Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Şehirlerarası Nöbetçi Avukat Avukat meslektaşlarımızın başka şehirde takip edilmesi gereken hukuki işlemleri için (duruşma, haciz, keşif, mürafaa, dosya inceleme/fotokopi alma vs.), o şehirde bulunan meslektaşlardan yardım isteyebilecekleri şehirlerarası yardımlaşma alanı. Bu alan sadece hukukçuların yazışmasına açıktır ve Avukatlık Meslek Kurallarına aykırı mesajlara kapalıdır.

Bursa'da Hacİz Talebİ

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-01-2010, 22:35   #1
av.medine

Varsayılan Bursa'da Hacİz Talebİ

Bursa ilinde çalışan meslekdaşlarıma özel duyurum olacak ilgilenirlerse çok sevinirim.
Sayın meslekdaşlarım Bursa Talimat İcra Müdürlüğünde aynı borçlu şirket adına 4 dosyam var. Temmuz ayında şirket bağlı fabrikada haciz yapıp fabrika sahibine yediemin olarak bırakmıştık. Nev yazık ki borç ödenmesi. Mecburen mahcuz mallar hakkında ya muhafaza yapılacak veyahut bu şekilde yapılacak talep ile borçludan taahhüt alınmaya çalışılacak. Borçlu fabrikada mevcut ve halen çalışır vaziyette makinaların tarafımızca numahazafaya alınmayacağını düşündüğü için gayet rahat. Ne varki alacaklı müvekkil bu konuda kararlı olup her türlü dseteği vermek kaydı ile makinaları muhafazada kararlı .
Meslekdaşlarımdan yardımım şu olacak. Daha evvel haczedilen mahcuzların muhafaza altına alınması talepli yapılacak talimat haczinde yardım istiyırum. Tabiki öncelikle yardım edecek meslekdaş ücretini alacak olup ; ayrıca muhafaza için gerekli her türlü araç, yedemin ve işçi müvekkil tarafından karşılanacaktır. Zaten bu konudaki kararlılığımı gören borçlu fabrikanın temelini oluşturan makinaların muhafazasını önlemek için gereğini yapabilir. ( inşallah ) Konu budur arkadaşlar ilgilinen arkadaşlar yardımcı olur da beni Bursaya hacze gelmekten kurtarırsa çok sevinirim.
Old 09-01-2010, 17:51   #2
yargucu

sayın medine ben istanbulda ikamet etmekteyim ve stajyer avukatım bu işi üstlenmek istiyorum size nasıl ulaşabilirim telefon numaranızı bırakırsanız sevinirim
Old 15-01-2010, 13:17   #3
av.medine

Sayın yargucu mesajınız için teşekkür ederim. Fakat telefon numaram yerine bana özel mesaj atabilirseniz yanıt olarak verebilirim. Maalesef ben özel mesaj atma yöntemini henüz bikmiyorum. Ayrıca galiba üye bilgilerimde de telefonum var mıdır acaba ?
Old 28-01-2010, 13:08   #4
PELİN

Varsayılan Sayın Meslektaşım;

Mesleki faaliyetimi Bursa da icra etmekteyim. Bu konuda size yardımcı olabileceğimi düşünüyorum. Görüşmek dileğiyle.
av.pelin@windowslive.com
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi