Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

babam içkici mal varlıgı var annneme dusermı

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 23-05-2009, 10:18   #1
Konuk

Varsayılan babam içkici mal varlıgı var annneme dusermı

ıyıgunler lutfen cvp verınız annem 25 yıllık evlı ıkı cocugu var bır evlı dıgerı unıversıtede okuyor.babam ıckıcı kufurbaz butun komsulara hergıtımız yerde rezıllık cıkaran bır adam.annem artık bosanmak ıstıyor fakat annemın hıcbır gelırı yok babama bosanacagını soledı fakat evı terk etmedı ogrendıgımıze gore evı terk eden hıcbırsey ıstemıyor olarak gorunup bosanmayı kabul etmesıymıs.kısacası babamın kendı babasından kalan bır evı bır dukkanı arabası var hepsı babsından kalmıstır kendı uzerınedır evlenmeden once omustur bunlar.annem ne yapabılır?nasıl bır yol ızlemelıdır?annem suan oturdugu evde oturmak ve babamın uzaklasmasını ıstıyor babam anneme bırakıyor evı lutfen yardımcı olurmusunuz?cok acıl sımdıden tesekkur ederımm.annem 25yıl onun kahrını cektım dayagını yedım dıyor evınde oturucam dıyor o gıtsın dıyor hukuken bole bırsey olabılır mıı ayrıca babamın hasta oldugunu soleyen bır suru tanıklarımızda vardır kendı aılesı bıle kardesını annesını bıle kendısıne dusman ettı evımıze kımse gelıp gıtmez.
Old 23-05-2009, 13:30   #2
üye8180

Sayın Konuk, annenizin boşanma davası açma hakkı bulunmaktadır. Yerleşim yeri veya eşiyle son defa altı aydan beri birlikte oturduğu yer Aile Mahkemesinde boşanma davası açabilir. Dava devam ederken, oturduğunuz konutun aile konutu olarak özgülenmesini tedbiren talep edebilirsiniz. Boşanma talebi ile birlikte, dava süresince tedbir nafakası, şartları varsa boşanma kararı kesinleştikten sonra yoksulluk nafakası, maddi ve manevi tazminat talep etme hakkı bulunmaktadır. Yine boşanma kararı kesinleşmesinden sonra mal rejiminin tasfiyesinden doğan katkı payı, katılma alacağı talep etme hakkı mevcuttur. Tanık beyanları, açılacak boşanma davasının haklılığını ispatta delil olarak sunacağınız beyanlar olacaktır.

Boşanma davasını açarken avukat yardımı almanızı, yoksulsanız bulunduğunuz yer baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Old 24-05-2009, 22:30   #3
Av.Cengiz Aladağ

Sayın Konuk,
Meslektaşımın yazdıklarına ek olarak size 4320 sayılı Ailenin Korunmasına Dair Kanun'dan yararlanma hakkınız olduğunu da bildirmek isterim. Bulunduğunuz yerdeki Aile Mahkemesi'ne başvurarak, şiddet ve şiddet olasılığı gerekçesi ile babanızın evden uzaklaştırılmasını talep edebilirsiniz.
Tüm hukuksal taleplerinizi bir avukattan hukuksal yardım alarak yapmanız, hak kaybına uğramanızı önleyeceği gibi, size zaman da kazandıracaktır.
Saygılarımla.
Old 25-05-2009, 10:43   #4
Konuk

Varsayılan tesekkur ederımm

cok yardımcı oldunuz cok tesekkur ederım ılk sıze sormak ıstemıstım zaten hepsını annemle paylastım ve hemen dedıklerınızı yapamaya baslayacagız hemen barodan bır avukat temın edcegız tesekkurler yanı annem oturabılır babamı eve sokmadan ayy gercekten cok ıyı oldu tesekkurlersagolunn
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi