Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

temyizde karar ne olur???

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 31-07-2009, 23:28   #1
Konuk

Varsayılan temyizde karar ne olur???

Merhabalar,boşanma davam 4 celsede bitdi eşim aldatdı bariz aynı evde yaşıyorlar hala ben ispatlayamadım avukat ihmalkarlığından dolayı.Şimdi temyizetdik ve duruşmalı istedik şimdi eşiminaldatdığı bayanla resmini buldum temyizde bu resmin bir faydası olurmu?3 yaşındaki çocuğumun velayetini istemediğim halde baba istedi ama hakim yinede bana verdi şimdi bunada itiraz etdim değişiklik olurmu?Tazminat taleblerim red edildi ben temyizde bunuda istedim karşı tarafın 3 yalancı şahiti yüzünden hayatım değişti avukatım hiç bir delili sunmadı ve benide davalara almadı kendi savunma yaptı şimdi hayal kırıklığına uğradım.sadece nafakayla üvey annem olan ailemin yanına geldim ama çok zor durumdayım..İyi çalışmalar..
Old 01-08-2009, 11:01   #2
Av.Özgür KARABULUT

Sayın Konuk;

Bir avukatınız varken (bu benim kişisel fikrimdir) bir Forum sitesinde bu sorularınıza cevap aramanızı doğru bulmadığımı söylemeliyim.

Eğer tayin ettiğiniz vekilinizden hoşnutsuzluğunuz varsa bunu önce onunla paylaşmalısınız, bir sonuç alamazsanız ya da aldığınız cevaplar sizi tatmin etmezse bir başka meslektaşımla iletişime geçmelisiniz ve vekalet ilişkinizi sonlandırmalısınız.

Ancak unutmamanız gereken en önemli şey; davalarda kararı avukatlar değil hakimler verir. Ve aldığımız eğitim ve sahip olduğumuz mesleğimiz gereği müvekkillerimizin çıkarları bizim için herşeyden önemlidir.

İyi günler...
Old 01-08-2009, 11:33   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı;

Eşinizin sadakatsizliğini tanık dahil her tür delil ile ispatlamanız mümkündür.

Eşinizin diğer kadın ile bariz aynı evde yaşadığını dava dosyasına bildirdiğiniz tanıkların da belirtmesi gerekirdi.

Yeni bulduğunuz resmi, duruşmalı yapılacak celsede sunabilirsiniz. Takdir ve değerlendirme Yargıtay'a ait olacaktır.

Avukatınızın duruşmalı olarak yargıtay incelemesi istemesi, dosyaya emek verdiğini göstermektedir. Vatandaş olarak sizin bu usul kuralını, özel hali bilmenize olanak yoktur.

Sadakatsizliği ispat ederken somut delillerden ve gerçekten ilişkiyi gösterir delillerden ve varsa tanık ifadelerinden yararlanmak gerekir.

Aksi halde, haklı iken haksız duruma düşmek, ispatlanamayan iddialarla ilgili olarak tazminat davası ile karşı karşıya kalmak söz konusu olabilir.

Saygılar.
Old 01-08-2009, 21:00   #4
Konuk

Cevaplarınız için teşekkür ederim.ben bu elimdeki delilleri yeniden duruşmada sunabilirmiyim?
Old 01-08-2009, 22:47   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Yargıtay, dosyanın bu zamana kadar topladığı tüm delilleri yapacağı duruşmalı oturumda inceleyecektir.

Yeni bulduğunuzu iddia ettiğiniz resim de bu incelemede sunulabilir ve elbette ki takdir ve değerlendirme Yargıtay'a ait olacaktır.

Saygılar.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi