Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Avukatlık Stajının Bitimine ramak kalan Genç Avukata Öneriler

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 19-12-2011, 17:56   #1
DesertDaisy

Varsayılan Avukatlık Stajının Bitimine ramak kalan Genç Avukata Öneriler

Değerli üstatlarım, stajı bitmek üzere olan bu genç avukata değerli tecrübelerinizden yola çıkarak neler önerirsiniz?
Old 20-12-2011, 13:37   #2
GÜLSÜM ÖNAL

Yazmış olduğum cevap için göndermiş olduğunuz anlam veremediğim simge ( teşekkür mü anlayamadım) ile sorunuza almak sitediğiniz cevaplar açısından tereddüt yaşadım. Bu Yüzden mesajımı siliyorum. Size kolaylıklar dilerim....................
Old 20-12-2011, 15:21   #3
Av. Ali YILMAZKARA

Kapanmış yada Derdest farketmez dosyaları incelemenizi öneririm

*Bitmiş dosyaları incelerken hukuk dosyalarında çok güzel pullar bulup koleksiyona başlamıştım Pul koleksiyoncusu oldum çıktım!
Old 20-12-2011, 16:13   #4
aykutergil

Varsayılan Ali Haydar Özkent

Genç Meslekdaşlarıma İstanbul Barosu eski genel sekreteri Avukat Ali Haydar ÖZKENT'in İstanbul Barosunca da yayınlanmış bulunan AVUKATIN KİTABI adlı eserini ve özellikle "GENÇ AVUKATLARLA GİZLİ KONUŞMALAR" bölümünü okuması ve meslek yaşamı boyunca bu öğütleri göz ardı etmemesini öneriyorum. Başarılar.
Avukat Aykut ERGİL
Old 22-12-2011, 16:15   #5
DesertDaisy

Alıntı:
Yazan GÜLSÜM ÖNAL
Yazmış olduğum cevap için göndermiş olduğunuz mesaj ile sorunuza almak sitediğiniz cevaplar açısından tereddüt yaşadım. Bu Yüzden mesajımı siliyorum. Size kolaylıklar dilerim....................

Sayın GÜLSÜM ÖNAL, mesajınız faydalı olmuştu, faydalı oldğu içinde teşekkür notu ekledim.aksini düşünmeniz ve mesajınızı silmeniz manidar..yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim...
Old 22-12-2011, 16:38   #6
Av. Ali YILMAZKARA

Neşeli

Avukatlık mesleğinin "Tecrübenin asli donanım" olduğu bir meslek olduğuna kimsenin itirazı olmaz sanırım

Hali hazırda "Tecrübeye" ilişkin bir cevap verildiğinden dolayı ben de işin bilgi ve araştırmacı ruh gerektiği hususuna değinmiştim. Ama demekki teşekkürü hak etmek için manidar bir "Tecrübe" yollaması yapmak gerekmiş
Old 22-12-2011, 16:42   #7
DesertDaisy

Alıntı:
Yazan TaitaDragonfire
Avukatlık mesleğinin "Tecrübenin asli donanım" olduğu bir meslek olduğuna kimsenin itirazı olmaz sanırım

Hali hazırda "Tecrübeye" ilişkin bir cevap verildiğinden dolayı ben de işin bilgi ve araştırmacı ruh gerektiği hususuna değinmiştim. Ama demekki teşekkürü hak etmek için manidar bir "Tecrübe" yollaması yapmak gerekmiş

Daha ziyade işime yarayacak bilgiler deneyimler diyelim
Yoksa ilginiz için sizede teşekkür ediyorum..
Old 22-12-2011, 17:01   #8
Av.Tuğba Göktepe

Müvekkilinle mesafeni iyi koru ,bence en güzel tavsiyelerden biri budur.
Old 22-12-2011, 20:01   #9
enderkc

genç meslektaşım,,,, kesinlikle cebinden masraf yapma,,, masrafını ve ücretini (ücretinin hiç olmazsa bir kısmını) müvekkilinden al, lütfen....
Old 25-02-2014, 18:11   #10
Senatus

Avukat Ali Haydar ÖZKENT'in kitabını mutlaka edinmek istiyorum. Hangi kitabevinde bulunur bilen var mı bir de neden o bölüme 'gizli konuşmalar' denmiş bilgisi olan? Gizemi neresinde baya merak ettim
Old 26-02-2014, 14:17   #11
Av. Ali YILMAZKARA

Alıntı:
Yazan Senatus
bir de neden o bölüme 'gizli konuşmalar' denmiş bilgisi olan?

Özellikle Müvekkillerin bilmemesi gereken tavsiyeler

*Erkek muhabbeti mukabilinde
(hani ortamda kız olunca konuşulmaz ya o türden)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi