem alabilirmiyi tedbir nafaksı bağlandı ama ödemiyor lütfen yardımcı olun teşekkürler
Old 24-04-2009, 23:49   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Ziynet eşyalarınızı ve ev eşyaları için harcını ödeyerek ayrı bir dava açmanız gerekmektedir. Ziynet eşyalarının aynen iadesi ya da mümkün görülmez ise değerleri toplamının tarafınıza ödenmesini ayrı bir dava ile talep etmek gerekir.

Bağlanan tedbir nafakasını ödemeyen eşinize karşı ise, icra takibi başlatmalısınız. Kesinleşen icra takibinden sonra eşinizin maaşı, mal varlığı değerleri üzerine haciz işlemi uygulamak gerekmektedir.

Yapılan icra takibine rağmen borcunu ödemeyen eş hakkında ayrıca cezai hükümler de mevcuttur.

Sayın Katılımcı;

Davanızın takibinde ve nafakanızın tahsili usulünde MUTLAKA bir meslektaşımızdan DOĞRUDAN destek alınız.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değil ise, bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza avukat tayin edilmesini isteyebilirsiniz.

Saygılarımızla,
Old 27-04-2009, 16:24   #3
Av. Fatma Hoşgör

Sayın konuk,

Meslektaşıma ek olarak eşinizi savcılığa şikayet edebilirsiniz. Bu şikayet darp hakaret ve yaşadığınız baskı nedeni ile olabilir. Bunun yanında hala şiddet görme tehdidi altında iseniz koruma talep edebilirsiniz.

Her aşamada bir hukukçudan yardım almanızı tavsiye ederiz.

Avukat tutmaya maddi gücünüz yeterli değil ise Lütfen bulunduğunuz ilin Barosuna başvurunuz.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi