Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

İkinci Altı Ay İçerisinde Büro Değişikliği İçin Neler Gereklidir?

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 27-03-2013, 13:51   #1
Konuk

Varsayılan İkinci Altı Ay İçerisinde Büro Değişikliği İçin Neler Gereklidir?

Değerli arkadaşlar,
stajımın 8. ayı içerisindeyim ve şuan birlikte çalışmakta bulunduğum avukatın yanından ayrılarak başka bir avukatın yanına geçiş yapmak istiyorum. böyle bir geçişi daha evvel tecrübe etmiş yahut bilgisi olan arkadaşlar bana prosedürü anlatabilirlerse sevinirim.. ( gerekli belgeler ve izlenilmesi gereken yol vb.)

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
Old 28-03-2013, 15:04   #2
Fiona

Sayın Konuk,

Stajınızın Avukat yanında yapılan staj kısmına geçtiğiniz için, ilk altı ayda staj yeri değiştirmekten farklı bir yol içeriyor.

Eski avukatınızdan staj yerinizi değiştirecağinizi onayladığına dair imzalı bir muvafakatname almanız gerekli. Değişikliği bilgilendirici bir dilekçe de baroya yazmalısınız. Falanca sicil sayılı stajyer avukatım, stajıma şu şu sebeplerle şu avukattan bu avukatta devam etmek istiyorum diye bir dilekçe olabilir.

Ondan sonra baro yönetim kurulu hakkınızda karar alıyor. Staj yeri değişikliğiniz için... İlk altı ayda değiştirilen staj yerlerinde böyle bir zorunluluk yok ama staj yönetmeliği gereği ikinci altı ayda yönetim kurulu kararı gerekiyor.

Umarım yardımcı olabilmişimdir. Başarılar dilerim.
Old 06-12-2013, 22:24   #3
Av. Gümüş

Merhabalar... Ben stajımın 4.ayındayım.Merak ediyorum , avukatın, yanında çalışan stajyerine vermesi gereken bilgi ve tecrübenin kapsamı ne olmalıdır,avukatın stajyer yetiştirmesi nasıl olmalıdır, hangi avukatlara stajyer yetiştirme konusunda başarılı denilir? cevaplarsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler...
Old 19-12-2013, 17:47   #4
Semender33

Alıntı:
Yazan Av. Gümüş
Merhabalar... Ben stajımın 4.ayındayım.Merak ediyorum , avukatın, yanında çalışan stajyerine vermesi gereken bilgi ve tecrübenin kapsamı ne olmalıdır,avukatın stajyer yetiştirmesi nasıl olmalıdır, hangi avukatlara stajyer yetiştirme konusunda başarılı denilir? cevaplarsanız çok mutlu olurum. Teşekkürler...

Tek kelimeyle özetleyecek olursak;

"Stajyer Avukatı ucuz işgücü olarak görmeyen, bilgisini ve deneyimini aktarmak isteyen bir Avukata bence stajyer yetiştirmede başarılı denir."
Old 01-04-2014, 00:21   #5
vekaletucreti

ucuz degıl parasız işgücü dıyelım ona
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi