Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

İzale-i Şüyuu dan başka bi yol var mı?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 21-11-2007, 13:49   #1
olcsvl

Varsayılan İzale-i Şüyuu dan başka bi yol var mı?

Müvekkil müteahhit firma 4 paydaşı olan bir arsa üzerine kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmak suretiyle bina yapmak istiyor.Paydaşlardan üç tanesi sözleşme yapmak istiyor ancak bir tanesi sözleşmeye yanaşmıyor.Benim aklıma gelen paydaşların izale-i şüyuu davası açması ve arsayı paydaşlardan birisinin alması ve bu kişinin de müvekkil müteahhit şirketle sözleşme yaparak inşaata başlanması yoludur.Acaba bu konuda daha başka yollar denenebilirmi?Bütün meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum...
Old 21-11-2007, 14:06   #2
Hüseyin Kılıç

Alıntı:
Yazan olcsvl
Müvekkil müteahhit firma 4 paydaşı olan bir arsa üzerine kat karşılığı inşaat sözleşmesi yapmak suretiyle bina yapmak istiyor.Paydaşlardan üç tanesi sözleşme yapmak istiyor ancak bir tanesi sözleşmeye yanaşmıyor.Benim aklıma gelen paydaşların izale-i şüyuu davası açması ve arsayı paydaşlardan birisinin alması ve bu kişinin de müvekkil müteahhit şirketle sözleşme yaparak inşaata başlanması yoludur.Acaba bu konuda daha başka yollar denenebilirmi?Bütün meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum...

Hukuki yol bahsettiğiniz yoldur. Ancak burada uzlaştırıcı bir yaklaşımla belki ikna yoluna gidilebilir. Ya davayı açmadan ya da dava açıldıktan ve tapuya şerhten sonra muhtemel neticeleriyle birlikte müteahhide veya hissedarlara diğer hisseyi satın aldırtma yolunu denemenizi öneririm. Saygılarımla...
Old 21-11-2007, 14:08   #3
Av.Turhan Demiroğlu

Düşünceniz doğru. Ortaklığın giderilmesi davasından başka hukuki olarak yapılabilecek başkaca bir şey yok gibi.
Saygılarımla.
Old 22-11-2007, 10:44   #4
olcsvl

Syın Kılıç ve sayın Demiroğlu çok teşekkür ediyorum değerli görüşleriniz için.Bütün meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi