Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Haberleri Türk Hukuk Sitesi duyuru, ilan ve haberleri.

Ahu ve Av.Engin Özoğul

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-07-2007, 11:19   #1
Admin

Varsayılan Ahu ve Av.Engin Özoğul

Değerli yöneticilerimiz Ahu (Cest la vie) ve Av.Engin Özoğul maalesef kişisel nedenlerle THS yolculuklarına bir "noktalı virgül" koyma kararı aldılar ve çok üzülmemize rağmen, ısrarlarımız da fikirlerini değiştirmediğinden onların bu kararlarına saygı duyarak THS hesaplarını kapattık. Her ikisinin de birbiriyle alakasız, farklı nedenlerle ama kötü bir tesadüf eseri aynı zamanlarda bu kararı alması üzüntümüzü daha da arttırdı.

Ancak THS'nin internet sitesi bölümünden ayrılmak mümkün olsa dahi, gönül bağı karşılıklı olarak devam ettiği sürece "THS Aile"sinden ayrılmanın mümkün olamayacağını düşündüğümden gerek Engin'in, gerekse Ahu'nun saygı duyduğumuz kararlarını ben şahsen "geçici noktalı virgüller" olarak görüyorum, görmek istiyorum.

Gerek Engin'in, gerekse Ahu'nun THS'ye kattıkları kelimelerle ifade edilemeyecek kadar fazla. Her ikisinin THS için yaptıklarına, THS'ye kattıklarına, THS'ye ayırdıkları sınırsız saatlere, çabalarına, idealistiklerine ve emeklerine şükran borçluyuz ve haklarını ödememiz imkansız. Her ikisine de THS adına minnet ve şükranlarımızı sunuyoruz, onlar için herşeyin en İYİSİNİ istiyoruz ve en önemlisi de "THS Adli Tatillerini" çok uzun tutmamalarını diliyoruz.
Old 24-07-2007, 12:29   #3
Jeanne D'arc

Bir vakit Admin, Av.Engin Özoğul ve Ahu ile konuşurken, Ahu'ya "cest la vie'nin" anlamını sormuştum. O da tam olarak belli bir karşılığının olmadığını, biraz şaşkınlık, biraz umarsızlıkla "e hayat işte!" gibi yerine göre anlamlanan bir ünlem gibi düşünülebileceğini söylemişti

ve

Cest la vie!
Old 24-07-2007, 13:15   #4
zeynep

Varsayılan Sevgili Ahu'm ve Engin

Gerekçeleri ne olursa olsun, her ikisinin de her zaman yanımızda olacaklarına inanıyorum. Sayın Admin'in kullandığı "hesap kapama" ibaresi, faal olarak site ile ilgilenemeyecekleri anlamına geliyor diye düşünüyorum. Bu sebeple, genç arkadaşlarıma emeklerinden ötürü teşekkür ediyor ve sevgiyle sarılıyorum.

Bizi izlemeye devam edin!

THS Aileme Sevgiyle,

Zeynep
Old 24-07-2007, 13:38   #5
*sinequanon*

Cidden çok üzüldüm.Yoğunluktan dolayı forum yöneticiliğine devam edememek tamam ama "hesap kapatma" durumu niye?Sayın Admin,şu özel sebepler çok özel değilse bizimle de paylaşır mısınız?Biliyorsunuz hukukçular "gerekçe" ister.
Old 24-07-2007, 14:07   #6
medenikal

Sayın Ahu ve Özoğul'u saygıyla selamlıyorum.
Old 24-07-2007, 14:13   #7
Av.Elvan Akkaya

kişisel özgürlükleridir ama THS ailesine bu kadar katkı sağlayan iki insan ayrılma gerekçelerini bizlerle paylaşmalıydılar diye düşünüyorum...

Bu ailenin fertlerinden biri olarak gerekçelerini merak ediyorum açıkçası.adli tatil olabilirdi belki ama "hesap kapama" olayı insanın aklında soru işaretleri bırakıyor.

öyle değil mi admin???
Old 24-07-2007, 14:20   #8
Ahmet Turan

Ben cest la vie'i 2002 yılından itibaren tanıyorum. Daha o zaman Çağ Üni. Hukuk fakültesi 2. sınıf öğrencisi idi. Çok hassas bir yapısı var. Bu site onun için çok önemliydi. Şaşkınlık içersindeyim.

Kırılma sebebinin ne olduğunu merak ediyorum. Sayın Admin dışında onu kimsenin kırmasının hiç bir önemi olamaz. Ve bu nedenle de ayrılma nedeni olamaz. Sayın Adminin ise Ahuyu kırmış olabiliceğine ihtimal vermiyorum. Umarım düşündüğüm gibidir. Bu nedenle Ahunun gidişini kabul etmiyorum.

En şaşkın saygılarımla.
Old 24-07-2007, 14:22   #9
Jeanne D'arc

Alıntı:
...Ahunun gidişini kabul etmiyorum.

Heleki.

Ben de!
Old 24-07-2007, 14:25   #10
Av.Mehmet Saim Dikici

Her ikisi de olması gereken nitelikte, sağlam hukukçular. Bir müddet dinlendikten sonra umuyorum ki hukukçu sıfatıyla katkı sunmaya devam edeceklerdir.
Old 24-07-2007, 14:47   #11
halit pamuk

Bence de her ikisi çok iyi bir hukukçu ve çok kaliteli insanlar. Onlarla yüzyüze Tanışamadan, siteden ayrılmaları beni üzdü;umarım tekrar dönerler..
Old 24-07-2007, 16:13   #12
Protesto

Her ne kadar aranıza yeni katılmış olsam da ben de ayrılmalarına üzüldüğümü belitmek isterim...
Old 24-07-2007, 16:18   #13
Kavaz

Bugün nereye gitsem kötü haber alıyorum.Buna artık inanmak istemiyorum.İkisinide çok özleyeceğiz.Üzgünüm...Ahu(-suz)...
Old 24-07-2007, 16:57   #14
Av.H.Sancar KARACA

Bir şey kalmıyor koyacak
Merhaba ile hoşça kal arasına.

Kim demişse güzel demiş.

Bu ayrılığın uzun sürmemesini dilerim.

THS'ye verdiğiniz emekler ve katkılarınız için teşekkürler Sevgili Ahu ve Sevgili Engin.
Old 24-07-2007, 17:05   #15
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Bir şey kalmıyor koyacak
Merhaba ile hoşça kal arasına.

Kim demişse güzel demiş.

Hakikaten kim demiş bunu, çok sevdim.
Old 24-07-2007, 18:32   #16
Doç. Dr. Özge Yücel

Neden, tek aklımdan geçen soru... Dün fark ettim Ahu'nun hesabının kapandığını, üzüldüm. Dilerim yeniden aramızda olurlar.
Old 25-07-2007, 13:12   #19
Seyda

Bu durumu içimde hala kabullenemesem de, tanıma fırsatı da yakaladığım iki güzel arkadaşımın kararına saygı duyuyorum.. Dönüşünüzü göreceğim günü iple çekiyorum ve ikinizi de çok seviyorum
Old 25-07-2007, 13:31   #20
persona

bu kisa sureli THS yasantimda Ahu nun yeri gercekten cok buyuk, site icinde yasadigim ufak kirginliklarda bile bana hep THS nin bir aile oldugunu kirilmanin yersiz oldugunu soylerdi, Amerikada girdigi zorlu hukuk sinavlarin arifesinde bile THS den uzak duramadigini, elinden geldigince guzel insanlarla birseyler paylasmak istedigini benimle paylasirdi, THS nin bir insanin hayatinda nasil bu kadar yer alabilecegini hep merak etmistim, dolayisiyla simdi bu ayrilik haberini anlamam cok zor, nasil olaylar bu hale geldi hala anlamaya calisiyorum...

THS yi diger ruhsuz, duygusuz , sadece SIKICI donuk hukuk metinlerinin yeraldigi web-sitelerinden ayiran, ona sicaklik , enerji ve kalite kazandiran en onemli unsurlardan birisi degerli ortagim AHU nun gidisine cok cok uzuldugumu, tekrar belirtmek istiyorum, umit ediyorum sayin adminin dedigi gibi bu gidis sureli bir gidistir
Old 25-07-2007, 15:52   #21
hidayet

Her iki arkadaşımın da siteye çok şey kattıklarını düşünmüştüm.Ayrılmalarına üzüldüm.Şimdiye kadar bu siteye olan katkılarından ötürü kendilerine teşekkürü bir borç biliyorum...
Old 25-07-2007, 22:58   #22
bozoli

ayrılma gerekçeleri ya da ayırılma gerekçeleri nedir bilmiyorum ancak çalışkan arkadaşlarımızı özleyeceğiz. gidişleri gibi gelişleriyle de bizi şaşırtıp hemen dönmelerini dilerim...
Old 26-07-2007, 15:05   #23
Av.Mehmet Saim Dikici

Hey gidi Engin, hey gidi Ahu... Sebep nedir kimse bilmiyor. Belliki bilinmesini de istemiyorsunuz. Bu konuda iyi yapıyorsunuz bence. Ama..

Yokluğunuz her geçen gün daha fazla hissedilmeye başladı.
Dönün, dönmüyorsanız da neredesiniz haber verin.
Old 26-07-2007, 15:09   #24
çınar

THS'ye üye olduğumdan beri özellikle "THS ailesi" söylemi çok hoşuma gidiyor. Bu nedenle "Sayın Ahu ve Engin Özoğul", "insan ailesine kırılabilir, uzaklaşmak zorunda kalabilir ancak ailesinden ayrılamaz!!"
Umarım bu ayrılık kısa sürelidir.Yine de kendilerine siteye verdikleri emeklerden dolayı çok teşekkür ederim.
Old 26-07-2007, 17:05   #25
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici

Yokluğunuz her geçen gün daha fazla hissedilmeye başladı.
Dönün, dönmüyorsanız da neredesiniz haber verin.

Engin, Admin, Işıl Yılmaz öğleyin beraberdik.Arkadaşlarla birlikte keyifli bir öğle yemeği yedik(Umarım sizinle yemek de kısmet olur ).

Galiba ikisinin birden gidişi en çok bana koydu.

Saygılarımla
Old 26-07-2007, 20:44   #26
Av.Gülsüm Sezen

Her ne kadar kendilerini birebir tanıyamamış olsam da;her ikisi hakkında da, gerek forumdan ve gerekse kalben edindiğim ciddi derecede hoş intiba ve hislerim sonucu ben diyorum ki:

Ne Ahu, ne de Engin Bey; bu kadar serzenişi cevapsız ve tepkisiz bırakamazlar...Bırakmamalılar...Okurlar tüm bu yürek kelimelerini...Okumalılar...Özlerler hepimizi...Özlemeliler...
Old 27-07-2007, 03:01   #27
Av. Meral Akçınar

Bir gün boncuk gözlü ipek saçlı can yoldaşımla havadan sudan konuşurken bana bir anda çok sevdiği birşeyden bahsetmeye başladı. Işıl ışıl gözleriyle ve yüzünde hep bir tebessümle anlattığı şey, bir sürü güzel dostlukların, pek çok kaliteli hukukçunun bulunduğu THS 'den başkası değildi.. Yıllar boyu onun bu site için yaptıklarını, bundan duyduyğu heyecanı, hiç söylenmeden karşılık beklemeden yaptığı fedakarlıklarını birinci elden ve durmaksızın gözlemledim.. Hatta itiraf edeyim, tüm bunlara şaşırmıyor da değildim. Çünkü hiç bir zaman sanal bir ortama bu denli bir sevgi beslenebilir böyle bir ortamda bu tarz bir sevgi barınabilir gibi gelmiyordu bana. Ama daha sonrasında bir şeyi net olarak anladım, burası dostumun ikinci yuvasıydı.. Öyle heyecanlıydı ki bu konuda..

Şimdi ise bu heyecan yerini çok farklı bir şeye bırakmış durumda.. Hüzün.. Görüyorum ki boncuk gözler eskisi gibi ışıldamıyor.. Bu nedenle tüm bunlara sebep olan her ne ise, bu heyecanı, bu hevesi kırdığı ve boncuk gözlerin ışıltısını çaldığı için çok üzülüyorum. Üstüne üstlük bunun neticesinde THS'nin "AHUSUZLUK" kadar büyük bir "yoksunluk" içine düşmesi ise cabası. Benim hayatıma THS'nin temellerini Ahu attı. Onu büyük ve güçlü bir yapıya çeviren içeriğindeki bilgi,dostluk ve açık yürekli paylaşımlar oldu.. Bu nedenlerle, her ne kadar Admin, Suat Ergin gibi çok değerli yöneticilerimiz olsa da fikrimce Ahusuz bir THS her zaman eksik bir THS olarak kalacaktır. Bu nedenlerle umalım ki boncuk gözlerin ışıltısı tekrar yüreğimizi ısıtmaya başlasın..

Enginime gelince, dünya tatlısı, karizma ve ışıl ışıl bakan bir diğer çift göz de onunkiler.. Elbette ki onun da THS'ye katkıları büyük. Buna itirazı olacak olan yoktur elbette. THS onun gidişiyle bir diğer gönül dostunu ve mütemmim cüz'ünü kaybediyor. Bu çok kalp kırıcı..

Çok açık ki THS, Türk Hukuk Sitesi olmaktan çıkmış, başka türlü ve çok güçlü bir etkiyle hayatlarımızın odak noktası haline gelmiş. Bu iyi bir şey mi bilmiyorum. Ama 2 dostumun bu ortama böylesine zamansız veda edişi kabul edilebilir gibi değil.. Yine de böylesi bir gidişin nedeni olabilecek bir davranışım olmadığı için ve onları hayatımın sonuna dek hayatımda göreceğim için mutluyum..

Mütemmim cüzler olmadan biçilecek değer hep eksik kalacaktır.
Old 27-07-2007, 09:05   #28
Av.Kemal

'' Bir şey kalmıyor koyacak
Merhaba ile hoşça kal arasına.''

herkesin koyduğu sevgi dolu birer kalp,her ikisini de geri getirecektir
Old 27-07-2007, 14:32   #29
Jeanne D'arc

Ne kadar erken olursa olsun dönüşünüz, biz yine de "nerede kaldınız yahu" diyeceğiz, bilesiniz.

Çok bekletmeyin e mi?

Sevgiler, selamlar.
Old 27-07-2007, 15:46   #30
suskun_juliette

İkisi de değeri ölçülemeyecek insanlar.Gidiş sebepleri nedir bilemem ama dönmeleri için önemli bir sebep var:Bizler..Emekleri,esirgemedikleri bilgileri sevgileri hoşgörüleri tüm bunlar ve kişilikleriyle apayrı renkler kattılar..Her şey için onlara teşekkür etmek istiyorum..Umarım yüreklerindeki kırgınlık ya da yorgunluk adı ne ise çabucak geçer..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08957410 saniyede 16 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.