Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşanma halinde tayin durumu, aldatan eş

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-09-2009, 23:19   #1
Konuk

Varsayılan Boşanma halinde tayin durumu, aldatan eş

Ben öğretmenim eşim ise polis memuru.8 yıllık evliyiz.Eşim beni evlilik hayatımız boyunca aldattı.Elimde bazı delillerim de var.En son olayda kendisine ait olan başka bir telefon yakaladım. İçindeki mesajları okudum. Bir ilişkisi var.Bu olaydan sonra eşimi evden kovdum.İki aydır ayrı evde yaşıyor.İki çocuğumuz var.Ben ayrılmak istiyorum.Ben bu şehire eş durumundan geldim.Norm kadro fazlası durumundayım.Boşanma gerçekleşirse beni ücra yerlere gönderecekleri endişesini taşıyorum.Bu konuda bana bilgi verebilir misiniz?
Old 27-09-2009, 13:14   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Eşiniz sadakat yükümlülüğünü yerine getirmeyerek, boşanmaya neden olan olaylarda KUSURLUDUR. Açacağınız boşanma davası içinde bu ve daha başka hususları, en yakın akrabalaranızın tanıklığından da yararlanarak ispatlayabilirsiniz. Telefon kayıtları, mektuplar,ayrı telefon hattının bulunması bunun detayları..gibi delillerden yararlanabilirsiniz.

Şu anda ayrı yaşadığınızı belirtmişsiniz, çocuklarınız için ve eşinizin evin giderlerine katkısının belirlenmesi için aile mahkamesinde, boşanma talebi olmadan bir dava ile sadece TEDBİR nafakası talep edebilirsiniz.

Boşanma dava açar iseniz de, bu davanın içinde, çocuklarınızın velayetlerini ve onlar için boşanma kararının verilesinden sonra da İŞTİRAK nafakasına hükmedilmesini talep edebilir ayrıca, kendiniz için maddi ve manevi tazminat olamk üzere iki tür tazminat da isteyebilirsiniz.

Tayin durumunuzla ilgili olarak, en sağlıklı uygulamaya yönelik bilgiyi milli eğitim müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz. Bu konuyu ilgili kurum ve meslek örgütünüzün ilgili birimlerinden bizzat araştırınız.

Sayın Katılımcı,

Hukuki sorununuz için, her aşamada fiili avukatlık yardımı alınız. Dava açmak, takip etmek ve ispatlamak, usul ve esas bakımından profesyonellik gerektirmektedir.

Hak kaybına uğramamak, gereksiz masrf yapmamak ve zaman kaybına uğramamak için avukatlık hizmetini doğrudan alınız.

Saygılarımızla.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi