Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Katılmadığım Duruşmada Savcılığa Müzekkere Yazılmış -çok Acilll

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-05-2009, 13:22   #1
esra_25

Varsayılan Katılmadığım Duruşmada Savcılığa Müzekkere Yazılmış -çok Acilll

eşimle 6 aylık evliydik ve eşim boşanma davası açtı.duruşmanın 3 celsesi gerçekleşti ama ben gitmedim görüşlerimi bildiren bir dilekçe yazdım göönderdim dava temmuza ertelenmiş ama bana msj geldi duruşmada cumhuriyet başsavcılığına müzekkere yazılmıştır.neden ve ne amaçla müzekkere yazılır?yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Old 28-05-2009, 21:40   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Sayısız tahmin yerine doğru bilgi sorunuzun yanıtı olacaktır.Fakat bilgi ,doğru yerde aranmalıdır.

Bu nedenle uygun bir zaman bulup dosyanızı incelemenizi,duruşma tutanaklarından birer örnek almanızı,böylece savılığa müzekkere yazılması sebebini öğrenmenizi öneriyoruz.

Dahası dosyanızı bir avukat aracılığı ile yürütmenizi,mali durumunuz elverişli değilse baro adli yardım servisine başvurmanızı,

Böylece duruşmalara katılmasanız dahi ,neler olduğunu bilmek için avukatınıza ulaşmanızı ısrarla öneriyoruz.
Old 29-05-2009, 12:01   #3
esra_25

Varsayılan ??

ben dilekçemde bana duruşma günlerinin tebliğ edilmediğini ve duruşma günlerinin tarafıma tebliğ edilmesini istemiştim bundan dolayı olabilirmii cumhuriyet başsavcılığı deyince korktumdaha kötü bişi olabilirmii dediğinizi yapıp araştırıcam ama beni biraz aydınlatırsanız sevinirim
Old 05-06-2009, 11:08   #4
uye8490

Alıntı:
Yazan esra_25
ben dilekçemde bana duruşma günlerinin tebliğ edilmediğini ve duruşma günlerinin tarafıma tebliğ edilmesini istemiştim bundan dolayı olabilirmii cumhuriyet başsavcılığı deyince korktumdaha kötü bişi olabilirmii dediğinizi yapıp araştırıcam ama beni biraz aydınlatırsanız sevinirim

Sayın Katılımcı;
Meslektaşımızın da belirttiği gibi davanız hakkında en sağlıklı bilgiyi kaynağından,yani dava dosyasından edineceksiniz.

Cumhuriyet savcılığına yazılan müzekkere sizin sosyal ve ekonomik durumunuzun araştırılması amacını taşıyabileceği gibi,eşinizle aranızda meydana gelen olaylara ilişkin, varsa soruşturma dosyasının istenmesi amacını da taşıyabilir.Meslektaşımız da belirtmiş,sayısız ihtimal söz konusu bu durumda.

Her duruşma gününün tarafınıza tebliği diye bir durum söz konusu olamaz.

Duruşmaya geçerli bir mazeretten dolayı katılamamış ve bu mazeretinizi de belgelendirmek suretiyle dava dosyasına sunmuş ve tebligat için gereken (posta pulunu veya masrafı) dosyaya yatırmışsanız mahkeme duruşma gününün tarafınıza tebliğine karar verebilir.

Avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi