Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Stajyer avukatların özellikle icra alanında çalıştırılmak istenmesi

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 26-10-2008, 23:09   #1
stjyer.nil

Varsayılan Stajyer avukatların özellikle icra alanında çalıştırılmak istenmesi

Merhaba ben ilk 6 ayı dolmuş stajyer avukatım.Yanında staj yaptığım ve stajyer arkadaşlarımdan duyduğum konu ;bizleri genelde icra alanında kullanmak istemeleri.Biz stajyerler akşama kadar icra dairesinde vakit geçirirsek diğer alanlara nasıl vakit ayıracağız?İcrayı işlerini katipler de takip edebilir.Avukatlar neden genelde stajyerleri eğitme öğretme değil de ;kullanma ayak işi yaptırma çabasında.6 ay sonra ben de avukat olduğumda bu konuyu daha yetkili insanlara taşımak istiyorum.Vakit ayırıp okuduğunuz için teşekkürler...
Old 30-10-2008, 19:42   #2
yasemindinler

merhaba nil,seni anlıyorum çünkü bende stajyerim ancak ben yazdıklarının yanında staj yaptığın avukatla ilgili olduğunu düşünüyorum.şans eseri bir avukatın yanında staj yapmaya başladım ve gerçekten çok memnunum hiç butarz şeyler düşünmeme sebep olucak işler yaptırmadı.Bence önyargılı yaklaşmak yerine doğru bir tercih yapmaya yoğunlaşmalısın
Old 30-10-2008, 21:27   #3
üye18332

Sayın Nil;

Sizi anlıyorum zira hepimiz staj yaptık hepimiz bir takım sorunlarla karşılaştık.

Yalnız, mesajınızda icra işlerini "ayak işleri" olarak görmenizi açıkcası doğru bulmadım.Zira bu da hukukun bir parçasıdır ve hangi hukuk alanında çalışırsanız çalışın mutlaka İcra İflas Hukuku ile bağlantınız olacaktır.

İcra İflas hukuk da diğer hukuk dalları gibi bilgi ve özen gerektirir.Katiplerin yapabileceği işler tabii ki vardır ama "ayak işleri" olarak değerlendirmeniz doğru olmamış...

Staj için farklı konularda çalışmak istemeniz doğal.Sayın Yasemin'in de dediği gibi yanında staj yaptığınız meslektaşımın işlerinin o alanda yoğun olmasından kaynaklanan bir durum olabilir.

Bu durumu ona iletebilir bu alanda olduğu gibi diğer alanlarda da tecrübe sahibi olmak istediğinizi söyleyebilirsiniz.....

Meslek hayatınızda başarılar dilerim....

Saygılarımla,
Old 31-10-2008, 10:39   #4
Güldal

Sayın Nil
Bende stajyer avukatlık yapıyorum sizin gibi ve stajyerliğin sorunları bitmez.Avukatlar meslekleri icabı çok yoğunlar ve sizi karşısına alıp sizi bilgilendirecek zamanı çoğu zaman bulamazlar.Bu nedenle taleperinizi yanında çalıştığınız avukata iletmenizi ve başka alanlarda da başarı gösterebileceğinizi ıspat etmenizi öneririm ben.Örneğin üzerinde çalıştığı bir ceza ve ya hukuk davasını inceleyin dosya hakkında görüş bildirin hazırlanması gereken dilekçe varsa hazırlayın.Azminizi ve başarınızı görürse eğer avukatında kayıtsız kalamayacağını düşünüyorum.
Saygılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi