Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Karşılıksız Çek - Yargılamanın İadesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-01-2008, 17:51   #1
SHODAN

Önemli Karşılıksız Çek - Yargılamanın İadesi

Kişi karşılıksız çekten mahkum ediliyor, karar kesinleşiyor, infaza veriliyor.Ancak dosya incelendiğinde davanın yetkisiz mahkemede açıldığı ,hazırlık soruşturması aşamasında gönderilen çağrı kağıdının usulüne uygun çıkartılmadığı(şahıs değil şirket adına çıkartılmış),müşteki vekilinin şikayet dilekçesinde sunduğu 2 adresten sadece birisi değerlendirilerek adreslerden birine 35 e göre tebligat yapıldığı diğer adresin hiç değerlendirilmediği,gerekçeli kararda sanığın bayan olmasına rağmen ''oğlu'' olarak yazıldığı görülüyor.Dosya kesinleşmiş temyiz hakkı yok.Bu sebepler doğrultusunda yargılamanın iadesini istemeyi düşündüğümüzde belirtmiş olduğum hususların biri veya birkaçı ile ilgili elinde yargıtay kararı olup paylaşan ve bunun dışında başka yol veya fikir vererek görüşlerini paylaşan sevgili meslektaşlarıma şimdiden çok teşekkür ediyorum.
Old 01-02-2008, 10:21   #2
avkt

Sayın meslektaşın aynı durumla karşılaşmışız ,size tavsiye yargılamaın yenilenmesine başvurun ..ben böyle bir olayda bunu yaptım ve kazandım
Old 01-02-2008, 13:25   #3
SHODAN

Önemli

Evet aynı şekilde bende yargılamanın yenilenmesi ve infazın durdurulması talebinde bulundum.Reddedilirse Ağır Ceza'ya itiraz edeceğim.Ancak yargılamanın yenilenmesi kanunda sınırlı sayıda bulunduğundan pekte olumlu bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum.İlginiz için teşekkür ederim.Saygılar...
Old 22-02-2008, 23:32   #4
pcprof

ilk okul mezunu ve iki çocuk annesi bir kadının adına kocası tarafından, kadının adına şirket kuruluyor ve kadının kocası vekaletname ile bu işlemleri yapıyor ve kadının adına çek karnesi alıyor kadının bu durumdan haberi yok ve çekleri kadının kocası yerine şirketin diğer gayriresmi ortağı 100 adete yakın çekleri imzalayıp pervasızca dağıtıyor kadının bu durumdan haberi yok tabiki sadece kocasına vekalet vermiş ve sonunda şirket batıyor icra takibi ve sonrası çek şikayetinde bulunuluyor bu arada kadın ve kocası ikametgah adresinden taşınmış ve 35 göre tebligat yapılıyor ve peşpeşe karşılıksız çekten dolayı cezalar geliyor yaklaşık 1.000.000 YTL (bir trilyon TL)lik karşılıksız çekten ceza çıkıyor ve şu bu kadın hapishanede yatıyor bu çeklerdeki imzaların hiç biri kadına ait değil cezaların hepsi kesinleşmiş bu durumda bu kadın için ne yapılabilir YARGILANMANIN YENİLENMESİ O ÇOK DAR TUTULMUŞ BU İLK OKUL MEZUNU İKİ ÇOCUK ANNESİ İÇİN ELİNDE GEREKLİ DÖKÜMAN YARGITAY KARARI VE BU KONUYLA HERHANGİ BİR BİLGİ VERMENİZİ RİCA EDERİM VE NE VEYA NELER YAPILABİLİR ...... BİR DE BU KADIN EN FAZLA NE KADAR SÜRE CEZA EVİNDE KALIR ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.... bU KONUDA YARDIM BEKLIYORUM IYI ÇALISMALAR
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi