Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

tedbir nafakası

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-04-2009, 15:40   #1
Konuk

Varsayılan tedbir nafakası

kusura bakmayın aslında üyeyim ama şifremi hatırlayamadım bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.Ben 23 yıllık evliyim eşim anlamadığım bir nedenle boşanma davası açtı bende nafaka davası açtım tedbir nafakası aldım kızım 19 yaşında hacettepe ing.iktisat okuyor.Eşime daha öncede kredi çekip verdiğimden(2012 yılınq kadar ödemem var)maaşım512 oldu emekliyim eşim evden çıkartıyor.çıkacağız.kızım tlasemi hastası çok özel ilç ve diyeti var.üstüne üstlük Avukatım davaya girmediğinden davam 3 ay sonraya kaldı nafaka alamıyorum.psikolojimiz bozuldu.eşimin avukatı yazısında 19 yaşına gelmiş okusada baba kızına canı isterse hediye alabilir veya harçlık verebilir buda isterse yazmış.yük tamaman benim omzumda tabiki çocuğuma bakacağım ama nasıl olacak bilemiyorum.gerçekten baba çocuğuna ancak hediyemi alabilir?açıklarsanız sevineceğim şimdiden çok sağolun.
Old 03-04-2009, 16:07   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
kusura bakmayın aslında üyeyim ama şifremi hatırlayamadım bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.Ben 23 yıllık evliyim eşim anlamadığım bir nedenle boşanma davası açtı bende nafaka davası açtım tedbir nafakası aldım kızım 19 yaşında hacettepe ing.iktisat okuyor.Eşime daha öncede kredi çekip verdiğimden(2012 yılınq kadar ödemem var)maaşım512 oldu emekliyim eşim evden çıkartıyor.çıkacağız.kızım tlasemi hastası çok özel ilç ve diyeti var.üstüne üstlük Avukatım davaya girmediğinden davam 3 ay sonraya kaldı nafaka alamıyorum.psikolojimiz bozuldu.eşimin avukatı yazısında 19 yaşına gelmiş okusada baba kızına canı isterse hediye alabilir veya harçlık verebilir buda isterse yazmış.yük tamaman benim omzumda tabiki çocuğuma bakacağım ama nasıl olacak bilemiyorum.gerçekten baba çocuğuna ancak hediyemi alabilir?açıklarsanız sevineceğim şimdiden çok sağolun.

Sayın Konuk,

Öncelikle avukatım var, dediğiniz için anlattıklarınızı daha detaylı bir şekilde avukatınıza anlatmanızı önereceğiz. Mesajınız hem karışık, hem de birden fazla hukuki soruyu içermektedir. Kısa kısa vereceğimiz cevaplar kafanızı daha fazla karıştırabilir. O nedenle mesajınızda geçen sorulara genel ifadelerle değineceğim.

Alıntı:
eşim evden çıkartıyor.çıkacağız
Boşanma davası boyunca evden çıkmak zorunda değilsiniz.

Alıntı:
nafaka alamıyorum

Tedbir nafakasına hükmolunduğunu yazdığınıza göre, icra kanalıyla nafakanızı tahsil edebilirsiniz.

Alıntı:
eşimin avukatı yazısında 19 yaşına gelmiş okusada baba kızına canı isterse hediye alabilir veya harçlık verebilir buda isterse yazmış

Böyle bir şey sözkonusu olamaz. Ergin çocuk okuyorsa 25 yaşına kadar, kendi adına açacağı dava ile yardım nafakası talep edebilir.
Old 03-04-2009, 16:13   #3
Konuk

Varsayılan tedbir nafakası

sayın Avukat bey beni aydınlattığınız için çok teşekkür ederim.size zahmet verdim kusura bakmayın.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi