Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bebegım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-08-2009, 22:02   #1
Konuk

Varsayılan bebegım

32 yasındayım ılk cınsel ve duygusal beraberlıgımı yasadım erkek arkadasımdan hamıle kaldım bebegı ıstemıyordu bı turlu ıkna edemedım 1ay evınde yasadım agrılarım cok oldugu ıcın kendısı de dr oldugu ıcın bende guvenıp ıctım ılacların ne prospektusu nede kutusu vardı promosyon ılaclar dedı ve 4 haftalık bebegımı kaybettım 2 hafta sonrasındada benden ayrıldı evlılık sozlerını sıddetını ıftıra ve hakaretlerını saymıyorum bıle tek uzuldugum bebegım suan hukukı bı surec baslatmak ıstıyorum haklarımı ve bebegımın haklarını bılmıyorum lutfen yardım edın
Old 25-08-2009, 08:32   #2
suskun_juliette

Merhaba,öncelikle bebeğinizi kaybettiğiniz için çok üzüldüm ve sabır diliyorum.

Türk Ceza Kanunu 99. maddesi, çocuk düşürtme suçunu düzenlemektedir. Madde metnine göre “
1) Rızası olmaksızın bir kadının çocuğunu düşürten kişi, beş yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

demektedir.

Sizin rızanız olmadan,kasten ve yanıltarak bu fiil gerçekleştirildiği için suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Ayrıca koşulları varsa manevi tazminat davası açabilir ve tabip odasına şikayet edebilirsiniz.

Tabi ki hak arayışınızda size yol göstermesi için bir avukatın yardımını alırsanız sizin için daha yararlı olacaktır,eğer durumunuz buna el vermiyorsa,bulunduğunuz il barosundan adınıza ücretsiz olarak avukatlık hizmeti verilmesini talep edebilirsiniz.
Old 25-08-2009, 18:13   #3
Konuk

Varsayılan bebegım

cok tesekkur ederım
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi