Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

hisset-miyorsam/duymuyorsam bu yeni değil..

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 24-10-2009, 22:40   #31
Academic

Alıntı:
Yazan Nalan Nagehan ALTUĞ
Ona kötü bir şey olsun istedim./Bana aşık olsun istedim..."

Bunu sevdim..

Başına gelebilecek en kötü şeydi belki ve oldu da..
Old 22-11-2009, 20:11   #32
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan nergis..

KALIYOR
Üç kez seni seviyorum diye uyandım
Tuttum sonra çiçeklerin suyunu değiştirdim
Bir bulut başını almış gidiyordu görüyordum.
Sabahın bir yerinden düşmüş gibiydi yüzün.
Sokağı balkonları yarım kalmış bir şiiri teptim
Sıkıldım yemekler yaptım kendime otlar kuruttum
Taflanım! diyordu bir ses duyuyordum.
Cumhuriyetin ilk günleri gibiydi yüzün.
Kalktım sonra bir aşağı bir yukarı dolaştım
Şiirler okudum şiirlerdeki yaşa geldim
Karanfil sakız kokan soluğun üstümde duydum.
Eskitiyorum, eskitiyorum kalıyor ne kadar güzel olduğun.,
İlhan Berk
Old 25-12-2009, 02:40   #33
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan ..

Azımsanamayacak kadar ölmüşüm / Azımsanamayacak denli ölüyüm... Geliyorlar, bu evde doğan yeni bir ölümü görmeye; koşarak, düse kalka yuvarlanarak, sürünerek... Nasıl olursa olsun; görmek için bu eski dostlarının yeni cesetlerini ve göstermek için kendi dirimlerinin kıvılcımlarını geliyorlar. Ölüm sessizliği, toz ve küf kokan evden ayrıldıktan sonra seviniyorlar canlıyız diye.
( Nilgün Marmara )
Old 25-12-2009, 23:55   #34
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan topla-tılmak sil-inmek yak-ılmak

Silindiğini görünce yazdıklarımın duvarlardan kendimi iyi hissediyorum.. Kahkaha atıyor içimde ki cin o manzarayı gördükçe.. Kalemim beni kutsuyor ben kadehi duvara savuruyorum duvarda ki yazılar ağladığı için makyajı akmış bir kadına dönüyor.
Ve karşısına geçiyorum evet böyla daha güzel oluyor manzara. Zaten öyle değil midir silindikten sonra kalan yazılar zadece kirliliktir çöptür çöplerde geri dönüşümle kulanılır hale getirilir..
İşte karşındaki tablo enfes bir geri dönüşüm harikası.. NNA İzmir 25 12 2009
Old 28-12-2009, 16:03   #35
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan suskunlar

"iki ayaklı hayvanların sıradan sohbetleri kadar kısır ve sıkıcı bir sohbeti sürdürmektense hiç konuşmamak daha iyi."
İ. O. A.
Old 04-01-2010, 20:36   #36
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan doğuştan kafası güzellere

[b]İçkiye benzer bir şey var bu havalarda
Kötü ediyor insanı, kötü...
Hele bir hasretlik oldu mu serde;
Sevdiğin başka yerde,
Sen başka yerde.
Dertli ediyor insanı, dertli.

İçkiye benzer bir şey var bu havalarda,
Sarhoş ediyor insanı, sarhoş.

ORHAN VELİ KANIK/B]
Old 05-01-2010, 15:40   #37
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan savaş yılı

Yazıncılara, özgür ve mağrur ruhlara, yedinci gün dinlenmek gereksiniminde olan yorgun ruhlara ancak iki tür kadın önerebilirim: Yosmalar ya da aptallar; sevişme ya da çorba. Nedenini açıklamaya gerek var mı kardeşlerim .. Baudelaire.
Old 05-01-2010, 15:51   #38
Nalan Nagehan ALTUĞ

Varsayılan başım ağrıyor nokta

"kimseye kin tuttuğu yoktu. sadece... umursamıyordu; hiçbir şeyi umursamıyordu. artık her şeyi yapabileceğini hissediyordu. madem ki her şeyi yapabilirdi, en iyisi hiçbir şey yapmamaktı..." E.Ş.
Old 16-01-2010, 19:20   #39
nostaljielif

mezarlıklar kendimizi hesaba çekmek için gitmemizin şart olduğu yerler değildir bence.zaman zaman mezarlığı hatırlamak bile yeterli.ben böyle yapıyorum.bana haketmediklerimi yaşatan insanlarla intikam için uğraşmaktan sa o kaçınılmaz yeri bir kez hatırlıyorum.tüm kötülüklere sırtımı dönüp vicdan azabi çekmiyorum.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi