Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

uyap kursunun faydaları

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-02-2010, 11:12   #1
efekankaptan

Soru uyap kursunun faydaları

dokuz eylül hukuk 3ncü sınıf ğrencisiyim. dersimize gelen hocalarımızdan bir tanesi uyap sisteminin öğrenilmesi gerektiğinden bahsetti hatta bununla ilgili kurslar olduğunu ve katılmamızın faydalı olacağını söyledi. bu seviyede bana ne gibi bir faydası dokunabilir bilmiyorum ama en azından geleceğe yatırım mahiyeti taşıyabilir sanırım. bu sebeple, izmir'de sertifikalı uyap kursu alabileceğim bir yer var mı ? bu kursların süresi ne kadar ? ve şöyle de bir şey sorsam ileride bir büroya başvuru yaptığım zaman benim için artı getirecek bir belge midir burdan alacağım sertifika ?

Old 04-02-2010, 16:18   #2
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan efekankaptan
dokuz eylül hukuk 3ncü sınıf ğrencisiyim. dersimize gelen hocalarımızdan bir tanesi uyap sisteminin öğrenilmesi gerektiğinden bahsetti hatta bununla ilgili kurslar olduğunu ve katılmamızın faydalı olacağını söyledi. bu seviyede bana ne gibi bir faydası dokunabilir bilmiyorum ama en azından geleceğe yatırım mahiyeti taşıyabilir sanırım. bu sebeple, izmir'de sertifikalı uyap kursu alabileceğim bir yer var mı ? bu kursların süresi ne kadar ? ve şöyle de bir şey sorsam ileride bir büroya başvuru yaptığım zaman benim için artı getirecek bir belge midir burdan alacağım sertifika ?

Sayın Kaptan;

Kursundan önce UYAP hakkında daha etraflıca bir araştırma yaparsanız faydalı olacaktır:

http://www.uyap.gov.tr/ ve http://www.uyap.gov.tr/menu/tanitim.html

Kısaca değinmek gerekirse "UYAP, Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşları bünyesinde yürütülen faaliyetlerin ve yargı sistemi ile ilgili işlevlerin bilgisayar yardımıyla tam entegre bir şekilde otomasyona geçirilmesidir".

Yukarıdaki linklerde yeterince açıklayıcı bilgiye ulaşacaksınız. Son olarak bildiğim kadarıyla bu kurslar Adalet Bakanlığı personeli içindir.

Saygılarımla...
Old 05-02-2010, 21:49   #3
efekankaptan

verilen linkleri inceledim, bütün eğitimler adalet bakanlığı personeli için gibi görünüyor dediğiniz gibi. münferit gidebileceğim bir kurs olmadığı kanısına varmam gerekiyor sanırım bu durumda.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi