Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yardımcı olursanız sevinirim lütfen

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-06-2009, 14:19   #1
mesude

Soru yardımcı olursanız sevinirim lütfen

ben 4 sene önce eşimden ayrıldım kızımın velayeti bende kızım 5 yasında ve babası evlendi benden kızımı alabilirmi bide yurt dışında yasayan biri ile evlenme ihtimalim var ama babasının izni olmadan çıkaramazmışım kızımı doğrumu sizlere dertdimi anlata bildimmi bilmiyorum ama lütfen cevap yazarsanız sevinirim lütfen
Old 09-06-2009, 17:19   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı;

Eşinizin yeniden evlenmiş olması velayetin sizden alınmasına bir neden değildir.

Aynı biçimde sizin de yeniden evlenecek olmanız velayetin sizden alınmasına neden değildir.

Velayetin değiştirilmesi davalarında mahkeme çocuğun yüksek yararını araştırır. Sizin, çocuğunuzun bakımı, gözetimi ve her türlü sağlığı açısından ihmal göstermiyor olmanız önemlidir.

Mahkeme, tüm iddiaları ve delilleri değerlendirecektir.

Yurt dışına çıkışlarda, velayet sizde olsa da bazı ülkeler babanın onayını da aramaktadırlar. Gitmeyi düşündüğünüz ülkenin ilgili birimlerinden bunu daha net bir biçimde öğrenebilirsiniz.

Sayın Katılımcı;

Herhangi bir dava ile karşı karşıya kalırsanız, kendinizin ve çocuğunuzun haklarını etkin biçimde savunabilmak için davanızı MUTLAKA avukatla takip ediniz.

Maddi durumunuzun iyi olmaması halinde bunu ispatlayarak, bulunduğunuz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz avuktalık hizmeti verilmesini talep edebilirsiniz.

Saygı ile,
Old 10-06-2009, 12:48   #3
sayın av ufuk

Mutlu

çok teşekkür ederim bana döndüğünüz için ilk defa böle bir siteye girdim ve dönüş yapılmaz diye düşünüyordum ve sasırdım oyüzden çok teşşekkür ederim
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi