Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Koltuk Sigortası

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 20-11-2014, 16:52   #1
Av.mehmet.av

Varsayılan Koltuk Sigortası

Merhabalar,
Müvekkil şehirler arası taşımacılık yapan bir otobüsün kaza yapması sonucu yaralanıyor.
Öncelikle koltuk sigortası dolayısı ile tazminat talep etmek istiyorum.
Koltuk sigortası tazminatı için başvuru süreci hakkında bilgisi olan meslektaşlardan destek rica ediyorum.
Old 21-11-2014, 13:41   #2
avsvlcck

ilgili sigorta şirketine başvuru yaptım bende evraklarda eksiklik var diyerek bir yazı gönderdiler ki eksiksiz göndermiştim ek yaparak tekrar aynı evrakları yolladım 2-3 ay kadar bir sürede ödeme yaptılar bu hususu direk başvuaracağınız şirketle görüşmeniz ve istenen evrakları eksiksiz göndermeniz süreci kısaltıyor iyi çalışmalar
Old 21-11-2014, 14:05   #3
Av.mehmet.av

Alıntı:
Yazan avsvlcck
ilgili sigorta şirketine başvuru yaptım bende evraklarda eksiklik var diyerek bir yazı gönderdiler ki eksiksiz göndermiştim ek yaparak tekrar aynı evrakları yolladım 2-3 ay kadar bir sürede ödeme yaptılar bu hususu direk başvuaracağınız şirketle görüşmeniz ve istenen evrakları eksiksiz göndermeniz süreci kısaltıyor iyi çalışmalar

Üstadım çok teşekkür ederim. Sizinki ölüm mü yoksa yaralama mı idi. Eğer yaralama ise raporu siz mi sundunuz
Old 21-11-2014, 15:06   #4
avsvlcck

benimki ölümlü idi ölüm belgesi ceza mahkemesinin kararı mirasçılık belgesi kaza tutanakları ceza dosyasındaki ifadeler iddianame v.s. bir çok belge istediler sigorta şirketi ile görüşürseniz onlar zaten yaralama olduğunda da istedikleri belgeleri bildiriyorlar dediğim gibi eklerini tek tek hazırlayın tekrar eksiklik var diyip gönderiolar süreç uzamasın
Old 23-11-2014, 23:45   #5
Malik Eskişehirli

Belgelerin teslim tarihi ihtilafta temerrüte esas olacak sigortacıya teslimde yazı eki belgeler tek tek yazı içeriğinde de belirtilmeli.
Old 25-12-2014, 15:28   #6
Av.mehmet.av

Bu konuda bir sorum daha olacak. Müvekkil kaza geçireli 3 ay oldu. Fizik tedavi aşaması devam etmekte. Bu durumda sigortaya sunmak için malüliyet raporunu nasıl alacağız. Yoksa fizik tedavi sürecinin bitmesini mi beklemek gerekecek malüliyet raporu için. Aynı zamanda sigortaya başvuruyu da bu aşamada yapabilecek miyiz/yapamacak mıyız?
Old 25-12-2014, 21:41   #7
Ahmet Merve Argun

Aynı şekilde trafik kazası neticesi yaralanan müvekkil için maddi manevi tazminat davası açtım ve davayı otobüs şirketine ve sigorta şirketine yönelttim. Delil olarak müvekkilin hastanede tedavi gördüğüne dair resimleri ve belgeleri ekledim. Hakim ilk duruşmada müvekkilin maluliyet oranının belirlenmesi için Adli Tıp Kurumuna sevkine karar verdi. Daha sonra incelediğim birkaç dosyada da aynı şekilde kazazedelerin Adli Tıp Kurumuna sevkedildiğini gördüm. Sanırım siz de bu sevki talep edebilirsiniz ya da mahkeme resen gönderebilir.
İyi çalışmalar.
Old 26-12-2014, 12:52   #8
Av.mehmet.av

Üstadım ben henüz dava etmeden önce koltuk sigortası başvurusu(ve ayrıca zorunlu trafik sigortasına) başvuracağım. Onun için maluliyet durumunu sormuştum. Sanırım siz sigortaya başvurmadan dava açtınız.
Old 26-12-2014, 20:12   #9
Malik Eskişehirli

Tedavi süreç sonunda tekrar değerlendirilmek üzere geçici oran rapor verilebilir
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi