Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Sigorta Şirketinin Açmış Olduğu Rücu Davası

Konuyu Kilitleyin
Old 28-05-2008, 16:22   #1
köktaş

Varsayılan Sigorta Şirketinin Açmış Olduğu Rücu Davası

Sayın meslektaşlarım
Sigorta Şirketi vekili tarafından müvekkilime karşı rücu davası açılmış; dava, sigorta şirketi lehine sonuçlanmıştır. Bu tür davalarda mahkeme kararının icraya konulabilmesi için kararın kesinleşmesi gerekir mi?
Old 28-05-2008, 16:46   #2
apple pie

Sayın meslektaşım,
Kesinleşmesi gereken kararlar kanunda açıklanmıştır.
Gayrimenkulün aynına ilişkin kararlar, aile ve şahsın hukukuna ilşikin kararlar, menfi tespit davası kararları gibi kararlar kesinleşmeden icraya konamaz. Rücu davalarına ilişkin kararlar ise kesinleşmeden icraya konabilir.
Old 29-05-2008, 10:59   #3
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan köktaş
Sayın meslektaşlarım
Sigorta Şirketi vekili tarafından müvekkilime karşı rücu davası açılmış; dava, sigorta şirketi lehine sonuçlanmıştır. Bu tür davalarda mahkeme kararının icraya konulabilmesi için kararın kesinleşmesi gerekir mi?

Sayyın köktaş,

Aynı soruyu aynı gün aşağıdaki linkte de sormuştunuz:

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=28224

Ben de size yanıt vermiştim:

Alıntı:
Yazan Ben
Sayın köktaş,

Hangi kararların kesinleşmeden icraya konulabileceği THS'de defalarca tartışıldı. Bu nedenle yeni bir forum açılmasını gereksiz bulmaktayım. Hemen bu sayfanın altında "Benzer Konular" bulunmaktadır. Oradaki forumlara gözatın. Ayrıca yukarıda gördüğünüz " Forum İçi Arama" butonundan yararlanarak, benzer forumlara ulaşabilirsiniz.

Bu nedenlerle, forumu yazışmalara kapatıyorum.

Saygılarımla

Bana 'teşekkür notu' ilettiğinize göre, mesajımı okudunuz. Buna rağmen, aynı soruyu farklı başlıkla sorma nedeninizi anlayamadım."Benzer Konular" ve " Forum İçi Arama" butonunu kullanmak zor geldiği için mi aynı soruyu ikinci kez açtınız? Yoksa "kurallarınızın benim için önemi yok" demek için mi?

Bu forumu, bir üyemizin cevabı olduğu ve kendisine saygısızlık olmasın diye, silmedim.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi