Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

THS Ailesi Türk Hukuk Sitesi, THS ailesi ve aile fertlerimiz hakkındaki sohbet ve yazışmalar.

THS İtiraf.com

Konuyu Kilitleyin
Konu Notu: 3 oy, 3,67 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 04-04-2008, 15:58   #1801
Kemal Yıldırım

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
ilkokul arkadaşımı THS'de tesadüfen bulduğumu itiraf ediyorum

Bunun da ilkokul arkadaşımızı bulmak için facebook gibi sitelere gerek olmadığının bir göstergesi olduğunu itiraf ediyorum (AntiFacebook)
Old 04-04-2008, 15:59   #1802
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan Kemal Yıldırım
Bunun da ilkokul arkadaşımızı bulmak için facebook gibi sitelere gerek olmadığının bir göstergesi olduğunu itiraf ediyorum (AntiFacebook)
ama bazen gerekli olduğunu düşündüğümüde itiraf ediyorum
Old 05-04-2008, 21:00   #1803
Av. Hatun Olguner

Av. Sevil ' i tehdit eden kişinin cezalandırılmış olması ilk bakışta çok yerinde ve haklı bir sonuç. Ama insan olgunlaştıkça mücadele ve çözümlerde daha ılımlı,yumuşak,uzlaşmacı bir tutuma geçiyor sanırım. Aslında ben küçük bir çocukken de kavga ve didişmeyi sevmezdim. Üvey annem ve benim dışımdaki 6 kardeşim arasında bitmek tükenmek bilmeyen kavga ve didişmelerin hep dışında kalırdım. Kavga etmeye başladıklarında ben hemen evi terkeder,döndüğümde ise kavganın kritiğine her iki tarafın beni şahit göstermesine itiraz ederdim,ben olay yerinde değildim diyerek. Ama üvey annem ısrarla benim tanıklığımı temin etmeye çalışırdı,bu kız yalan söylemez,herkes inanır,sorun kendisine kavga öyle başlamadı mı diye beni içlerine çekmeye çalışırdı. Galiba o günlerin yorgunluğundan olacak kavgaları hiç sevmiyorum.

Bu hafta bir kavgayı yasal yollardan çevirerek kendi yöntemimle barışa çevirdiğim için çok mutlu oldum. Bir meslektaşımız duruşma sırasında taleplerini ısrarla yazdırmak istemiş. Hakim ara kararlarını yazmaya geçtiği için artık talepleri dinlememiş. Arkadaşımız yine ve çok sinirlenerek bağırıp çağırmış,hakim de bu tutumunu ara kararına bir madde ekleyerek baroya bildirmeye karar vermiş. Nitekim de baroya bildirmiş. Arkadaşımın aynı zamanda bende vekaleti var. Savunmasını ben yazacağım. Ama olayın çalışma barışını bozan ve estetik olmayan yönünü daha çok önemsediğimden,savunma ile olayı çözmekten ziyade asıl önemli olan karşılıklı saygı ve nezaketi kendi kişisel tercih ve duygularımızla oluşturmayı daha uygun buldum,savunma yazmadan önce hakimi ziyaret ettim. Hoş olmayan bir iletişim olmakla birlikte,bu hoşnutsuzluğu aramızda,var olması ve korunması gereken,ilşkilerde ve iletişimde,karşılıklı saygıyı,karşılıklı çaba ve istek ile onarmak istediğimi,hatalı tutumların gönülde affedilmesinin hafifletici olacağını,gönülden bir uzlaşmanın,duruşmalı ve savunmalı bir (takipsizlikten) daha anlamlı ve değerli olacağını belirttim.(hakim şöyle düşündü önce : zaten baro ne ceza verecek ki...)Ve devamla hakime : Biz sizi karşımıza alarak değil,yanımıza alarak ve gönlümüzü bir ederek sorunu çözmek ve barış duygusunu böylece kendimiz yaratmak istiyoruz dedim. Çok kırgındı,ama bu içten barış çağrısını kabul etti,tabii bu sonuç çekişerek elde edilecek bir lehe sonuçtan, bana göre çok daha değerli oldu.

Mümkün oldukça ılımlı,uyumlu,affedici olmak huzur ve barış içinde yaşamak zaten çok zor olan yaşam koşullarını hepimize daha kolay kılacaktır.
Old 06-04-2008, 22:17   #1804
Jaap

Avukatlar günü nedeni ile tüm site arkadaslarımın gününü kutlamak istdiğime; fakat her nasılsa konu ile ilgili her hangi bir açık sayfa göremediğimi ie
Old 07-04-2008, 10:34   #1806
üye18332

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan avsevil
Avukat olarak mesleğimden dolayı bana işlenmiş olan tehdit suçunun hapis cezası ile neticelenmesiyle bugün çok mutlu olduğumu i.e.

Değerli .Meslektaşım size geçmiş olsun ve ona "adalet yerini bir kere daha bulmuş" diyorum....
Bu çirkin saldırıların bir gün hiç olmayacağı umudu ile...
Old 07-04-2008, 16:00   #1807
Jaap

Alıntı:
Yazan Özge Yücel
http://www.turkhukuksitesi.com/showt...064#post162064

http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=14202

Bu bağlantılarda görebilirsiniz.
Çok teşekkür ederim de; ben bu bahsettiğiniz bağlantıları görmüştüm..Fakat o gün itibari ile güncel olmadığını çok eski mesajların yazılı oldugunu farkettim. Bu arada 5 nisan günü de takip ettim. yine güncel bişeyler göremedim.(yöneticinin geç ulaştırmasındandır her halde) ama bugun yine baktım. sizin mesajınızdan sonra..gördüm ve hayrete düştüm. bir elin parmagını bile geçmeyen mesalektaşım.ve hepsini saygı ile anıyorum.ama şunu itiraf etmelim ki; bu kadar az katılımın olması ve en önemlisi 1 nisan gibisinden nereden türediği de tam belli olmayan bir günün kutlanmasına o denli mugallit olan bir site anlayışı o gün için neden ona benzer bir uygulama yapmadı bunu da hayretle karşıladığımı ie....
Old 08-04-2008, 09:23   #1808
Atahun

Sayın Admin' in 1 Nisan şakasından sonra gittiğim göz doktoru her ne kadar "turp gibisiniz" dediyse de, gözlerimin çok çalışmaktan değil, çok bakmaktan yorulduğunu düşündüğümü i.e.
Old 08-04-2008, 14:19   #1809
uye8490

Demin büroya gelen bir vatandaşın beni görünce adeta ürkmüşçesine "ben erkek avukat arıyorum önerebileceğiniz biri var mı "diye sorduğunu bu sorunun benim sinir katsayımı adeta zıplattığını ama olabildiğince sakin bir şekilde "memleket erkek avukat dolu çık istediğine git"diye cevap verdiğimi,
bu diyaloğun da (belki tuhaf bulacaksınız ama)beni şu anki işlerimden alıkoyacak kadar düşündürdüğünü ,
erkek egemen bir toplumda insan kalarak mesleği icra etmenin zorluğunun bir kez daha yüzüme çarparcasına kendini hatırlattığını ,ama buna rağmen varolmanın savaşımını veren milyonlarca kadın adına kendi varlığımı ortaya koymuş olduğumu görmekten dolayı umutlu olduğumu i.e.

Eğitim Şart (hiç bu kadar inanarak söylememiştim.)
Old 08-04-2008, 14:34   #1810
Av.Uğur Keleş

Sn.meslektaşım yaren in yaptığı itirafa şaşırmamın bile bana az geldiğini,ayrıca benzer sorunların kadın ve erkek özellikle genç bir çok meslektaşımızın yaşadığını itiraf ediyorum.
Old 08-04-2008, 14:36   #1811
Atahun

Bu bir itiraf değil, Sayın Yaren' in anlattığı itirafla alakalı olduğu için sizlerle paylaşmak istedim.

Bir sohbet esnasında, doğu illerimizde savcı ve hakim olarak görev yapmış bir abimizden duymuştum. Bu abimiz bir bayram günü Savcı olarak görev yaptığı o ilin cezaevini ziyaret eder. Mahkümlarla sohbet eder, dertlerini dinler. Sohbet esnasında koğuşdaki bir kişi dikkatini çeker. O kişi, grup dan ayrı, bir köşeye çekilmiş olanı biteni uzaktan izlemektedir. Savcı abimiz merak edip diğer mahkümlara sorar.
- Şu kenarda oturan kim? Niye size katılmıyor?
Diğer mahkümlar cevap verir.
- Ha o mu? Onu kadın hakim mahküm etti.

Saygılarımla.
Old 09-04-2008, 08:18   #1812
supernatural

Mutsuz

son zamanlarda mutsuz olduğumu ancak çevremdeki insanların beni üzgün görmeye alışık olmadıkları için içime attığımı bunun beni sessizleştirdiğini ve bundan hoşnut olmadığımı itiraf ediyorum
Old 09-04-2008, 13:03   #1813
av.sally

Sayın GÜLÜMSE nerelerdesinizzzzzzzzzzzzz????????
Old 09-04-2008, 14:15   #1814
halit pamuk

Susmak dayanılması güç bir cevap gerçekten ama bazen susmak gerekiyor, itiraf ediyorum.
Old 09-04-2008, 14:21   #1815
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Atasagun
- Ha o mu? Onu kadın hakim mahküm etti.

Saygılarımla.

Manidar! Ne çok anlam barındırıyor, bir tür iğdiş edilme algılaması muhtemelen. Kadını yanında değil arkasında görmeye alışkın bir bakış açısının, acı tezahürü. Kötüniyetli mi düşünüyorum, sanmıyorum, kadının erkeğin yanında olduğunu düşünüyor olsaydı, susması ve gruptan kopması , bu denli azap duyması düşünülemezdi, değil mi?
Old 09-04-2008, 14:36   #1816
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Atasagun
- Ha o mu? Onu kadın hakim mahküm etti

Yalnız o değil, erkeklerin hepsi kadınlara mahkumdur. Ama bunu ne erkekler kabul eder ne de kadınlar itiraf eder.
Old 09-04-2008, 14:37   #1817
supernatural

Yeni Fikir

Alıntı:
Yazan adnan koray
Susmak dayanılması güç bir cevap gerçekten ama bazen susmak gerekiyor, itiraf ediyorum.

haklı olduğunuzu düşündüğümü itiraf ediyorum
Old 09-04-2008, 14:38   #1818
halit pamuk

Alıntı:
Yalnız o değil, erkeklerin hepsi kadınlara mahkumdur

Harika.

Doğru söze ne denir? Armağan Konyalı söyledi denir.
Old 09-04-2008, 15:06   #1819
Av.H.Sancar KARACA

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Yalnız o değil, erkeklerin hepsi kadınlara mahkumdur. Ama bunu ne erkekler kabul eder, ne de kadınlar itiraf eder.

Ört (ün) ki öle(l)-y-im Sayın Konyalı
Bu tarafımızı gizliyorduk, ifşa ettiniz.
Old 09-04-2008, 16:59   #1820
ozlemdurucan

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı

Yalnız o değil, erkeklerin hepsi kadınlara mahkumdur. Ama bunu ne erkekler kabul eder, ne de kadınlar itiraf eder.

hayranınız olduğumu itiraf ediyorum
Old 09-04-2008, 17:42   #1821
Adli Tip

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
son zamanlarda mutsuz olduğumu ancak çevremdeki insanların beni üzgün görmeye alışık olmadıkları için içime attığımı bunun beni sessizleştirdiğini ve bundan hoşnut olmadığımı itiraf ediyorum
duygularıma tercuman olduğunuzu i.e.
Old 10-04-2008, 02:06   #1822
Gülümse

Bu aralar çok kararsız olduğumu ve bir an önce kendimi toparlamam gerektiğini i.e
Old 10-04-2008, 08:30   #1823
supernatural

Neşeli

kısa bir zaman önce tanışdığımız halde,hayatımda kocaman yerleri olacak olan iki dostum daha olduğunu itiraf ediyorum....(süper sultan ve gönüllerin sultanına....)
Old 10-04-2008, 09:54   #1824
ozlemdurucan

aşık olduğum kişiye hala daha açılmadığımı ve nedendir bilmem onu görünce tiril tiril titremekten konuşamadığımı itiraf ediyorum
meslektaş olduğumuzuda itiraf ediyorum
Old 10-04-2008, 09:55   #1825
supernatural

Neşeli

Alıntı:
Yazan ozlemdurucan
aşık olduğum kişiye hala daha açılmadığımı ve nedendir bilmem onu görünce tiril tiril titremekten konuşamadığımı itiraf ediyorum

bir an önce açılabilmenizi dilediğimi itiraf ediyorum
Old 10-04-2008, 14:48   #1826
diclee

Büyük lokma yut büyük söz söyleme diyen Sayın Gülümse yi yeni yeni anladığımı itiraf ediyorum
Old 10-04-2008, 14:49   #1827
üye18721

Alıntı:
Yazan tobaccoexper
kısa bir zaman önce tanışdığımız halde,hayatımda kocaman yerleri olacak olan iki dostum daha olduğunu itiraf ediyorum....(süper sultan ve gönüllerin sultanına....)
O sultanların çok şanslı olduğunu çünkü sizin gibi bir dosta sahip olduklarını i.e
Old 10-04-2008, 15:36   #1828
Atahun

Alıntı:
Yazan ozlemdurucan

Sayın Özlemdurucan ; Hatırladığım kadarıyla benzer itiraflarda bulunan bazı arkadaşlarımızın Sayın Admin' in gazabından nasiplerini aldıklarını hatırladığımı, inşallah yanlış hatırlıyorumdur. Az bir ihtimal de olsa bu mesajı görmeyebileceğini i.e.
Old 10-04-2008, 16:06   #1829
Admin

Alıntı:
Yazan Atasagun
Sayın Özlemdurucan ; Hatırladığım kadarıyla benzer itiraflarda bulunan bazı arkadaşlarımızın Sayın Admin' in gazabından nasiplerini aldıklarını hatırladığımı, inşallah yanlış hatırlıyorumdur. Az bir ihtimal de olsa bu mesajı görmeyebileceğini i.e.
Bu konuda benim gazabım söz konusu değil, sadece tecrübeli bir forum yöneticisi olarak hatırlatmam söz konusuydu. İsminiz açık olarak internette ilanı aşk ettiğinizde bu mesaj google'da indekslenecek ve 10 yıl sonra dahi isminizi arayan herkesin karşınıza çıkacaktır. Üstelik mesajınız THS'de olduğu ve Google'da THS'ye aşık olduğu için muhtemelen ilk sırada da çıkabilirsiniz. 10 yıl sonra da aynı kişiye aşıksanız kimse için sorun olmaz ama aşkınız değiştiyse yeni aşkınız bu mesajınıza ne der onu bilemiyorum. Ama bu tip mesaj yazan üyelerimizin bir süre sonra site yönetiminin kapılarını arşınlayıp "mesajımı silin" dediklerini iyi biliyor ve itiraf ediyorum.

Yine de bu forum altında bu tip itiraflar gelecekse biz karışmıyoruz, onu da İ.E.
Old 10-04-2008, 16:29   #1830
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Admin
10 yıl sonra dahi isminizi arayan herkesin karşınıza çıkacaktır.
Sayın özlemdurucan

Bence bin yıl sonra dahi çıkacaktır. Ama dilerim hemen bugün sevdiğiniz meslektaşınızın karşısına çıkar.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,08902001 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.